Jak założyć studio?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Jak założyć studio?

Post autor: fofo » poniedziałek 08 sie 2005, 20:42

Witam. Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły ale co dalej. proszę o pomoc i poradę. (oczywiście wszystko w rozsądnej cenie). Z góry dziękuje za informację.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Pewu » poniedziałek 08 sie 2005, 20:58

...Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły...



Załóż lepiej nogę na nogę. Będziesz dłużej się cieszył całymi tyłami.
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » poniedziałek 08 sie 2005, 21:19

......Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły...



Załóż lepiej nogę na nogę. Będziesz dłużej się cieszył całymi tyłami. ...

**********************



Jak chcesz coś napisać to lepiej napisz proszę coś na temat


Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Humbucker » poniedziałek 08 sie 2005, 22:16

...Witam. Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły ale co dalej. proszę o pomoc i poradę. (oczywiście wszystko w rozsądnej cenie). Z góry dziękuje za informację....

**********************

Moze i nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale gra na perkusji nie ma niestety zbyt wiele wspolnego z wiedza dotyczaca technik nagraniowych... Mysle ze powinienes sie tak ogolnie zorientowac o co w tym chodzi, na jakies platformie chcesz pracowac , jaka to ma byc muza i takie podstawowe rzeczy. Poczytaj troche estrady i studia i bedzie dobrze:)

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: AlfonsoRodeo » poniedziałek 08 sie 2005, 22:40

...Witam. Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły ale co dalej. proszę o pomoc i poradę. (oczywiście wszystko w rozsądnej cenie). Z góry dziękuje za informację....

**********************



Przede wszystkim pomieszczenia. Na poczatek porozwieszaj sobie jakies grube dywany na scianach i suficie, na podlodze wystarczy polozyc Zakup kompa z markowym zasilaczem, cos odpowiednio stabilnego i niezasmiecanego grami oraz netem (o propozycje zapytaj kolegow z Forum), legalne oprogramowanie (bedzie stabilne zarowno w pracy jak i podczas kontroli urzednikow ), jakis panel LCD (zajmie malutko miejsca, nie bedzie wprowadzal niepotrzebnych zaklocen, UPS. Potrzebne beda dosc solidne meble, a przynajmniej masywne i sztywne biurko, najlepiej z pelnego drewna oraz wygodny fotel!! i jak na razie to tyle z tej galezi...

Potrzebne ci bedzie dobre okablowanie (Sheller, Cordial, Klotz itp.) na solidnych wtykach (Neutrik, Amphenol itp.), przyzwoity interfejs audio (np. Sydec Mixtreme Power Pak), zestaw mikrofonow (na poczatek SM58 i SM57 w odpowiedniej liczbie powinny wystarczyc), no i oczywiscie wierne monitory (moze byc TLC; dla zamozniejszych: Adam, Genelec, Klein+Hummel, Hafler itp).

Na koniec najwazniejsze: potrzebny bedzie oprocz wiedzy i umiejetnosci takze talent do ukrecania przyzwoitych dzwiekow.

To tak w telegraficznym skrocie.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: janos » wtorek 09 sie 2005, 01:36

...Witam. Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły ale co dalej. proszę o pomoc i poradę. (oczywiście wszystko w rozsądnej cenie). Z góry dziękuje za informację....

**********************

Chciałbym zalozyć firme budowlaną, mam troche pojecia, bo widziałem kiedys cegłe...



Zaczynam powoli rozumieć Pewu

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: spiker » wtorek 09 sie 2005, 09:36

Chciałbym zalozyć firme budowlaną, mam troche pojecia, bo widziałem kiedys cegłe...

**********************

Ty sobie nie drwij Nawet nie wiesz ile jest takich właśnie firm budowlanych i remontowych. Te co widziały cegłę to są całkiem kwalifikowane:-)



pozdrowienia

przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » środa 10 sie 2005, 13:08

czy mogli byście napisać konkretniej jakie użądzenjia były by potrzebne(mikser i.t.p.) muzykę chcę nagrywać różną a najbardziej trochę cięższą. Mam trochę obycia nioe tylko z perkusją. gram od ponad 10lat i trochę koncertów się zagrało. Na początku chiał bym nagrywać swoją kapelę (HC/PUNK) proszę o dobre rady i nie śmiejcie się. Wy też tak kiedyś może zaczynaliście

Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Marc.De.Marx » środa 10 sie 2005, 14:00

...czy mogli byście napisać konkretniej jakie użądzenjia były by potrzebne(mikser i.t.p.) muzykę chcę nagrywać różną a najbardziej trochę cięższą. Mam trochę obycia nioe tylko z perkusją. gram od ponad 10lat i trochę koncertów się zagrało. Na początku chiał bym nagrywać swoją kapelę (HC/PUNK) proszę o dobre rady i nie śmiejcie się. Wy też tak kiedyś może zaczynaliście...

**********************

"chcę nagrywać różną a najbardziej trochę cięższą"



ale jak z tego sie nie mozna smiac co napisales ?

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Tadeo » środa 10 sie 2005, 14:13

...Witam. Chciałbym założyć studio nagrań, ale nie wiem jaki jest potrzebny sprzęt. trochę mam pojęcia o muzyce ponieważ gram na perkusji. Posiadam całe tyły ale co dalej. proszę o pomoc i poradę. (oczywiście wszystko w rozsądnej cenie). Z góry dziękuje za informację....

**********************

jedyne co polecam zalozyc to sale prob z mozliwoscia rejestracji.

na pewno brzmi to juz bardziej przyswajalnie.

ODPOWIEDZ