Jak założyć studio?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » piątek 12 sie 2005, 19:28

...

dzięki za rady ale jednak chciał bym powalczyć. Czy mikser spirit ES będzie dobry...

**********************

qur..a nie będzie dobry , stary



Hej powodzenia!



JoU...

**********************

Pomyliłem się chodziło mi o e-12

Dzięki za pomoc.


Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » piątek 12 sie 2005, 19:35

...Nawet nie napisałeś ile masz na to pieniędzy.....

**********************

chodzi mi o sprzęt na początek żeby się na czymś nauczyć i żeby można było nagrywać perkusję i o przyzwoitej jakości nie od razu jakiś z górnej półki. Nię wiem ile to może kosztować (no chciał bym wydać jak najmniej). Na razie pracuję więc mogę wziąść coś na raty.

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Cyprio » piątek 12 sie 2005, 21:14

Stary- sam nie wiesz czego chcesz, a inni mają wiedzieć za Ciebie? Jak jesteś taki mądraliński, to powinieneś najpierw zorientować się chociaż odrobinę (jedynie malutką odrobineczkę) np: na necie, aby mieć jakiekolwiek blade pojęcie- nikt Tobie wszystkiego na tacy nie poda, ani się za Ciebie nie nauczy... Jak nie masz 'zajafki', ani 'ciśnienia', ani 'jazdy', to się za to nie zabieraj... Gdyby było inaczej i byłbyś zainteresowany rozwiązaniem samemu własnych problemów, to nie zadawałbyś pytań w stylu" podajcie listę A-Z, bo mi się nie chce"... Jak się Tobie nie chce, to się w to nie baw!



"Chciałbym zbudować dom. Duży! Jak mam to zrobić? Czy cekolek 5kg wystarczy?"



Pozdrawiam,

Cyprio



Dobra rada- poszukaj w wyszukiwarce najpierw jakichś stron www ze studiami nagrań- jest tego pełno... Obejrzyj zdjęcia, zobacz na listę sprzętu... i poczytaj EiS'a- gdybyś czytał, to pytań o "listę" byś na pewno nie zadawał!

Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: JOURESY » piątek 12 sie 2005, 21:37

no to sie zes..z radości ja Ci powiem że możesz omikrofonować bębny za 15 złotych, elektretami, do tego najtansze kabelki, żyla w ekranie, po co Ci mikser?. Ściągnij o Montera schemat preampu i wykonaj to w 10 egzemparzach, najlepiej w pająku, ot tak żeby piękniej było, do tego 10 baterii 9V, do każdego elektreta osobno. i nagrasz takie gary, że ... Ci się spodoba. Stope możesz nagrywac głośnikiem basowym, daje to Ciekawe efekty.

Ba nawet wokal możesz nagrać mikrofonem elektretowym, i zapewniam Cię że zdziwiłbyś się jak wprawny realizator potrafi wyciągnąć coś z takiego gówienka, tylko jedno plis , nie wywalaj kasy na urządzenia które staną się ekspozycją. Podnieta szybko minie, a raty pozostaną, kombinuj szukaj w necie, jest takie forum perkusistów, chłopaki potafią się znać...

Ja sam byłem perkusistą, i wiem że jest to brzemię wypaczające pojęcie.

Wizja kształtu muzyki rodzi sie po latach poszukiwan i badań empirycznych wielu gatunków muzycznych. wybacz mi ale uważam że powinieneś raczej skupić sie na studiowaniu różnych gatunków muzycznych, zbierac płyty Jazzowe, muzyka powazna, blues, słuchać, słuchać, zbadac sobie słuch, nie wiem co jeszcze? - przemodić, masz co chcesz, pod warunkiem że masz to coś w sobie. Kto pyta nie blądzi? wiele odpowiedzi znajdziesz w EIS, tylko cierpliwei samodzielne poznawanie tematu przyniesie upragniony cel. Miej bracie godność i zachowaj pokorę wobec samego siebie, a wtedy prawidłowo zmierzysz siły w stosunku do zamiarow



Powodzenia

JoU


Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: JOURESY » piątek 12 sie 2005, 22:25


Awatar użytkownika
AnkA
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 08 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: AnkA » piątek 12 sie 2005, 22:44

...Stary- sam nie wiesz czego chcesz, a inni mają wiedzieć za Ciebie? Jak jesteś taki mądraliński, to powinieneś najpierw zorientować się chociaż odrobinę (jedynie malutką odrobineczkę) ...



**********************



Cyprio ma rację. Jak chcesz kupić perkusję to idziesz do sklepu i sprawdzasz najpierw, a nie pytasz obcych ludzi (każdy ma inny gust, inne możliwości finansowe etc.) Jak wiesz - jest różnica w brzmieniu pomiędzy markami i wyboru najlepiej dokonasz Ty sam. Tu - też wystarczy się zainteresować. Grając 10 lat pewnie byłeś juz w studio w którym zarejestrowany i obrobiony dźwięk odpowiedalby Twoim wymaganiom...(?) Jeśli tak - nic prostszego jak wybrać się tam ponownie i spytać nawet, jeśli miałbyś zapłacić za godzinę tłumaczenia co i jak i np. jakie mogą być tańsze odpowiedniki... Pozdrawiam.
Sing Today like it's Your last day!

Awatar użytkownika
AnkA
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 08 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: AnkA » piątek 12 sie 2005, 23:03

Dodam jeszcze tylko, że skoro nie chce Ci się pochodzić, by zorientować się w temacie samemu, bo wolisz gotowe recepty - to może zabraknąć Ci cierpliwości, by wszystko podłączyc jak trzeba i "porozgryzać" różne programy (a czasem są to niuanse, które zmieniają Ci cały obraz nagrania). Weź pod uwagę, że samo zgranie to początek, bo potem obrabiasz kolejno ścieżki... Jest mnóstwo rozmaitych pluginów do programów... Jak Cię to nie wciąga, to znów czeka Cię pytanie ludzi o różne rzeczy. Ja od roku grzebię w Cubase i wiem, że dyktafon jest prostszy w obsłudze. ;) Cóż. Ale ja to lubię i właśnie dlatego bawię się tym sama. Jak nie masz nerwów do tego, to lepiej nagrać u kogoś. Pozdrawiam i powodzenia.
Sing Today like it's Your last day!

Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » sobota 13 sie 2005, 15:10

Dziękuję za porady i jestem bardzo wdzięczny za pomoc

Awatar użytkownika
wilsonpro
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 kwie 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: wilsonpro » sobota 13 sie 2005, 18:33

boże jak zawsze,38 postów i zaledwie kilka z jakimiś wskazówkami.Po co jest forum?Chyba po to aby PYTAĆ a nie słuchać śmiesznych wywodów.Zadał pytanie czy ma zakładać studio?a może spytał "HEj czy nadaje się na realizatora?"Każdy kiedyś zaczynał i pewnie większość z was zbierała sprzęt latami a tu wpada gościu który może to mieć odrazu i niektórych chyba to boli.Przepraszam ale śmieszni jesteście czasami

Tak to widze.



heh,już czekam na bombardowanie

ODPOWIEDZ