Jak założyć studio?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Łukaszo
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: Łukaszo » niedziela 14 sie 2005, 21:42

.........Wykładowcy na mojej uczelni i pewnie na innych mawiają: "nie przychodź na konsltacje bez konkretnych pytań, masz dokładnie wiedzieć, czgo nie umiesz!". I wcale się im nie dziwię......

**********************

To ja się chcę podłączyć do tego postu!!!

Zamierzam budować studio domowe tylko do użytku mojego i moich przyjaicół zamierzam zainwestować w coś z DIGIDESIGNA, dobrze robię ?

Druga sprawa:

Mam pomieszczenia takie:

Reżyserka 30m2 (6x5)

Pomieszczeine nagraniowe: 20m2 (4x5)

Czy takiej wielkości pomieszczenia wystarczą ?...

**********************

Do nieprofesjonalnego użytku napewno.

Ale kilka pytań stawiam żeby można się było zorientować w Twoich potrzebach: 1) jakie instrumenty chcesz nagrywać? 2) Ile naraz - czy pojedynczymi śladami czy na przykład coś "na setkę" 3) Czy chcesz nagrywać bębny? 4) Jakie masz doświadczenie w nagrywaniu/ewentualnie w byciu nagrywanym. 5) co to za pomieszczenia - altanka w ogrodzie czy piwnica, bo to też ważne. 6) Zaadaptowane akustycznie czy nie? 7) Digidesign - myślisz o ProToolsHD czy Digi001? 8) Mac czy PC? 9) Co już masz? 10) JAKI MASZ BUDŻET? - bo to decyduje o masie rzeczy.



I tak dalej... myśleć przy zadawaniu pytania! Studiów jest tyle rodzajów ile ludzi którzy je budują. Nie ma tu ani jednego Anatolija Kaszpirowskiego, więc raczej proszę nie liczyć na nadprzyrodzone zdolności w rozumieniu czyichś potrzeb.



Pozdrawiam



Peak...

**********************

po koleji:

1) Klasycznie; gitara, bass, perkusja, klawisze, wokal etc coś typu Wojtek Hoffman

2) nie na setkę nie raczej około 10 śladów (perkusja ) max

3) tak, bębny tak

4) staż z akustykiem , realizatorem dźiwęku i producentem oraz własne doświadczenia

5)Poddasze

6) Zaadaptowane (pływające ściany)

7)MYŚLĘ ( to dobre słowo) o HD

8)PC

9)klawiaturę sterująca Rolanda a37, i komputer

10) budżet: 50 000 zł nie więcej

I CO TERAZ ŁĄTWIEJ ?? :P

pleasee o porady io odpowiedź

pozdrawiam
Na razie jestem początkującym realizatorem ale szybko się uczę i bardzo mnie to fascynuje.

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: peak » niedziela 14 sie 2005, 22:43

mięjąc ok 2500 na mikser jaki byś kupił (tylko zeby można było nagrywać perkusję!!!)...

**********************

Do studia? Nie kupował bym miksera tylko raczej jakiś wielokanałowy preamp. Trudno znaleźć w tej cenie mikser który pozwalałby wyciągnąć oddzielnie sygnał z ośmiu kanałów - chyba że coś przeoczyłem. Może np. Focusrite Octopre LE? Odsłuch możesz realizować przez interfejs audio, np. MOTU 828 MkII (750$ w USA, sprowadzanie to inny temat, wielokrotnie wałkowany na forum). Słuchawki do jakiegoś malutkiego mikserka albo wzmacniacza słuchawkowego, jak Presonus HP4.



Pozdrawiam

Peak
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: janos » niedziela 14 sie 2005, 23:54

...mięjąc ok 2500 na mikser jaki byś kupił (tylko zeby można było nagrywać perkusję!!!)...

**********************

Do studia? Nie kupował bym miksera tylko raczej jakiś wielokanałowy preamp. Trudno znaleźć w tej cenie mikser który pozwalałby wyciągnąć oddzielnie sygnał z ośmiu kanałów - chyba że coś przeoczyłem...

**********************

Spirit Folio SX

Spirit Folio FX8

na początek powinno wystarczyć

Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » poniedziałek 15 sie 2005, 18:23

może to ALESIS MULTIMIX 16 FXD

Awatar użytkownika
fofo
Posty: 21
Rejestracja: piątek 05 sie 2005, 00:00

Re: Jak założyć studio?

Post autor: fofo » poniedziałek 15 sie 2005, 18:38

...może to ALESIS MULTIMIX 16 FXD... alboAlesis MultiMix 16 FireWire

czy to jest coś warte

**********************


ODPOWIEDZ