Literatura na temat realizacji dźwięku

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: wasyl25 » środa 10 sie 2005, 09:13

masz pecha:D
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: Miłaszewski » środa 10 sie 2005, 09:31

...Jak w temacie. jaka literature na ten temat polecacie(obrubka wokali , mix, mastering sprzet itd.)...

**********************

Podobno fajna jest "Waves Production Book" - dla osob uzywajacych pluginy Waves.
[addsig]

Awatar użytkownika
yatis33
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 14 lut 2005, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: yatis33 » środa 10 sie 2005, 12:28

......Jak w temacie. jaka literature na ten temat polecacie(obrubka wokali , mix, mastering sprzet itd.)...

**********************

ja polecam chyba najlepsza dostepna ksiazke nt.masteringu

"The Sectret of the mastering engineer" Boba Katza.

tam jest wszystko czego bedziesz potrzebowal ..no ale zaopatrz sie w dobry slownik angielsko-polski....pozdro


Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: Szefski » środa 10 sie 2005, 12:46

...Podobno fajna jest "Waves Production Book" - dla osob uzywajacych pluginy Waves.

**********************

tylko podobno... jak na tyle stronic i 5 płyt przykładów to wiele tam nie ma - taka ciekawa forma promocji wtyczek. Tzn dla początkującego to właściwie może być wypas, bo podstawy są podane na tacy, projekty elegancko w kiubejzie. ale każdy kto już pare dźwięków złożył i grało to niech nie traci szmalu na tego typu produkcje





ja polecam chyba najlepsza dostepna ksiazke nt.masteringu

"The Sectret of the mastering engineer" Boba Katza.

tam jest wszystko czego bedziesz potrzebowal ..no ale zaopatrz sie w dobry slownik angielsko-polski....pozdro

...

**********************

książka faktycznie dobra, ale mi się wydawało, że mastering to jest po realizacji, a gość pyta o coś właśnie o niej.

Mam tu dwie fajne pozycje typowo na temat i lepszych o robieniu mixów raczej nie znajdziecie - David Gibson "The Art Of Mixing" i Bobby Owsinski "The Mixing Engineers HandBook"

Pozdro
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: Szefski » środa 10 sie 2005, 14:45

...Czy istnieje możliwość nabycia tych książek w Polsce, czy trzeba sciągać z USA?...

**********************

raczej trzeba ściągnąć - niekoniecznie z USA, ale u nas nie dostaniesz, chyba że ksero ;)
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
wasyl25
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 15 lut 2005, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: wasyl25 » środa 10 sie 2005, 18:13

dzieki za te tytuly. szkoda ze tak malo jest na ten temat wydan w naszym rodzimym jezyku. Pozdro
Od pewnego czasu zajmuje się muzyką i zamierzam zająć się tym profesjonalnie, powoli buduję studio.

Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: Marc.De.Marx » czwartek 11 sie 2005, 00:11

Wlasnie sciagam ksiązke w pdfie "The Sectret of the mastering engineer" Boba Katza. 100 MB. Mysle ze warto to miec.

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: Davi » czwartek 11 sie 2005, 00:18

...Wlasnie sciagam ksiązke w pdfie "The Sectret of the mastering engineer" Boba Katza. 100 MB. Mysle ze warto to miec....

**********************

mógłbyś podać link z którego można było by ściągnąć tą lektorkę z góry wielkie dzięki

BRAF1
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lip 2005, 00:00

Re: Literatura na temat realizacji dźwięku

Post autor: BRAF1 » czwartek 11 sie 2005, 11:20

Studenci reżyserii dźwięku muszą chyba uczyc się z jakichś książek napisanych po Polsku.Zastanawia mnie czy można takie podręczniki do realizacji dźwieku kupic w jakims sklepiku uczelnianym, np.Akademii Muzycznej?
Jestem w trakcie urządzania domowego mini studia nagran dla celów własnych.Komponuje muzykę pop-rock. Uczę się realizacji dźwięku.

ODPOWIEDZ