Konfiguracja studia

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
jazzooo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 00:00

Konfiguracja studia

Post autor: jazzooo » niedziela 14 sie 2005, 16:45

Jestem muzykiem, od kilku lat interesuje mnie studio i zaczołem zbierać sprzet, aktualnie mam mikrofon Shure KSM 44, Beta 58a, SM 81, FOCUSRITE VoiceMaster Pro, mikserek Yamaha MG 10/2, monitory Alesis M1 ACTIVE mk2, komputer PC z kartą ESI Wamirak ESP 1010, Novation Supernowa II wykorzystuje jako klawiature sterującą. Pracuje na CUBASE SX, Wavelab i wtyczkach VST.Zbudowałem sobie pomieszczenia studyjne i chciałbym zacząć to wszystko wykożystywać, ale mam kilka problemów tzn:

jak to podłączyć żeby wszystko działo dobrze, ewentualnie co mam jeszcze dokupić lub wymienić. Nie wiem jak zrobic aby podać sygnał do słuchawek w studio i żebym mogł w zależnści od tego co wokalista chce usłyszeć to mu to dać.

BARDZO PROSZE O POMOC!!!
[addsig]

Awatar użytkownika
Łukaszo
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: Łukaszo » niedziela 14 sie 2005, 21:47

...Jestem muzykiem, od kilku lat interesuje mnie studio i zaczołem zbierać sprzet, aktualnie mam mikrofon Shure KSM 44, Beta 58a, SM 81, FOCUSRITE VoiceMaster Pro, mikserek Yamaha MG 10/2, monitory Alesis M1 ACTIVE mk2, komputer PC z kartą ESI Wamirak ESP 1010, Novation Supernowa II wykorzystuje jako klawiature sterującą. Pracuje na CUBASE SX, Wavelab i wtyczkach VST.Zbudowałem sobie pomieszczenia studyjne i chciałbym zacząć to wszystko wykożystywać, ale mam kilka problemów tzn:

jak to podłączyć żeby wszystko działo dobrze, ewentualnie co mam jeszcze dokupić lub wymienić. Nie wiem jak zrobic aby podać sygnał do słuchawek w studio i żebym mogł w zależnści od tego co wokalista chce usłyszeć to mu to dać.

BARDZO PROSZE O POMOC!!!

...

**********************

specem może i nie jestem ale:

polecam krosownicę żeby się nie czołgać pod stołęm żeby wszystko połaczyć

przedwzmacniacz słuchawkowy dzięki któremu możesz z miksera z grup wysyłać wolaliście co chcesz (zreszt w moim subiektywnym punkcie widzenia mikser to przeżytek bo można to zastąpić softwerowymi rzeczami)

do listy zakupów polecam kupić też MOTU (8 kanałów Ci wystarczy ) potem jakieś compressory, limitery, bramki i inne cuda wianki ale to inna bajka...

pozdrawiam cześć
Na razie jestem początkującym realizatorem ale szybko się uczę i bardzo mnie to fascynuje.

Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: Marc.De.Marx » poniedziałek 15 sie 2005, 00:54

Novation Supernowa II wykorzystuje jako klawiature sterującą

**********************

Boooze taki sprzet marnowac

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: makaronix » poniedziałek 15 sie 2005, 01:13

...Novation Supernowa II wykorzystuje jako klawiature sterującą

**********************

Boooze taki sprzet marnowac...

**********************

tak i mnie też to udeżyło,
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: j.bravo » poniedziałek 15 sie 2005, 02:14

Najprosciej: w konsolecie Yamaha - wyjscie AUX SEND PRE podepnij do przedwzmacniacza słuchawkowego i juz masz TOR ODSLUCHOWY. Galka biala: rezyserka, galka niebieska: studio.

W VoiceMasterze masz kilka rownoleglych wyjsc - jedno podepnij do kompa na stale do nagrywania, drugie (np.pre-deesser) do Yamahy na odsluch.
Jestem przystojny i młody

Awatar użytkownika
jazzooo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: jazzooo » poniedziałek 15 sie 2005, 13:44

......Novation Supernowa II wykorzystuje jako klawiature sterującą

**********************

Boooze taki sprzet marnowac...

**********************

tak i mnie też to udeżyło, ...

**********************





:) używam Supernowy II bo ma najwięcej kontrolerów i jest mała, wsumie to używam jej bo nie chce mi się podłączać innych instrumetów Ensoniq TS-12, Ensoniq Kt-88, Rolanda A 90, Rhodesa Mark II, Mooga, któe posiadam. Używam jako sterującej klawiatury Supernowy ale wykożystuje również jej ogromne możliwości jakie ma :).

Dzięki za troske ale ten sprzęt się nie marnuje.
[addsig]

Awatar użytkownika
jazzooo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: jazzooo » poniedziałek 15 sie 2005, 13:52

**********************

specem może i nie jestem ale:

polecam krosownicę żeby się nie czołgać pod stołęm żeby wszystko połaczyć

przedwzmacniacz słuchawkowy dzięki któremu możesz z miksera z grup wysyłać wolaliście co chcesz (zreszt w moim subiektywnym punkcie widzenia mikser to przeżytek bo można to zastąpić softwerowymi rzeczami)

do listy zakupów polecam kupić też MOTU (8 kanałów Ci wystarczy ) potem jakieś compressory, limitery, bramki i inne cuda wianki ale to inna bajka...

pozdrawiam cześć...

**********************



Ok rozumiem krosownice ale czy możesz mi napisać jak to ma być podłączone, chodzi mi o to że ja to już mam po podłączane jakoś ale nie jestem pewnien czy to ma być właśnie tak jak to zrobiłem, jeżeli chodzi o mikserek to włąściwiewykożystuje go tylko po to by podać do słuchawek to co chce usłyszeć. Nie wiem co to jest MOTU i do czego to ma służyć?, jeżeli chodzi o bramki kompresory idt. to mam DBX 166 ale ja sie nastawiam tylko na nagrywanie wokali i gitar w moim studio i do tego mam FOCUSRITA, bo bębny robie w midi.

Pozdrawiam i licze na kolejne podpowiedzi!
[addsig]

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: Kalamb » poniedziałek 15 sie 2005, 15:12



specem może i nie jestem ale:

polecam krosownicę żeby się nie czołgać pod stołęm żeby wszystko połaczyć

przedwzmacniacz słuchawkowy dzięki któremu możesz z miksera z grup wysyłać wolaliście co chcesz (zreszt w moim subiektywnym punkcie widzenia mikser to przeżytek bo można to zastąpić softwerowymi rzeczami)

do listy zakupów polecam kupić też MOTU (8 kanałów Ci wystarczy ) potem jakieś compressory, limitery, bramki i inne cuda wianki ale to inna bajka...

pozdrawiam cześć...

**********************

nie ma jak KONKRETY !

Awatar użytkownika
jazzooo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: jazzooo » wtorek 16 sie 2005, 18:42

...

specem może i nie jestem ale:

polecam krosownicę żeby się nie czołgać pod stołęm żeby wszystko połaczyć

przedwzmacniacz słuchawkowy dzięki któremu możesz z miksera z grup wysyłać wolaliście co chcesz (zreszt w moim subiektywnym punkcie widzenia mikser to przeżytek bo można to zastąpić softwerowymi rzeczami)

do listy zakupów polecam kupić też MOTU (8 kanałów Ci wystarczy ) potem jakieś compressory, limitery, bramki i inne cuda wianki ale to inna bajka...

pozdrawiam cześć...

**********************

nie ma jak KONKRETY !...

**********************



i znowu to samo, nikt nie napisze konkretów, do czego więc służy to forum, kto tu pisze? i czy są jeszcze ludzie którzy bezinteresownie pomagają innym? czy tylko tacy co potrafią drwić? Czemu nikt nie potrfi odpowiedzieć na proste pytanie? Niestety Polska żeczywistość " sam wiem ale nikomu nie poweim..."



Pozdrawiam
[addsig]

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Konfiguracja studia

Post autor: Feefrock » wtorek 16 sie 2005, 19:11



**********************



i znowu to samo, nikt nie napisze konkretów, do czego więc służy to forum, kto tu pisze? i czy są jeszcze ludzie którzy bezinteresownie pomagają innym? czy tylko tacy co potrafią drwić? Czemu nikt nie potrfi odpowiedzieć na proste pytanie? Niestety Polska żeczywistość " sam wiem ale nikomu nie poweim..."



Pozdrawiam

...

**********************

Nie licz na konkrety, bo niczego się tu nie dowiesz. Zawsze otrzymasz odpowiedź: "Uzyj wyszukiwarki" bądź " zrób tak, że by brzmiało dobrze". Ja też nigdy nie otrzymałem konkretnej informacji na zadane przeze mnie pytanie na tym forum. Jedynie kpiny i szyderstwa.


ODPOWIEDZ