Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Rogerstudio
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 cze 2005, 00:00

Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: Rogerstudio » niedziela 21 sie 2005, 22:10

Cześć

Dzisiaj mam może dosyć banalne pytanie ale dlamnie ważne. Mój problem podam na przykładzie jednej wtyczki VSTi Super Quartet firmy EDIROL. W tej wtyczce występują standardowa cztery ponele z instrumentami Piano, Guitar, Bass, Drums. Kiedy już sobie wybiorę rodzaj piana i na pzrykład bass Fretlles. przypiszę dścieżek ustawie wszystkie parametry. Wszystko brzmi miodzio. Zapisuję utwór. Gdy nastepnym razem wczytam utwór wszystkie usyawienia wtyczki są w pozycji początkowej. Co zrobić aby ustawienia były zapamiętywane tak jak np: w B4 hammond tej samej firmy, Battery2. Tam wszystkie ustawienia są zapamiętane tak jak je nagrałęm z utworem, a wyżej wspomniana wtyczka (zreszta nie ona jedna) nie zapamietuje ustawień.

Z góry dziękuję bardziej doswiadczonym kolegom za poswięcony mi czas.

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: peter1pl » niedziela 21 sie 2005, 22:31

a nie ma tam takiego okienka "File"?? (w tym instrumencie)

Stamtąd się wybiera opcję "Save bank" i zapisuje ustawienia do pliku, z którego później można je wczytać.

Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
tommi1981
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 21 wrz 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: tommi1981 » poniedziałek 22 sie 2005, 00:37

Kliknij pionowy czarny pasek z napisem "master module" (ogok napisu Edirol). Odemknie się typowe menu (load bank, save bank itd...) , z którym na pewno będziesz wiedział co zrobić.

Szkoda tylko, że ni da się ustawić żeby ustawienia ładowały się wraz z projektem. A może macie bardziej doświadczeni koledzy koledzy jakiś sposób?

Pozdrawiam.
Nie stać mnie na drogi sprzęt więc nagrywam komputerem ;-)

Awatar użytkownika
tommi1981
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 21 wrz 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: tommi1981 » poniedziałek 22 sie 2005, 00:42

Jeszcze jedno - przed zamknięsiem projektu nie zapomnij zapisać ustawień w w/w sposób. SQ niestety samtego nie zrobi Plik zaapisze się jako *.fxb - typowe ustawienia efektu. Po otwarciu po prostu załaduj ten plik i gotowe - ustawienia takie jak zapisałeś
Nie stać mnie na drogi sprzęt więc nagrywam komputerem ;-)

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: spiker » poniedziałek 22 sie 2005, 08:53

...a jeszcze prościej jest zrobić freeze na sladzie. NIczego nie trzeba przywoływać po starcie, choć manewr z zapisaniem banku jest konieczny na wypadek odmrożenia instrumentu i jakiejś tam edycji.



pozdrowionka
[addsig]
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: JM » poniedziałek 22 sie 2005, 21:57

...Kliknij pionowy czarny pasek z napisem "master module" (ogok napisu Edirol). Odemknie się typowe menu (load bank, save bank itd...) , z którym na pewno będziesz wiedział co zrobić.

Szkoda tylko, że ni da się ustawić żeby ustawienia ładowały się wraz z projektem. A może macie bardziej doświadczeni koledzy koledzy jakiś sposób?

Pozdrawiam....

**********************

Niestety we wtyczkach EDIROL (Super Quartet, Orchestral) nie da się tego zrobić inaczej, chyba, że są jakieś nowsze wersje.

W pozostałych wtyczkach z reguły instrumenty i ich ustawienia zapamiętywane są wraz z projektem.

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: ZomZom » poniedziałek 22 sie 2005, 22:14

A wersja DXi zapamiętuje ustawienia (przynajmniej pod Sonarem) - może to jest jakieś wyjście?
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

Awatar użytkownika
Humbucker
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 03 kwie 2005, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: Humbucker » poniedziałek 22 sie 2005, 22:54

a jak zrobic zeby ustawienia zapamietywal Amplitube? Zawsze po wylaczeniu sesji w Pro Toolsie ustawienia mi sie kasuja. W innych wyczkach jest ok.

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Jak zapamietać ustawienia w VSTi?

Post autor: peter1pl » wtorek 23 sie 2005, 17:20

...a jak zrobic zeby ustawienia zapamietywal Amplitube? Zawsze po wylaczeniu sesji w Pro Toolsie ustawienia mi sie kasuja. W innych wyczkach jest ok....

**********************

Zrób to samo co już opisane wyżej: "Save bank"
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

ODPOWIEDZ