2500 zł na kartę i monitory

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
Piotr31
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 21 gru 2004, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: Piotr31 » wtorek 23 sie 2005, 22:02

......Jeżli wystarczy ci jeden kanał (stereo) to polecam Juli@. Takiej latencji 5-1ms nigdzie nie wyciągniesz, w tej cenie....

**********************

A Twój komputer taką latencję "uciągnie"?

...

**********************

A jak myślisz. Jasne że tak. Jeszcze 2Gb RAM-u. Dysk SATA. Żaden sampler nie piśnie.
Jestem początkującym muzykiem amatorem, mam 34 lata

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: maslak_s » wtorek 23 sie 2005, 23:57

a teraz jesli jeszcze mogli byscie podac gdzie to przez neta mozna najtaniej dostac :]



bo z tego co wywnioskowalem to:



E-MU 1212m (800)

Alesis mkII Active (1500)

Soundcraft Compact 4 (600)



czy moze jednak jeszcze cos innego??
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: peak » środa 24 sie 2005, 00:20

Monitory: najlepsze na jakie cię stać. Pojedź, posłuchaj, bo w ciemno kupować się nie da - sam musisz ocenić. Ale generalnie Alesis MkII Active, Behringer Truth z niższych serii etc...



Karta dźwiękowa - sprawa indywidualna. Jakieś tanie M-audio, E-MU, Audiotrak czy co tam ci pasuje. Jedna ważna rzecz: bierzesz kompa ze świeżym systemem i zawozisz do sklepu - niech ci zainstalują, sprawdzą jak chodzi, żeby potem nie było niespodzianek z dropami, trzaskami i innymi. Rzecz się ta tyczy głównie płyt na pod Athlony na chipsecie ViaKT, ale i z innymi sprawdzić nie zaszkodzi.

Prawdę mówiąc na tym poziomie karta nie decyduje prawie o niczym - byle nie szumiała jak SB.



Pozdrawiam

Peak
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: spiker » środa 24 sie 2005, 08:57

, tylko zastanawia mnie ta moc zastosowanych wzmacniaczy - 150 + 75 X dwa monitory = 450 WAT. Chodzi mi o to, czy te Behringery będą prawidłowo grać przy małym poziomie siły głosu, bo w domu tych 450 -ciu WAT chyba nigdy nie wykorzystam.

==============

Witam

Nie wiem skąd Ci się 450 W wzieło...ale mniejsza o to.

Wzmacniacze o większych mocach w monitorach nie są po to aby grały na maksa - są właśnie po to aby mogły grać na ćwierć gwizdka. Żaden wzmacniacz nie gra jednakowo dobrze w całym zakresie oferowanej przez siebie mocy. Gra dobrze ( liniowo i "bez" zniekształceń ) do pewnego momemtu a potem zaczyna się robić coraz gorzej. Dobrze więc że wzmacniacz ma "zapas" mocy bo oznacza to że będzie umiał zagrac odpowiednio głośno i odpowiednio dobrze a nie na granicy "wywalenia języka z gęby" albo powyżej tej granicy

Pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

EMD
Posty: 230
Rejestracja: piątek 16 sty 2004, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: EMD » środa 24 sie 2005, 09:30

..., tylko zastanawia mnie ta moc zastosowanych wzmacniaczy - 150 + 75 X dwa monitory = 450 WAT. Chodzi mi o to, czy te Behringery będą prawidłowo grać przy małym poziomie siły głosu, bo w domu tych 450 -ciu WAT chyba nigdy nie wykorzystam.

==============

Witam

Nie wiem skąd Ci się 450 W wzieło...ale mniejsza o to.

Wzmacniacze o większych mocach w monitorach nie są po to aby grały na maksa - są właśnie po to aby mogły grać na ćwierć gwizdka. Żaden wzmacniacz nie gra jednakowo dobrze w całym zakresie oferowanej przez siebie mocy. Gra dobrze ( liniowo i "bez" zniekształceń ) do pewnego momemtu a potem zaczyna się robić coraz gorzej. Dobrze więc że wzmacniacz ma "zapas" mocy bo oznacza to że będzie umiał zagrac odpowiednio głośno i odpowiednio dobrze a nie na granicy "wywalenia języka z gęby" albo powyżej tej granicy

==============



450W wzielo sie z sum wszystkich wzmacniaczy mocy. Jest to oczywiscie bezsensu, ale to nie miejsce i pora.

A propos "ćwierć gwizdka" - z elektrycznego (elektronicznego) punktu widzenia widzenia najmniejsze THD jest od okolo 5-10% "gwizdka" do 2/3 (dwoch-trzecich) "gwizdka". Zaklocenia w funkcji czestotliwosci podawane sa najczesciej dla mocy pomiedzy polowa a walsnie 2/3 "gwizdka" i ten zakres przez wiekszosc fachowcow uwazany jest rekomendowany do pracy. Tak wiec jezeli pokoj jest naprawde maly duza moc moze zabic (sasiadow, rodzicow ).



A moja propozycja to BCA-2000 Behringer (1k pln) + Alesis MKII Active (1,5k).


peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: peter1pl » środa 24 sie 2005, 10:04

A Twój komputer taką latencję "uciągnie"?

**********************

A jak myślisz. Jasne że tak. Jeszcze 2Gb RAM-u. Dysk SATA. Żaden sampler nie piśnie....

**********************

No to tylko pozazdrościć. Ciakawe tylko na jak złożonych projektach pracujesz - ile ścieżek audio z zapiętymi efektami i ile instrumentów VST pracujących jednocześnie?
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

olesz
Posty: 29
Rejestracja: piątek 30 lip 2004, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: olesz » środa 24 sie 2005, 19:18

Tak wiec jezeli pokoj jest naprawde maly duza moc moze zabic (sasiadow, rodzicow ).



A moja propozycja to BCA-2000 Behringer (1k pln) + Alesis MKII Active (1,5k).

...

**********************

Mój pokój ma ok. 16m kwadr. No i tak naprawdę to jeszcze się zastanawiam, czy brać Behringer B 2031A czy Alesis aktywne. Chyba rzucę monetą

Dzięki spiker i EMD za wypowiedź.

Awatar użytkownika
Piotr31
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 21 gru 2004, 00:00

Re: 2500 zł na kartę i monitory

Post autor: Piotr31 » czwartek 25 sie 2005, 10:06

...A Twój komputer taką latencję "uciągnie"?

**********************

A jak myślisz. Jasne że tak. Jeszcze 2Gb RAM-u. Dysk SATA. Żaden sampler nie piśnie....

**********************

No to tylko pozazdrościć. Ciakawe tylko na jak złożonych projektach pracujesz - ile ścieżek audio z zapiętymi efektami i ile instrumentów VST pracujących jednocześnie?...

**********************

Nigdy nie robiłem testów wyczynowych, ale dla Ciebie zrobię.

Przeważnie robie każdą ścieżkę na VST osobno ( 5ms latencji). Przy mixowaniu rzeczywiście procesor dymi, ale sprawdzę to !?
Jestem początkującym muzykiem amatorem, mam 34 lata

ODPOWIEDZ