początek, zakup sprzętu...

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
cristo
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2005, 00:00

początek, zakup sprzętu...

Post autor: cristo » wtorek 23 sie 2005, 16:25

witam

Temat niejednokrotnie poruszany na tym forum... przeczytałem wszystko uważnie; i chociaż wiem o co pytać

Po pierwsze nie mam do wydania zbyt dużo pieniędzy (jak niektórzy postowicze tutaj). Chcę przeznaczyć na ten cel około 3 tysięcy zł.

Chcę nagrywać i dogrywać partie klawiszowe i gitarowe (teraz), a w przyszłości wokal, a w daaaaalekiej przyszłości bembny. Ale to kiedyś. Na razie mam w miare wypasionego kompa (1 giga ramu), syntezator(starsze casio) z midi i aktywną klawiaturą, pomieszczenie, pare przeczytanych książek, no i te 3 tysie do wydania.

I teraz prośba o weryfikacje moich zamiarów zakupowych.

1. Kartę muzyczną po przejrzeniu testów wybrałbym Echo Mia Midi.

2. Klawiatura M-Audio Radium 49.

3. Odsłuchy - nie wiem jakie? ESI nEar05 Classic?

4. Mikser Behringer UB1202 FX.

5. Doczytałem się, że podłączenie gitary bezpośrednio do kompa (przez mikser) nie sprawdza się, więc chyba jakiś preamp??

6. Słuchawki - jeszcze się nie rozglądałem... coś około 200-300 zł

7. Kable- wiem, że są ważne więc proszę o podanie nazw firm które miałbym wziąć pod uwagę.

8. Jeśli coś zostanie(jeśli??) to pewnie wtopię w oprogramowanie.... na razie mam zamiar korzystać ze starszego cubase'a i darmowych wtyczek.



pozdrawiam
początek....
ale dużo czytam, słucham, szukam....

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: netes » wtorek 23 sie 2005, 16:40

..1. Kartę muzyczną po przejrzeniu testów wybrałbym Echo Mia Midi.

**********************

Polecałbym raczej E-MU 1212m, to dużo bardziej przyszłościowy wybór, Mia to dość przestarzała konstrukcja z niewielkimi możliwościami rozbudowy (praktycznie żadnymi).



**********************

3. Odsłuchy - nie wiem jakie? ESI nEar05 Classic?

**********************

Hmm, moim zdaniem bezsensu jest kupowanie monitorów odsłuchowych dopóki nie będziesz miał zaadoptowanego pomieszczenia, więc lepiej włóż najpierw kasę w pomieszczenie, później polecam Alesis mkII Active, są droższe, ale najlepsze w swojej klasie.



**********************

6. Słuchawki - jeszcze się nie rozglądałem... coś około 200-300 zł

**********************

Pomyślałbym na Twoim miejscu o AKG K240S. Droższe, ale warte swojej ceny.



**********************

7. Kable- wiem, że są ważne więc proszę o podanie nazw firm które miałbym wziąć pod uwagę.

**********************

Ja używam okablowania Schulza i jestem zadowolony - www.musiccenter.com.pl. Poza tym Klotz, Cordial.





Podsumowując - 880 (karta) + 460 (słuchawki) + 200 (kable): 1540zł. Zostaje Ci 1500zł. Jeszcze mikser i klawiatura - zostaje... hmm... nic nie zostaje :). Brakuje kasy na monitory i adaptacje pomieszczenia... można trochę zaoszczędzić na słuchawkach, ale na czymś innym nie widzę takiej możliwości.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: JOURESY » wtorek 23 sie 2005, 16:44

hej, czyj jest ten starszy cubase? a może to cubase Twojego starszego?

Nie przejmuj sie cubasami możesz mieć najnowszego sx 3 za 50 zł, albo wydać na niego te swoje 3tysie w zalezności gdzie będzie kupowany . Ostatnio tak z czystej ciekawości zaczepiłem gościa w pewnym popularnym wśród komputerowców miejscu handlowym i pytam: cubase? - jest, virtual bassist? - jest, guitarist?- jest, halion? - jest, Ciary mnie przeszły, i o wiele bardziej mnie przechodzą jak widzę gdy młodzież kompletuje mniej lub bardziej, wypasione hardware, cóż software jest przecież ogólnodostępne, koszty pozyskania są pomijalnie niskie, nie ma więc sprawy.

chyba że ktoś ambitny uzywa tylko freeware, albo wersji programu dołożonego do karty, ale panowie, czy na tym da się pracować. Mając potwornie mocną maszynę nie zapuścimy cubasisa albo innego samograja, bo nas nerwica zeżre.

Sory że może troche nie na temat, ale coś tak mnie naszło... takie przemyślenia.



JoU

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: paul » wtorek 23 sie 2005, 17:01

E-MU 1212m (w pakiecie sa programy - w 1820 sa cubase 5,1 i wavelab lite - moze rowniez te same sa z 1212m?),+ Alesis mkII Active (ok1300zl), + AKG K240DF, + Compact 4, a jak masz casio z dynamiczna klawiatura - to po co Ci radium?








Awatar użytkownika
cristo
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2005, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: cristo » wtorek 23 sie 2005, 17:17

czytałem testy na stronie:

http://www.e-muzyk.pl/

wygląda to dobrze w swoim przedziałe cenowym.... tak naprawdę tylko echo mia midi się broni....

pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje

cristo
początek....
ale dużo czytam, słucham, szukam....

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: netes » wtorek 23 sie 2005, 18:00

Jak chcesz zmieniać kartę powiedzmy za rok, albo nawet i wcześniej to bierz MIA, ale zapewniam Cię, że sam nie usłyszysz różnicy...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: początek, zakup sprzętu...

Post autor: netes » wtorek 23 sie 2005, 18:04

...E-MU 1212m (w pakiecie sa programy - w 1820 sa cubase 5,1 i wavelab lite - moze rowniez te same sa z 1212m?),+ Alesis mkII Active (ok1300zl), + AKG K240DF, + Compact 4, a jak masz casio z dynamiczna klawiatura - to po co Ci radium?







...

**********************

W E-MU 1212m już powinny być nowe pakiety programów, gdzieś było o tym na forum. W każdym razie na pewno Cubase, WaveLab Lite, Proteus X i parę innych mniej lub bardziej przydatnych. A co do słuchawek to czemu DF ? IMO to raczej do stacji radiowych, a nie do studia.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ