Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
Awatar użytkownika
rozklekotany-trabant
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 sie 2005, 00:00

Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: rozklekotany-trabant » wtorek 23 sie 2005, 19:25

Wgrałem nowo zakupione Virtual Guitarist. Niestety mój Cubase 2.01 nie widzi ich w VST instrument pod F11. Jak zrobić żeby je widział? POMÓŻCIE!

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: richtig » wtorek 23 sie 2005, 19:36

Upewnij się, czy plik .dll jest w folderze .../Cubase 2/Vstplugins (lub jakoś podobnie, nie mam Cubase'a). Pewnie podczas instalacji plik został umieszczony w folderze C:/Steinberg/Vst (standardowe miejsce w wielu instalkach)
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: JM » środa 24 sie 2005, 07:40

...Wgrałem nowo zakupione Virtual Guitarist. Niestety mój Cubase 2.01 nie widzi ich w VST instrument pod F11. Jak zrobić żeby je widział? POMÓŻCIE!...

**********************

Cubase (domyślnie) instaluje się w katalogu Steinberg. Powinny w nim być katalogi: ASIO, Cubase, VST Plugins.

VSTi instaluje się w VST Plugins. Cubase każdorazowo przy starcie sprawdza zawartość tego katalogu i po znalezieniu nowego instrumentu (plik .dll) dodaje go do wykazu.

Steinberg Virtual Guitarist zainstaluj więc w katalogu VST Plugins. Ponieważ instrument zawiera duży bank (ok. 1,5 G) można ten bank (i to zalecam) zainstalować na oddzielnej partycji, a najlepiej na oddzielnym dysku, po utworzeniu odpowiedniego katalogu (np. Virtual Guitarist).

Instalator Steinberg Virtual Guitarist daje taką możliwość.

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: netes » środa 24 sie 2005, 08:09

......Wgrałem nowo zakupione Virtual Guitarist. Niestety mój Cubase 2.01 nie widzi ich w VST instrument pod F11. Jak zrobić żeby je widział? POMÓŻCIE!...

**********************

Cubase (domyślnie) instaluje się w katalogu Steinberg. Powinny w nim być katalogi: ASIO, Cubase, VST Plugins.

VSTi instaluje się w VST Plugins. Cubase każdorazowo przy starcie sprawdza zawartość tego katalogu i po znalezieniu nowego instrumentu (plik .dll) dodaje go do wykazu.

Steinberg Virtual Guitarist zainstaluj więc w katalogu VST Plugins. Ponieważ instrument zawiera duży bank (ok. 1,5 G) można ten bank (i to zalecam) zainstalować na oddzielnej partycji, a najlepiej na oddzielnym dysku, po utworzeniu odpowiedniego katalogu (np. Virtual Guitarist).

Instalator Steinberg Virtual Guitarist daje taką możliwość....

**********************

Można też w Cubase w Preferencjach dodać odpowiednie foldery VST, które ma jeszcze przeszukiwać w poszukiwaniu wtyczek.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tommi1981
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 21 wrz 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: tommi1981 » środa 24 sie 2005, 22:44

Sprawdź listę pluginów - Devices/Plugin Information. Mnie parę razy się zdarzyło że po zainstalowaniu wtyczki nie była widoczna, bo po prostu nie była zaznaczona na tej liście. A swoją drogą to szkoda że Steinberg Virtual Guitarist gra tylko gotowe zagrywki. Może znacie koledzy jakieś inne godne polecenia wtyczki, które dobrze naśladują gitarzystę?

Pozdrawiam.
Nie stać mnie na drogi sprzęt więc nagrywam komputerem ;-)

Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: delorjan » środa 24 sie 2005, 23:08

Ja osobiście polecam Real Guitar WaveLaba :) Poznałem go przypadkowo, i bardzo mi sie spodobał. Niestety tylko gitara klasyczna, ale fajnie zpróbkowana, są do dyspozycji chyba 6 rodzajów, różniące się typem strun i innymi szczegółami. Wtyczka przeznaczona głównie do gry solowej, ale akordy też dość fajnie odgrywa. No i, co mnie zdziwiło, nie potrzebuje dużo ramu :D Juz przy 256 śmiga bez żadnych zacięć. Ja kupiłem go od kolegi, nie wiem ile kosztuje nowy. Zainteresowani na pewno znajda :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: Kuma » piątek 26 sie 2005, 02:52

...Ja osobiście polecam Real Guitar WaveLaba :) (...)Ja kupiłem go od kolegi, nie wiem ile kosztuje nowy.

**********************

Dobre
bębniarz

Awatar użytkownika
netes
Posty: 592
Rejestracja: piątek 11 cze 2004, 00:00

Re: Jak wgrać wirtualne instrumenty?

Post autor: netes » piątek 26 sie 2005, 08:02

...Ja osobiście polecam Real Guitar WaveLaba :) Poznałem go przypadkowo, i bardzo mi sie spodobał. Niestety tylko gitara klasyczna, ale fajnie zpróbkowana, są do dyspozycji chyba 6 rodzajów, różniące się typem strun i innymi szczegółami. Wtyczka przeznaczona głównie do gry solowej, ale akordy też dość fajnie odgrywa. No i, co mnie zdziwiło, nie potrzebuje dużo ramu :D Juz przy 256 śmiga bez żadnych zacięć. Ja kupiłem go od kolegi, nie wiem ile kosztuje nowy. Zainteresowani na pewno znajda :) pozdrawiam...

**********************

Jeśli już to MusicLaba, a nie WaveLaba, WaveLab to program, a nie firma. Sam program kosztuje 159$, a biblioteki do niego 69$ każda, a są one dwie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ