Wszystko dla Trance....

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Over_Access
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2006, 00:00

Wszystko dla Trance....

Post autor: Over_Access » poniedziałek 11 wrz 2006, 21:17

Od 2 lat uczę się obsługi FL Studio 5 (teraz 6XXL), Reason 3.0,
oraz tworzenia muzyki trance.
Jednakże niemam wszystkich takich VSTi/VSTFX , ktore dalyby mi takie dźwięki, które byłyby wręcz idealne dla muzyki trance. To samo z aplikacjami, sekwencerami, samplami, bankami presetów.
Mam okolo 400 VSTi/VSTFX, z których wiecej niz połowa to FX, dalej są
jakieś freeware'owe, mało dobre VSTi, i kilka dobrych, bardzo dobrych.
Np.: Vanguard, FM7...
Chciałbym żebyście mi napisali taki podstawowy lub ponad podstawowy
pakiet VSTi/VSTFX, sekwencerów, programów do obróbki,
sprzętu, banków sampli i presetów, etc. do komponowania muzyki trance na wyższym niż na niskim poziomie. Napiszcie też, jaki sekwencer
najbardziej sprzyja warunkom tworzenia muzyki z gatunku trance?
Chciałbym jakoś zaistnieć choćby tylko dla przyjemnośći z muzyki.

PS: Kto wie moze jakich sekwencerów i wtyczek VST używają tacy producenci trance jak Ron Van Den Beuken, Above & Beyond, 4 Strings, Marco V, Marcel Woods, Armin Van Buuren...itp.?? :)
Pomóżcie!
Dzięki & Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: Velu » wtorek 12 wrz 2006, 01:51

Koleś dobry jestes:)
zycze powodzenia z uciekaniem z HDD przed kontrolą. mając 400 lewych VST będziesz musial szybko uciekac.
ale cóż... odpowiem Ci na te pytania krotko i zwięźle:)
większość artystów których wymieniłeś pewnie nie ma polowy tego arsenału co ty - ma mniej ale pewnie legalne. Znam WIELKICH artystów robiących swietne produkcje na samym FL. Tak więc pamietaj! nie sprzet, nie oprogramowanie a umiejetnosci czynią mistrza!

Pozdrawiam - Velu - Groove Factory, music producer team

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: DJOZD » wtorek 12 wrz 2006, 09:06

To co masz powinno wystarczyc ci do konca zycia. Muzyke mozna robic na czym kolwiek. Ograniczeniem jestes ty sam. Ja uzywma wielosladu DAW do produkcji wszystkich gatunków muzyki. Nie widze zadnych ograniczen.

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: tox » wtorek 12 wrz 2006, 09:46

Jeśli chodzi o w/w tzw. Porducentów to w czym problem??Wejdź na stronę każdego z nich i zobacz jaki sprzęt używają.conajmniej 50%z nich powinno mieć takie info które napewno znajdziesz w zakładkach "STUDIO". Jest też strona polskich fanów above i beyond 9ostatanio na nia natrafiłem) gdzie jest napisane czym się posługują.Z tego co pamiętam używją jakieś softsynthy- to jedno. Drugie to to że jak weźmiesz tak sobie pokombinujesz z dźwiękiem to napewno spooro na tych vst wykręcisz. Więcej kreatywności.

Awatar użytkownika
Mruczasss
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 14 gru 2004, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: Mruczasss » wtorek 12 wrz 2006, 16:08

Kurcze tych vst masz naprawde mase, ale prawda jest taka ze jak bys skupil sie na 1/10 tych wtyczek i rozgryzl ich zakamarki, potem przepuscil przez jakas lampe to wtedy masz juz cos czego mozna sluchac. Prawda niestety jest smutna ale trzeba miec sprzet bo czyste vst nigdy nie powali na kolano kogos kto sie na tym zna. Poza tym monitory studyjne tez rzecz wazna a zeby widziec te wszystkie niuanse. Przydaly by sie jeszcze jakies sterowniki midi(knoby) a zeby moc krecic bardziej nieobliczalne syntetyki. Nic tylko wyjechac do irlandii zarobic na sprzet, wrocic i mixowac, grac live acty, i cieszyc sie zyciem :) Pozdrawiam
lubie to co robie i jestem w tym dobry.

rt
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: rt » środa 13 wrz 2006, 01:21

... ale prawda jest taka ze jak bys skupil sie na 1/10 tych wtyczek i rozgryzl ich zakamarki ...
**********************

Dokładnie.
Skasuj to wszytko.

Awatar użytkownika
csdis
Posty: 263
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: csdis » środa 13 wrz 2006, 06:52

...... ale prawda jest taka ze jak bys skupil sie na 1/10 tych wtyczek i rozgryzl ich zakamarki ...
**********************

Dokładnie.
Skasuj to wszytko.
...
**********************
Przerost formy nad treścią.Po co Ci tyle tego,no chyba że kolekcjonujesz?
Jak sobie kupiłem syntezator to go z rok tak dobrze bez instrukcji obczajałem,jedynie co jest w nim cienkie to bębny dlatego używam samplera.Taki zestaw mi wystarczy w zupełności do electro-darkwave,a nikt z producentów instrumentów nie skupiał sie na tym do jakiego konkretnie rodzaju muzyki ma być synth wykorzystany.Miał być po prostu do wszelakich zastosowań.Trzeba sie skupic na budowie nowych brzmień i tyle ewentualnie podrasować jakimś efektem:) ,połowa sukcesu za tobą:).
pozdrawiam

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: Zbynia » niedziela 17 gru 2006, 04:00

po co mu tyle?

bo jak widac nie ma pojecia o muzyce i mysli ze wszedziie cos trafi.....

jak kumasz ocb to stknie ci chocby potrojny oscylator z fruta///jak nie wiesz co to jest to wpisz w google.....

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wszystko dla Trance....

Post autor: Zbynia » niedziela 17 gru 2006, 04:01

a tak wogole proponuje zapoznac sie z firma magix


www.magix.com - mysle ze znajdziesz to czego szukasz

ODPOWIEDZ