Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 03:51

...Klik
**********************
mytnik: Prośba o aktualizację screena oraz wersji na twojej stronce.

Poprzedni screen ma na pasku tytułowym BOSS Editor co jest trochę bez sensu jak ktoś popatrzy na aplikację a ona wcale akurat nie steruje BOSS-em a tytuł został użyty wyłącznie demonstracyjnie
Teraz screen wygląda tak jak powinien.

Ponadto usunąłem kilka błędów no i jest nowa wersja ExMixer 1.7.5

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: pawello » czwartek 25 sty 2007, 06:58

Jak znajde troche czasu to zrobie edytor do Rolanda A30 ktorego posiadam... Kurna bez edytora jak bez reki.......... Oczywiscie jesli mi sie to uda i bedzie dzialac to udostepnie zainteresowanym..
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 12:29

mytnik: Prośba o aktualizację screena oraz wersji na twojej stronce.

**********************
OK, po pracy, wieczorkiem bedzie wszystko poprawione
drummer

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 25 sty 2007, 13:21

W następnych wersjach szykowane są nowe możliwośći.
- Podpięcie dźwięku pod jakiś element lub obiekt.
- Wsparcie dla innych formatów grafik GIF, PNG.
- W dla animacyjnych obiektów GIF
- Nowe obiekty typu LCD i LIST...

A mnie właśnie kółko "dial" (encoder) by się przydało
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 20:17

Bezpośrednio w programie ?
Może przydało by się wrzucić taki monitorek MIDI akurat to będzie stosunkowo łatwe do zrobienia.
......

Krótko. Będzie i to....
**********************
Kurde taki zmęczony już wczoraj byłem, że zapomniałem o co pytałem:) super sprawa będzie, bo boski roland w manualu nic nie podaje (chyba że dalej jestem zmęczony i slepy), a moduł perk. TD-3 aż się prosi o jakiś sensowny edytor.

pozdrawiam
drummer

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 20:35

...mytnik: Prośba o aktualizację screena oraz wersji na twojej stronce.

Zaktualizowałem screena, choć jest tak mały, że nie widać czy w tytule jest BOSS, czy coś innego:) Jeśli chodzi o wersję, to celowo pod Download nie dałem zipa, tylko stronę z mixerem, żeby było tam wszystko widoczne. Jeśli chciałbyś żebym dawał info o zmianach, to mogę to aktualizować ( w drodze wyjątku) tylko nie zawsze jestem w sieci a szybki strasznie jesteś ze zmianami, przez co mogę wprowadzać mały zamęt.

pozdr
drummer

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » piątek 26 sty 2007, 03:43

Jest kolejna ExMixer 1.8

Są suwaczki i możliwości deifniowania nawet wielkiego obszaru roboczego do kliku tysięcy pikseli. Ale zalecam przezorność z "wielkimi" pulpitami typu 10000 pikseli na 10000 pikseli, bo może zabraknąć pamięci

Dziwnie coś serwer zdechł i mogą być problemy ze stroną, aczkolwiek nie wygląda mi to chyba na awarię serwera Zobaczymę jutro po kontakcie z administracją ech

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: SHIVOO » piątek 26 sty 2007, 09:23

Rozumiem, że ideą tego programu jest sterowanie urządzeniami MIDI jak syntezatory (pozbawione łatwej i przyjemnej obsługi w postaci dużego wyświetlacza, faderów, encoderów itp) czy wymienione wyżej światła. Ja chciałbym zapytać jak można wykożystać ten program posiadając klawiaturę sterującą - czy można używać równocześnie klawiatury i tegoż programu - choćby w Reasonie, czy Livie Abletona.

Pozdrawiam !
Michał

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: KYMY » piątek 26 sty 2007, 10:03

...Jest kolejna ExMixer 1.8

**********************

Czy mogę zaproponować taką funkcję: Możliwość "podpisania" pod kontroler (suwaczek, pokrętełko) dowolnego klawisza komputerowej klawiatury. Np.
Naciskam "Q" ruszam myszką, albo jej pokrętłem i zmieniam panoramę, naciskam "H" i myszką zmieniam jakiegoś współzależnego sysexa...
Nazwa klawisza mogłaby się pojawiać w odpowiednim miejscu na ekranie.
To by bardzo przyspieszyło robotę (oczywiście po nabraniu wprawy).

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » piątek 26 sty 2007, 16:05

Czy mogę zaproponować taką funkcję: Możliwość "podpisania" pod kontroler (suwaczek, pokrętełko) dowolnego klawisza komputerowej klawiatury.

# Oczywiście. Świetny pomysł. Dojdzie nowa komenda "shortcut" pozwalająca na przypisanie/mapowanie suwakom dowolnych klawiszy komputerowych.
Od razu przydało by się pójść za ciosem i dorobić scrolla myszy na faderach, oraz wykorzystać "strzałki" klawiatury do ruchu elementów czyli takie mini funkcjonalne ulepszenia.

Możliwość podpięcia pod element dowolnego skrótu klawiszowego będzie.

ODPOWIEDZ