Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: preceli » poniedziałek 22 sty 2007, 18:55

Pomysł z nieaktywną transparentnością jest wręcz genialny!!!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » poniedziałek 22 sty 2007, 19:10

Dopiero co zakończyłem bawić się poprzednią wersją (już w niej mój problem został rozwiązany!) a tu masz, jest następna .

Ok. Dobrze słyszeć że prace idą w dobrym kierunku

Czy to znaczy, że każda Strona ma kilka swoich, autonomicznych komórek pamięci na migawki, czy też "podbiera" z ogólnej puli (16 udostępnionych)?

Nie do końca tak jest.
Właściwie to nie wiem jak ten temat jeszcze ugryźć

Na razie zrobiłem to tak:
Jedna migawka kolekcjonuje ustawienia ze wszystkich stron czyli inaczej mówiąc zbiera wszystko.

Natomiast przy odczycie odczytywane są tylko ustawienia dla aktywnej strony. Czyli program szuka sobie w migawce elementu po ID i jeżeli znajdzie przywraca wartość.

Czy to ma sens ?

A jak nie to jak by było lepiej

- manipulator x-y (coś na wzór tarczy strzelniczej z krzyżykiem + przesuwana na ich tle kulka lub cokolwiek + oczywiście możliwość podpięcia 2 kontrolerów)

Będzie w v1.7

- możliwość grupowania kontrolerów, a przy tym w jakiś łatwy sposób zmiany im "po całości" np. kanału MIDI

Będzie w v1.7
Dodam zmienną globalną midichannel w skrócie [CHN] sterującą kanałem MIDI.
Z dodatkowego menu będzie można ustawić wartość tej zmiennej jak również będzie można tę zmienną globalną przestawiać za pomocą któregoś przycisku.

Wykorzystanie będzie takie:

CTRL B0[CHN] 7 0:127

Da to dużą oszczędność gdyżwystarczy zdefiniować panel edycyjny tylko dla jednego kanału midi i nie trzeba będzie kopiować elementów aby uzyskać 16 kanałów.

Właściwie to jak tą zmienną nazwać bo to będzie dosyć ważna zmienna:
Która wersja byłaby najlepsza wg was ?

B0[chn] 7 0:127
B0%chn% 7 0:127
B0$chn 7 0:127
B0+CHN 7 0:127

# - odpada bo jest zarezerowany dla definicji ID obiektu

Mi się podoba wersja [chn]. Wizualnie powinna się chyba sprawdzić.
Czekam na sugestie.

- i proporcjonalnej regulacji za pomocą jednego z nich (link), w tym możliwość inwersji wysyłanych danych dla dowolnego ze zlinkowanych regulatorów.

Tutaj nie za bardzo kumam o co chodzi z tą proprorcjonalnością i inwersją.
Chodzi o odwrotne działanie suwaków ?

PS. Powoli przymierzam się do obiektu LCD oraz do obiektu listy rozwijalnej LIST. Za pomocą LCD i LIST będziemy mogli wybierać po nazwach presety, ustawienia parametry itd.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » poniedziałek 22 sty 2007, 19:17

...To pewnie drobnostka lecz napisałeś o wersji 1.6, a po rozpakowaniu programu w opcji "O programie" wyświetla mi się napis Version: 1.5.38.
Przy okazji widzę, że Strony podbierają z puli migawek. Biorąc pod uwagę, że samemu można je nazwać (migawki) nie widzę tu żadnego problemu, wręcz przeciwnie.
...
**********************
Dzięki za zwrócenie uwagi.
Wersję softu definiuję niepotrzebnie w 2 miejscach no i zapominało mi się w którymś przestawić.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » poniedziałek 22 sty 2007, 19:25

Chyba czas zrobić listę wszystkich komend i wypisać możliwe opcje dla każdej komendy.

Chyba z kilkadziesiąt różnych komend powstało
Wypadałoby to jakoś zestawić ładnie.
A będzie jeszcze przybywać
Nadążacie

Dzisiaj lub jutro dostępna będzie pełna specyfikacja !

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: preceli » poniedziałek 22 sty 2007, 19:33

...Na razie zrobiłem to tak: Jedna migawka kolekcjonuje ustawienia ze wszystkich stron czyli inaczej mówiąc zbiera wszystko. Natomiast przy odczycie odczytywane są tylko ustawienia dla aktywnej strony. Czyli program szuka sobie w migawce elementu po ID i jeżeli znajdzie przywraca wartość. Czy to ma sens ?



Ma o ile w każdej Stronie będziemy pamietać o innych adresach ID. Nie widze tu problemu. Przynajmniej na razie



...- manipulator x-y

Będzie w v1.7...



Szok!



...- możliwość grupowania kontrolerów, a przy tym w jakiś łatwy sposób zmiany im "po całości" np. kanału MIDI

Będzie w v1.7...



Też szok!!



...Dodam zmienną globalną midichannel w skrócie [CHN] sterującą kanałem MIDI...

... Mi się podoba wersja [chn]. Wizualnie powinna się chyba sprawdzić.



Zdecydowanie TAK!



...- i proporcjonalnej regulacji za pomocą jednego z nich (link), w tym możliwość inwersji wysyłanych danych dla dowolnego ze zlinkowanych regulatorów.

Tutaj nie za bardzo kumam o co chodzi z tą proprorcjonalnością i inwersją...



Chodzi o to, że jak suwaki są zgrupowane (zlinkowane) to ruch jednego z nich przenosi się na ruch pozostałych (a przy tym na komunikaty przez nie wysyłane).



...Chodzi o odwrotne działanie suwaków ?...

Dokładnie tak.



...Powoli przymierzam się do obiektu LCD oraz do obiektu listy rozwijalnej LIST. Za pomocą LCD i LIST będziemy mogli wybierać po nazwach presety, ustawienia parametry itd...



BOMBA!

Coś mi się widzi, że sekretarzowi EiS nie bez powodu ciarki łaziły po plecach
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
lukaszg
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 13 mar 2006, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: lukaszg » poniedziałek 22 sty 2007, 23:45

Super :D Świetna robota, oby tak dalej. Gdyby w takim tempie pojawiały się nowe windowsy, to by użytkownicy systemu Billa G. zbankrutowali. :P

Mam jedną uwagę, taką nieznaczącą, która dotyczy... numeracji wersji Twojego programu... Zacząłeś od wersji 1.0 a ja bym zaczął numerować od 0, potem 0.1, 0.1.2, 0.2 itd, itp. Numeracja rodem z linuxa a jak już będzie program full wypas, to wtedy pojawi się szumnie wersja 1.0. Wiem... przyczepiam się głupiego szczególiku, no ale cóż... jestem userem linuxa, i to takie moja małe zboczenie co do numeracji :P

A że jestem użytkownikiem linuxa, to odpaliłem ten programik pod linuxem za pomocą "wine"... Uruchomił się bez problemów, tylko kolorki chyba jakieś takie dziwne i bitmapy programu bardzo wolno się odświeżają :/

Porty midi, wszystko widzi, ale jeszcze nie rozgryzłem działania, ale teoretycznie, jeśli widzi porty to i powinień działać, jak znajdę więcej czasu to się pobawie tym programikiem, bo narazie tylko go odpaliłem na próbę :)

Oto dwa screeny uruchomionego Extreme MIDI Mixer pod Linuxem (w tle linuxowy sequencer ROSEGARDEN)

Extreme MIDI Mixer pod Linuxem - screen 1

A na tym drugim screenie otwarte menu w programi Extreme MIDI Mixer, wszystkie dostępne w moim komputerze porty midi są ładnie widoczne, i widać na tym screenie te powolne odświeżanie bitmap programu:

Extreme MIDI Mixer pod Linuxem - screen 2

A może wersja - kompilacja pod Linuxa byłaby także możliwa? Wtedy nie trzeba by było uruchamiać programu za pomocą "wine".

Pozdrawiam.

ps.

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: JankoMuzykant » wtorek 23 sty 2007, 00:07

A tu mały screen po chwilowej zabawie:
http://www.cyfrowka.neostrada.pl/temp/test.png
Można będzie sobie pofantazjować graficznie :)
Trzeba uczciwie przyznać, że już teraz ten program odstawia konkurencyjne ed-lib'y.

[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: KYMY » wtorek 23 sty 2007, 10:19

...Chyba czas zrobić listę wszystkich komend i wypisać możliwe opcje dla każdej komendy.

Chyba z kilkadziesiąt różnych komend powstało
Wypadałoby to jakoś zestawić ładnie.
A będzie jeszcze przybywać
Nadążacie

Dzisiaj lub jutro dostępna będzie pełna specyfikacja ! ...
**********************

Wspaniale!
Bardzo przypomina mi to program MIDI SYSTEM EXPLORER (MSE) na AMIGĘ, którego używam tutaj do pobrania.
Wprawdzie skrypty podlegają tam kompilacji, ale ideą jak u Ciebie jest pełna elastyczność. Myślę, że lektura dokumentacji do niego pomoże przybliżyć EXMM do pełnienia funkcji edytora brzmień (na przykład możliwości umiejscowienia poszczególnych parametrów w jednym syseksie).
Mam nadzieję też, że wersja końcowa-płatna będzie wyposażona w inną możliwość tworzenia zestawów niż w skrypcie-definicji.
Dzisiejszy użytkownik rozpieszczony jest przez "wskaż i kliknij":)

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: preceli » wtorek 23 sty 2007, 19:46

Extreme Midi Mixer 1.7.2
Normalnie mnie zatkało
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: grembo » wtorek 23 sty 2007, 19:53

Qurcze, wszyscy strasznie podnieceni, tez bym sie chetnie podniecil tylko jako Midi noga (wyszedlem do produkcji od basu a nie klawisza) nie wiem do czego to moze sluzyc

rozumiem ze za pomoca tego programu , nie majac napisanego przez producenta (np. Rolanda do XV5050) edytora moge grzebac w urzadzeniu - zmieniac w nim i tworzyc barwy?

ODPOWIEDZ