Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: preceli » wtorek 23 sty 2007, 19:59

...rozumiem ze za pomoca tego programu , nie majac napisanego przez producenta (np. Rolanda do XV5050) edytora moge grzebac w urzadzeniu - zmieniac w nim i tworzyc barwy?...

Dokładnie tak
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » wtorek 23 sty 2007, 20:08

rozumiem ze za pomoca tego programu , nie majac napisanego przez producenta (np. Rolanda do XV5050) edytora moge grzebac w urzadzeniu - zmieniac w nim i tworzyc barwy?...
**********************
Nie przejmuj się ja wyszedłem gorzej bo od bębnów:D
Coś koło tego, niby na stronie jest opis ale to hermetyczny raczej język klawiszowców (albo dokładniej powstały dzięki ich potrzebom).
Generalnie to mi się wydaję że nie jest dla mnie ten program przydatny (póki co). Pytań zadawać nie będę. Sporo ludzi się na to coś rzuciło więc chyba ciekawa propozycja. za jakiś czas skromnie zapytam czy będę mógł dorzucić freewara na swoja -freewarom poświęconą stronę, tylko za cholerę nie wiem do jakiej kategorii:)

pozdrawiam i życze jeszcze więcej nowatorskich rozwiązań (bo chyba cały soft autorstwa WG to 'coś z zupełnie....' )
drummer

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: JankoMuzykant » środa 24 sty 2007, 23:24

...A tu mały screen po chwilowej zabawie:
http://www.cyfrowka.neostrada.pl/temp/test.png
**********************
Pod tym adresem screen już praktycznie gotowego, pierwszego edytora opartego o Extreme MIDI Mixer - konkretnie edytora Bossa VF-1.
Działa smacznie :)
Jak skończę jeszcze kilka poprawek, to udostępnię chętnym.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » środa 24 sty 2007, 23:38

Pod tym adresem screen już praktycznie gotowego, pierwszego edytora opartego o Extreme MIDI Mixer - konkretnie edytora Bossa VF-1.
Działa smacznie :)
Jak skończę jeszcze kilka poprawek, to udostępnię chętnym.
...
**********************
Najbardziej chciałbym zobaczyć Twój def.mixer. Czytam ten wątek i chyba powoli łapię o co chodzi. Chciałbym jednak porównać dla głębszego zrozumienia def ze strony i jakiś zmodyfikowany.

pozdrowienia
drummer

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: JankoMuzykant » środa 24 sty 2007, 23:46

Najbardziej chciałbym zobaczyć Twój def.mixer. Czytam ten wątek i chyba powoli łapię o co chodzi. Chciałbym jednak porównać dla głębszego zrozumienia def ze strony i jakiś zmodyfikowany.
**********************
Jest dość uproszczony, wykorzystuje się jedynie trzy rodzaje obiektów. Za to sterowanie tego konkretnego efektu jest mocno pokręcone i bardzo nieefektywne, zresztą Włodek dostał ode mnie zlecenie na ''sysex według Rolanda'', z czym oczywiście się uporał :)
Jak dokończę, to podeślę, muszę jeszcze podmapować adresy części suwaków pod konkretne wartości, a już padam ;)

Tak już ogólnie - sporo sprzętu bardzo traci na braku takich edytorów. Przebijanie nie przez maluśki lcd jest koszmarnie niewygodne i po prostu zabija jakiekolwiek poszukiwania ''tego brzmienia''. Natomiast uniwersalne edliby zwykle mają dość siermiężną, zbyt uniwersalną grafikę, często mają błędy lub niedoróbki no i kosztują wiele.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 00:03

JankoM. dzięki z góry

WG, czy mogę upchać mixer na swoją stronę )? (chyba do kategorii programing)
drummer

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 00:29

http://www.cyfrowka.neostrada.pl/temp/test.png
**********************
Pod tym adresem screen już praktycznie gotowego, pierwszego edytora opartego o Extreme MIDI Mixer - konkretnie edytora Bossa VF-1.
Działa smacznie :)
Jak skończę jeszcze kilka poprawek, to udostępnię chętnym.
**********************
Ale fajne. Już zabieram się do zrobienie skrolowanego okna.
Kurde nawet nie wiecie ile frajdy i zabawy daje mi ta właśnie mała, malutka, maluteńka aplikacja stworzona dosłownie "chwilą pomysłu".

A co skryptów to Wojtek Ch. ma rację, teraz widzę, że cel edukacyjny tego projektu jest jak najbardziej na miejscu. Sam pamiętam jak uczyłem się logiki w średniej na informatyce właśnie na prostej "grafice żółwia". No i do tego przy okazji nauka angielskiego z zakresu informatyki.
Oczywiście musiało by to wpierw przejść pozytywnie weryfikację w jakiejś komisji do spraw narzędzi edykacyjnych czy coś takiego.

Tak czy inaczen ten program można swobodnie wykorzystwać w dowolnym celu, jest całkowcie bezpłatny.

W następnych wersjach szykowane są nowe możliwośći.
- Podpięcie dźwięku pod jakiś element lub obiekt.
- Wsparcie dla innych formatów grafik GIF, PNG.
- W dla animacyjnych obiektów GIF
- Nowe obiekty typu LCD i LIST
No i czas na sporządzenie solidnej dokumentacji i małego przewodnika.

Ech przydałaby się 100h doba

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 00:32

WG, czy mogę upchać mixer na swoją stronę )? (chyba do kategorii programing)...
**********************
Jasne.

Hm. To jest coś za kategorii SynthEdit.
Programming to trochę za mocno powiedziane, bo ideą było stworzenie czegoś bazującego na skryptach a przy tym możliwie banalnego i prostego. Czasami potrzebny jest jakiś edytorek do sterowania czymś kilka wpisów za pomocą notatnika i mam gotowe.

Faktycznie trudno jakąś kategorię tu nadać, może forumowicze coś podpowiedzą. A w jakiej kategorii jest SynthEdit ?

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 00:36

No już zacząłem swoje pierwsze eksperymenty z programem. Nie jest aż tak trudno jak mi się to na początku wydawało.
Mam małe pytanie odnośnie grafiki. Niektóre bitmapy mają różowe tło, a w aplikacji jest to wszystko przezroczyste. Gdybym chciał zrobić swoją szatę np. kontrolera X-Y, muszę się trzymać tego różu?
drummer

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 00:40

Faktycznie trudno jakąś kategorię tu nadać, może forumowicze coś podpowiedzą. A w jakiej kategorii jest SynthEdit ?...
**********************
Właśnie w programming:) Jakby nie było to jest to jakaś tam forma programowania dźwięku, wydaje mi się. Zresztą mogę to nazwać inaczej, jak tylko ktoś coś ciekawego zaproponuje. Jestem otwarty jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany i pomysły co do tej stronki
drummer

ODPOWIEDZ