Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » poniedziałek 17 mar 2008, 09:02


Napisałem "na razie", gdyż kolega WG absolutnie nie zamknął jeszcze tego tematu . Niemniej póki co wciąż ma inne, znacznie ważniejsze sprawy programistyczne z którymi musi się uporać .
...
**********************
Wiem, wien, EXSC i SL, ale warto było zgłosić "na przyszłość"

pozdr
drummer

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: pyza » poniedziałek 17 mar 2008, 14:37

Panie WG a może by ten mixer zrobić w formacie vsti??
Mam alesis fusion - konfiguruje go jaj się należy i już mam virtualny sterownik mojego syta.Uruchamiam projekt w cubase razem z ustawieniami alesisa.
A już wogule super by było jak można by kopiwać suwaczki w oknie głównym miksera i z poziomu okna głównego programować te suwaczki i guziczki.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » poniedziałek 17 mar 2008, 22:08

WG a może by ten mixer zrobić w formacie vsti??
*******
No to już jest od dawna na liście do zrobienia będzie nadrobione z chwilą ukończenia mac-owych wersji.

Jestem na etapie porządkowania kodu programów, ponieważ rozrósł się do zbyt wielkich i skomplikowanych rozmiarów i praca stała się zbyt wolna. Ciężko jest ruszyć z czymkolwiek sensownie do przodu aby nie generować nowych problemów.
Obecny i najbliższy okres czasu poświęcam na przeprojektowanie aplikacji pod nowe 64-bitowe systemy Vista i Leopard oraz wdrożenie zupełnie nowych funkcji w programach co do tej pory nie było w pełni możliwe. W natarciu też wirtualny aranżer dla systemów windows i mac. Więcej szczegółów o nowych wielozadaniowych aplikacjach za jakiś czas.

Pozdrawiam,
Włodek

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » piątek 02 maja 2008, 10:40

Na forum znanego już programu Reaper znajdziecie przykład jak wykorzystać Extreme MIDI Mixer do stworzenia doskonałego, w pełni edytowalnego miksera MIDI działającego z poziomu Reapera. Dzięki współpracy obu programów można szybko wyprodukować i zaimportować do okna aranżu Reapera dowolne komunikaty (ustawienia) MIDI. Na użytek łatwiejszej konfiguracji z ExMIDIMixer autorzy Reapera specjalnie dostosowali swój program!
Przy okazji wspomnę jeszcze, że Extreme MIDI Mixer można uruchomić w dwóch wersjach językowych, wystarczy tylko zmienić nazwę pliku exe. Exmixer_en.exe odpowiada za wersję angielską, exmixer_pl.exe za polską.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: PiotrK » piątek 02 maja 2008, 16:16

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 06:24 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » piątek 02 maja 2008, 21:29

...Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, jeśli powiem że WG myśli o czymś naprawdę niesamowitym, co zbliży Reapera do... Cubase'a w kwestii MIDI, a ja się dodatkowo wziąłem za C++ i może uda mi się jeszcze bardziej zintegrować narzędzia MIDI z Reaperem, niż zrobiono to dotychczas. Co w końcu w tej erze PC-tów pozwoli spełnić moje marzenie o doskonałej DAW, jakie mam, od kiedy utraciłem Atari ST...

Hmm... już zżera mnie ciekawość cóż to takiego fajnego knujecie z WG .
IHMO rzeczywiście prawdą jest, iż to, co dzieje się obecnie w Cubase w temacie MIDI to jedna wielka porażka . Aż się nie chce uwierzyć, iż w wersji na Atari był to autentycznie jeden z najlepszych sekwencerów w te klocki .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » piątek 02 maja 2008, 21:52

Piotr na razie muszę wstrzymać się z rozwijaniem tego programu bo jest to przysłowiowa "studnia bez dna". W temacie midi i graficznym jest tutaj tak szerokie pole do popisu, że godziny stają się minutami a zajęcia nie zabrakło by pewnie na conajmniej kilka lat . Co prawda lubię ten temat i na niego przyjdzie jeszcze stosowny moment w postaci wsparcia VST, importu z SoundDiver, UniQuest czy Cubase Script itd.
Na razie muszę wykonać pewne zaplanowane rzeczy bo zima mnie zastanie

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: PiotrK » piątek 02 maja 2008, 22:45

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 06:24 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » sobota 03 maja 2008, 23:26

...więc pewnie ktoś taki wybierze programy z instalką na czterech płytach DVD. ...

Pewnie tak, przy tym próśb o pomoc wszelaką nie będzie końca. Ale ja akurat nie o tym.
Chodzi o to, iż na stronie www.extranslator.com/tools/exmixer.html jest do pobrania najnowsza wersja ExMIDI Mixer v.1.15. Różni się ona od poprzedniej o tym samym numerze tym, że ma wbudowany mechanizm sprawdzania zdublowanych IP obiektów podczas ładowania programu oraz odświeżania Strony. Rewelacja!
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Arab » niedziela 04 maja 2008, 22:40

Wow! Ten wątek jest mega ciekawy ale przeczytanie ze zrozumieniem jest trudne.



Powiem tak chodzi mi po głowie napisanie miksera dla Novation Xiosynth. Czy ktoś mógłby mi poradzić jak mam zacząć to zabawę. Hmmm w gąszczu tych poleceń czuje się zagubiony...

ODPOWIEDZ