Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 00:43

Mam małe pytanie odnośnie grafiki. Niektóre bitmapy mają różowe tło, a w aplikacji jest to wszystko przezroczyste. Gdybym chciał zrobić swoją szatę np. kontrolera X-Y, muszę się trzymać tego różu? ...
**********************
Dla tła nie musisz ale dla elementu ruchomego raczej wskazane choć to zależy co chcesz finalnie zrobić.

Róż ma specjalne znaczenie jako kolor transparentny to tak samo jak w GIF-ach. Jeżeli chcemy aby jakiś fragment na obrazku był przeźroczysty i nie kopiowany na ekran to właśnie wtedy trzeba użyć koloru różowego , składowe tego koloru ro RGB(255,0,255) w notacji HTML #FF00FF

Mała uwaga. Przykładowy plik def.mixer jest faktycznie co nie co rozbudowany i może się wydawać na pierwszy rzut oka nieźle pokręcony ale tym sposobem służy do testów różnych kombinacji komend, wyłapywania błędów no i demonstruje możliwośc.
Niestety jeszcze brak helpa.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 00:51

Klik

Wpisałem WG, zostawić czy zmienić?
Proszę oddać swój głos, jeśli jest możliwość i ochota to nie obrażę się jak przybędzie trochę głosów przy innych programach
drummer

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 00:55

Wpisałem WG, zostawić czy zmienić?
Proszę oddać swój głos, jeśli jest możliwość i ochota to nie obrażę się jak przybędzie trochę głosów przy innych programach...
**********************
Może być WG, Może być Wlodzimierz Grabowski
Wedle uznania. Mi to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 25 sty 2007, 01:07

Pytanie może trochę laickie: Jak najprościej odczytać komunikat CC mojego urządzenia?
Wiem że mogę nagrać 'jakąś zmianę' i potem odczytać w trybie LIST pod Cubase.
drummer

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 01:35

...Pytanie może trochę laickie: Jak najprościej odczytać komunikat CC mojego urządzenia?
Wiem że mogę nagrać 'jakąś zmianę' i potem odczytać w trybie LIST pod Cubase. ...
**********************
Bezpośrednio w programie ?
Może przydało by się wrzucić taki monitorek MIDI akurat to będzie stosunkowo łatwe do zrobienia.

Domyślni zobaczą, że jest tam "mała furtka" w postaci portu MIDI IN. Zostawiłem ją właśnie na taką okoliczność. Jutro może dodam monitorek MIDI i dzięki niemu będzie można podejrzeć co wysyła instrument. Wiem, że JacekH ma coś takiego może chciałby wrzucić swoje "3 grosze" i udotępnić swój modulik. Z tego wiem pracuje w Delphi jak w Builder więc "mamy blisko".

Co bardziej podejrzliwi pewnie wyczują, że port Midi In byłoby można uczulić na to co jest na wejściu Midi In i zrobić tzw. tryb online mikserka, czyli zmieniam coś w instrumencie a mikesrek mi sam przesuwa wartości na podstawie tego co wykryje na wejściu.

Krótko. Będzie i to.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 01:36

...Pytanie może trochę laickie: Jak najprościej odczytać komunikat CC mojego urządzenia?

# Chwilowo posłuż się właśnie Cubase albo jakimś monitorkiem standalone np. autorstwa JackaH.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 01:37

# Chwilowo posłuż się właśnie Cubase albo jakimś monitorkiem standalone np. autorstwa JackaH.

# Niestety nie wiem skąd to zdobyć bo linki zdają się nie działać

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: grembo » czwartek 25 sty 2007, 02:05

W sprawie tego miksera, dla tych ktorzy jak ja zastanwiaja sie do czego on sie moze przydac, az napisalem do kolegi ktory zaczynal prace na komp. juz w 1986 roku i pozwole sobie zacytowac co napisal :

"to jest potrzebne aranzerom, ktorzy robia bardzo wyrafinowane aranze oparte
na komunikatach midi np na scenie podczas koncertow opartych na zapisie
wielosladowym midi, gdzie wszystko musi dzialac w sposob zsynchronizowany -
nie tylko dzwiek, ale i swiatla! Tak - swiatla tez moga byc sterowane przez
te systemy, bo przeciez wszystko musi sie synchronizowac..."

Czyli ludzie ktorzy pracuja z VJ na scenie tez moga to stosowac?

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 03:45

Czyli ludzie ktorzy pracuja z VJ na scenie tez moga to stosowac?...

# Jasne. Jeżeli mają możliwość sterowania czymś po MIDI to już widzę fajne zastosowanie za pomocą na przykład suwaka X-Y. Marzy mi się zrobienie jeszcze takiego obrotowego suwaka coś na wzór Ribbon Controller z animacją Ruszam a on się pięknie obraca. To już mnie wtedy zwali z nóg

# A jeżeli chodzi o to czy komercyjnie można ten soft używać.
Jak najbardziej TAK !

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 25 sty 2007, 03:51

...Klik
**********************
mytnik: Prośba o aktualizację screena oraz wersji na twojej stronce.

Poprzedni screen ma na pasku tytułowym BOSS Editor co jest trochę bez sensu jak ktoś popatrzy na aplikację a ona wcale akurat nie steruje BOSS-em a tytuł został użyty wyłącznie demonstracyjnie
Teraz screen wygląda tak jak powinien.

Ponadto usunąłem kilka poprawek no i jest nowa wersja ExMixer 1.7.5

ODPOWIEDZ