Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » niedziela 04 lut 2007, 21:34

... Dla mnie ta opcja jest chyba konieczna, bo tak mi się zmieniają 2 wartości w jednym sysexie, jedna rośnie a druga maleje ...
**********************
Ok. W tym tygodniu postaram się dodać multi-sterowanie z nawiasami { } będzie trochę z tym robótki

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » niedziela 04 lut 2007, 22:24

Ok. W tym tygodniu postaram się dodać multi-sterowanie z nawiasami { } będzie trochę z tym robótki ...
**********************
Fajnie:) Będę cierpliwie czekał, może w tym czasie podepnę jakiś stały sysex pod button i uda mi się namierzyć jakoś sumę kontrolną.
Przy okazji wyczaiłem małą wadę w elemencie list. W kodzie jest R&B, w polu jako wybrany preset również, natomiast na liście wyboru jest RB.
drummer

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: PiotrK » niedziela 04 lut 2007, 22:40

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 02:15 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 11:37

...Warsztaty w EiS...



Będą, na tę okoliczność dystrybutor (Roland Polska) zgodził się rozkompletować zestaw i podesłać sam sterownik/moduł Roland TD-3
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: PiotrK » czwartek 08 lut 2007, 12:15

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 02:19 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 08 lut 2007, 12:21

......Warsztaty w EiS...



Będą, na tę okoliczność dystrybutor (Roland Polska) zgodził się rozkompletować zestaw i podesłać sam sterownik/moduł Roland TD-3
...
**********************
:( a myślałem że będę miał przyjemność rozgryzienia samodzielnie tego modułu. No nic zrobię moda:)
pozdrawiam
drummer

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 12:52

...a myślałem że będę miał przyjemność rozgryzienia samodzielnie tego modułu. No nic zrobię moda:)...

Spokojnie , pewnie nieraz będę sam musiał zasięgnąć Twej rady jako doświadczonego użytkownika. Nie widzę też powodu aby pracy nie prowadzić równolegle, do magazynu i na forum.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 08 lut 2007, 13:10

Spokojnie , pewnie nieraz będę sam musiał zasięgnąć Twej rady jako doświadczonego użytkownika. Nie widzę też powodu aby pracy nie prowadzić równolegle, do magazynu i na forum.
...
**********************
Dzięki za uznanie :) Na razie myślę nad ogólnym wyglądem interfejsu, dyskutuje z rolandpolska, przyzwyczajam mózg do systemu hex :)
drummer

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 13:27

...Dzięki za uznanie :) Na razie myślę nad ogólnym wyglądem interfejsu, dyskutuje z rolandpolska, przyzwyczajam mózg do systemu hex :)...

Ogólnie wygląd będzie miał taki, jaki już przedstawiłem. Prawdopodobnie poszczególne sekcje przeznaczone do edycji zamieszczę na indywidualnych Stronach. Wpierw muszę się jednak zapoznać z całą "filozofią" edycji tego modułu. Właśnie do nas dotarł .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 08 lut 2007, 15:47

Ogólnie wygląd będzie miał taki, jaki już przedstawiłem. Prawdopodobnie poszczególne sekcje przeznaczone do edycji zamieszczę na indywidualnych Stronach. Wpierw muszę się jednak zapoznać z całą "filozofią" edycji tego modułu. Właśnie do nas dotarł .
...
**********************
Ja mam wizję troszkę inną. Wystarczyły by 2 strony i ewentualnie trzecia dla metronomu.
Strona 1: Mikser do tworzenia zestawów zawierający: volume, pan, gain, wybór brzmienia, może jeszcze przesłuchy (XtalkCancel)
kanały pojedyncze: stopa, tom1, tom2, tom3
kanały podwójne: werbel, crash 1, crash 2, ride
kanał potrójny: HH (pad + pedal)
kanał master: ambience, ewentualnie metronom, encoder lub list dla wyboru zestawów

Strona 2: Ustawienia ogólne dla modułu (ustawiane dla wszystkich zestawów optymalnie i potem rzadko edytowane): pad type, sens, xtalk, treshold, retrigger...Te parametry ustawiamy różnie dla różnych typów padów i pod swoje indywidualne preferencje, rzadko będziemy te pady zmieniać, styl gry tez nie ulegnie zmianie zbyt prędko

Przy okazji zapytam: nie bardzo rozumiem rolę przycisków grupujacych, może mi ktos podac przykład działania takiej opcji?

pozdrowienia
drummer

ODPOWIEDZ