Mikser analogowy?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
AllShotgun
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 00:00

Mikser analogowy?

Post autor: AllShotgun » niedziela 18 mar 2007, 22:08

Witam. Poducenci jak np. Behringer reklamują swoje miksery że są analogowe i mają 24Bit/192kHz. Czy jedno nie wyklucza drugiego.
Poszukuje taniego mixera 4 preampy. Czy są miksery na lamach (prawdziwe analogi)
Cześc jestem gitarzystą już 13 lat i studentem dzienikarstwa. Bardzo lubie home-recording, mam E-mu 0404...

Pine
Posty: 233
Rejestracja: czwartek 26 maja 2005, 00:00

Re: Mikser analogowy?

Post autor: Pine » niedziela 18 mar 2007, 22:26

...Witam. Poducenci jak np. Behringer reklamują swoje miksery że są analogowe i mają 24Bit/192kHz. Czy jedno nie wyklucza drugiego.
Poszukuje taniego mixera 4 preampy. Czy są miksery na lamach (prawdziwe analogi)...
**********************
Osobiście posiadam soundcrafta seri M8 są dobre preampy i bardzo fajnie brzmi eq wczesniej posiadałem mikser firmy phonic i nie można tych EQ nawet porownywać , pomyśleć ze nie powinno być różnicy a jednak gorsze miksery są dobre jesli masz nagłośnić jakis koncert ale jesli produkujesz muzyke nie oszczedzaj na mikserze.
Logic express 8,RME FF400, Akai Mpc2000xl,Virus Ti,Roland JP8000,FM 8,Surge,Tc Electronic Finalizer,Tl Audio 5013 mk2, 2 x 1176 clone, 2 x pultec clone,SSL4000 bus compressor clone with external sidechain,
2176 Stereo Clone.

Awatar użytkownika
wroobelek1
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 00:00

Re: Mikser analogowy?

Post autor: wroobelek1 » niedziela 18 mar 2007, 22:27

...Witam. Poducenci jak np. Behringer reklamują swoje miksery że są analogowe i mają 24Bit/192kHz. Czy jedno nie wyklucza drugiego.
Poszukuje taniego mixera 4 preampy. Czy są miksery na lamach (prawdziwe analogi)...
**********************
24Bit/192kHz to chyba parametry efektu zintegrowanego w mikserze , chya miałes na myśli jakąś wersję FX z półki Behringera. Sam jestem posiadaczem wersji XENYX 2442FX i naprawde jestem zadowolony , z powodzeniem wykorzystuje go do Domowych Nagrywek. Jezeli nie masz dużego budżetu i chcesz miec przyzwoity sprzet polecam cos z serii XENYX , mają naprawde przyzwoite preampy mikrofonowe (poprzednie wersje przy nagrywaniu trochche szumiały)

Awatar użytkownika
AllShotgun
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 00:00

Re: Mikser analogowy?

Post autor: AllShotgun » niedziela 18 mar 2007, 23:50

Dziękuje za rade rozejrze się za Sound Craftem.
A odnośnie Behringera i FX. Kiedyś miałem mikserek Behringera UB 502 czy coś w tym stylu. Na opakowaniu było napisane że ma 24/192 ?
Ten mikser niema procesora efektów.

A poza tym czy w takich mikserach (np. Behringer) są tylko preampy na ukladach scalonych, czy tez jeszcze coś jest tranzystorowe, czy wogule jak to wygląda. Pytam dlatego że mam 2 preampy LAMPOWE z seri MIC !)) i boje sie ze te lampki mikser prtzerobi mi na brzminie tranzystorowe
Cześc jestem gitarzystą już 13 lat i studentem dzienikarstwa. Bardzo lubie home-recording, mam E-mu 0404...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mikser analogowy?

Post autor: Zbynia » poniedziałek 19 mar 2007, 08:12

ktore serii mic?100 czy 200?tak czy inaczej to i tak badziew a preampy w mikserach od dawna sa na scalakach a nie tranzystorach.....i to w wiekszosci - lepszy dobry scalak niz lampa w serii MIC......

Awatar użytkownika
AllShotgun
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 12 lut 2007, 00:00

Re: Mikser analogowy?

Post autor: AllShotgun » poniedziałek 19 mar 2007, 14:55

Dzięki Zbynia! no cuz mam te preampy MIC 100 i bardzo dobrze graja (jak na 200zł za sz.) maja przynajmniej jakis klimat, fakt że realizacje przy ich pomocy brzmia jak zespoły metalowe z '80 ale trudno, no i szkoda że maja tylko jedną 12'tke mogły miec dwie do uzytku domowego to w sam raz.
Cześc jestem gitarzystą już 13 lat i studentem dzienikarstwa. Bardzo lubie home-recording, mam E-mu 0404...

ODPOWIEDZ