Samplelord v.1.0

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: Boleek » czwartek 05 kwie 2007, 00:11


Różnie ale generalnie ciężko. Jest to trudny projekt i nie łatwo się pracuje nad jego kodem. A po okresie wzmożonego ataku e-mailowego , mogę już spokojnie analizować co jest tak a co jest nie tak a co możnaby jeszcze ulepszyć....
**********************
dobrze ze prace posuwaja sie naprzód , czekmy na nastepna wersje prgramu , musze przyznac ze mi osobiscie bardzo przypadł ten program .

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: pawello » czwartek 05 kwie 2007, 04:16

dobrze ze prace posuwaja sie naprzód , czekmy na nastepna wersje prgramu , musze przyznac ze mi osobiscie bardzo przypadł ten program ....
**********************
Tez juz go mam... SUPER...
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: Boleek » poniedziałek 23 kwie 2007, 10:11

Z ciekawosci panie WG , jak posuwaja sie prace nad Samplelord -em ? kiedy mozna sie spodziewac nastepnej aktualizacji ?
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: peak » poniedziałek 23 kwie 2007, 11:55

...Z ciekawosci panie WG , jak posuwaja sie prace nad Samplelord -em ? kiedy mozna sie spodziewac nastepnej aktualizacji ?
Pozdrawiam ....
**********************
... i wersji pod MacOsX?
Również pozdrawiam.
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Awatar użytkownika
BassFun
Posty: 190
Rejestracja: środa 13 sie 2003, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: BassFun » wtorek 19 cze 2007, 22:57

......Z ciekawosci panie WG , jak posuwaja sie prace nad Samplelord -em ? kiedy mozna sie spodziewac nastepnej aktualizacji ?
Pozdrawiam ....
**********************
... i wersji pod MacOsX?
Również pozdrawiam....
**********************
Własnie jak tam wersja 1.1 ktora ma wyjsc na lato?

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: WG » środa 20 cze 2007, 05:09

W tym tygodniu będzie gotowa już wersja 1.1
Jest trochę zmian i poprawek mam nadzieję, że na lepsze.

Z grubsza to będzie:
- Nowy tryb "próbkowania" Medium Quality (wielo-punktowa interpolacja próbek przy małym obciążeniu CPU)
- Multiprocessing
- Ogranicznik polifonii
- Poprawki w funkcjonowaniu pedału sustain i przełączaniu próbek
- Skalowalny interfejs (chyba nowość wśród VSTi) , okno samplera można rozszerzyć do rozmiarów bawet całego pulpitu. Skończy się problem z małym oknem przeglądarki i nie mieszczącymi się opisami katalogów i plików itp. Skalowalność została sprawdzona jak na razie na kilku najpopularniejszych hostach i wydaje się działać.

Ktoś narzekał na nieintuicyjną przeglądarkę, można się tu było doczepić. W wersji 1.1 przeglądarka została lekko poprawiona, a jej funkcjonowanie, jest już takie jak być powinno. Scrolle też już działają tak jak powinny. Rolka myszy również.

Trochę opcji dostosowujących interfejs typu zmiana fontów, kolorków itp.
Pasek stanu i wiele innych modyfikacji.

Niestety to na razie tyle w tej wersji się udało bo reszta dopiero w natarciu.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: WG » czwartek 28 cze 2007, 16:05

Informuję zainteresowanych programami Extreme Sample Converter i Samplelord o nowych wersjach.

Extreme Sample Converter 3.1.5 - na razie jeszcze mała aktualizacja ale bardzo ważna.

Samplelord 1.1 - sporo zmian w każdym zakresie pracy programu, jest kilka fajnych rzeczy i nowinek technologicznych.

A dalej będą skórki, edytor, keymapper i import z innych formatów w tym na pewno z Logic EXS i Reason NNXT. Może uda się jeszcze z formatami perkusyjnymi, ale tutaj mocno myślę coś o wersji Samplelord Drummer.

Wersja Samplelord Developer (koncepcja podobna do Kompakta) wystartuje dopiero z chwilą ukończenia skórek, edytora i keymappera bo tylko taki zestaw gwarantuje sensowne zastosowanie. Prace spowodowane "szlifowaniem" pierwszego wydania samplera trochę przedłużyły się . Musiałem wykonać wiele modyfikacji na przyszłą rozbudowę tego programu i trzeba to było zrobić teraz. Trochę rzeczy i funkcji wymagało też reorganizacji.

Częstotliwość ukazywania się kolejnych aktualizacji powinna być teraz częstsza.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: BigGuns » czwartek 28 cze 2007, 16:16

super i dzięki! biegnę ładować

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: BigGuns » piątek 24 sie 2007, 00:08

Włodek, mam pytanko, czy Samplelord jest Large Address Aware? chodzi mi o to czy da się w niego załadować więcej niż stadardowy limit pod /3G switch?

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Samplelord v.1.0

Post autor: WG » piątek 24 sie 2007, 00:42

...Włodek, mam pytanko, czy Samplelord jest Large Address Aware? chodzi mi o to czy da się w niego załadować więcej niż stadardowy limit pod /3G switch?...
**********************
Nie. Maksymalne adresowanie danych w SL to 2GB.
Będzie przygotowana wersja pod x64 i Vistę aby adresować większe obszary pamięci >2GB. Wpierw muszę kupić Vista x64 - znów wydatki

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten przełącznik może warto powalczyć o te dodatkowe 1GB.

Kolejne wersje są planowane dopiero na wrzesień - październik.

ODPOWIEDZ