Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: pyza » niedziela 25 mar 2007, 12:42

1.Czy istnieją nowoczesne banki brzmień już gotowych z zapiętymi fx ami typu delay reverb chorus czy arpagiatory ,filtry ,-dogładnie taki nexus tylko na kontakt - jakie to tyuły płyt? Chodzi żeby nie było samplowane z fx tylko żeby można było edytować te efekty.

2.Czy to że w kontakt 2.2 u wszystkich nie da się dokładnie zsynchronizować efektu step modulator z projektem .
poprostu po jakimś czasie trzymania akordu rozsynchronizuje się i jest troszke nierówny.Może kontakt wprowadza jakieś opuznienie, a może coś nie tak z konfiguracją kontakta??
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: preceli » niedziela 25 mar 2007, 13:49

...a może coś nie tak z konfiguracją kontakta??...

Raczej nie z konfiguracją lecz z nim samym.
Skoro już korzystasz głównie z "gotowców" to dokup zawodowy(!)konwerter (www.extranslator.com), który przyda Ci się pewnie jeszcze niejeden raz i przekonwertuj sample Kontakta(2) do formatu natywnego SampleLorda. Później pobierz demo tego playera (www.samplelord.com/demo.html) i zameluj czy pomogło.
Za to będziem Ci mocno wdzięczni .
Może okazać się, że akurat Kontakt nie jest w Twym przypadku "trafioną" inwestycją :roll
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: pyza » niedziela 25 mar 2007, 14:11

jestem szczęśliwym posiadaczem i exsc i lorda od samego początku ale mi chodzi głównie o efekt trance gate i dopuki lord niema przynajmniej fx rack to nic z tego.a wiem że w najbliższym czasie lord będzie miał takie coś i w tedy moge wszystko.Jestem zbyt leniwy żeby za każdym razem zapinać compresor na bass czy trancegate na lead.kontakt ma możliwość zapisu presetu efektów już w prubce (programie).a gdyby miał kontakt gotowe brzmienia typu nexus i z zapiętymi efektami to po robocie ---jest gotowy moduł muzyczny.Jeden kontakt nie obciąża tak cpu jak kilka nxusów no i kontakt to aplikacja otwarta a nexus niestety nie chociaż ostatnio pojawiło się dość dużo brzmień do niego.
- co do sample lord to jestem przekonany że jeszcze w tym miesiącu (mam nadzieje) będzie miał fx rack no i dużo pracy przedemną żeby wszystko z kontakta przeżucić do lorda pod warunkiem że fxy typu delay trancegate lub inne vst będom mogły być zsynchronizowane z tempem projektu.
A TO że lord dużo szybciej się będzie rozwijał niż inne aplikacje tego typu to nie musze nikogo uświadamiać .
to że lord przewyższa swoją mocą wszystko to co widziałem do tej pory to też już wszyscy wiedzą.
no i to że na lorda stać nas nawet tych biedniejszych polaków to już był cios poniżej pasa dla całego świata
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: preceli » niedziela 25 mar 2007, 14:14

Sorry, chyba się znów rozpędziłem. Nie pierwszy już raz
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: preceli » niedziela 25 mar 2007, 14:33

A zaglądałeś już tam:

- Audio Mastermind

- Precision Sound

- Big Fish Audio

- SONiVOX ... ?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: BigGuns » niedziela 25 mar 2007, 15:36

A TO że lord dużo szybciej się będzie rozwijał niż inne aplikacje tego typu to nie musze nikogo uświadamiać .
to że lord przewyższa swoją mocą wszystko to co widziałem do tej pory to też już wszyscy wiedzą.
no i to że na lorda stać nas nawet tych biedniejszych polaków to już był cios poniżej pasa dla całego świata ...
**********************
dokładnie.

i powiem więcej, może idąc za ciosem ktoś z szanownych kolegów nagra jakąś polską sample library czy wymyśli rewolucyjną wtyczkę VSTi. a bo co, holendrzy mogą a my nie? (Holand=Poland, SAM=sam )

Awatar użytkownika
LucasRose
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 04 mar 2007, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: LucasRose » niedziela 25 mar 2007, 22:23

nie wiem o co ci chodzi pyza ale polece ci Sample.Logic.A.I.R.VSTi.DXi.RTAS.AU.PROPER.HYBRID
wiek 24 lata, wyzsze studia, w branzy od 5 lat ; moja pasja to muzyka i wszystko co z nia zwiazane ! programy : AbletonLive, Cubase.Sprzet : DualCore2, 4gb ram, 500 gb hdd, RME9632 ; Access Virus TI (comming soon) ;-)

Awatar użytkownika
Tb_Studio
Posty: 354
Rejestracja: sobota 23 kwie 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: Tb_Studio » poniedziałek 26 mar 2007, 09:22

...nie wiem o co ci chodzi pyza ale polece ci Sample.Logic.A.I.R.VSTi.DXi.RTAS.AU.PROPER.HYBRID
...
**********************
Bardziej perfidniei i po chamskui już sie nei da?
Filip Michalski - główny specjalista ds. emisji i produkcji reklam
Polskie Radio SA

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Kontakt 2.0 - nowoczesne banki brzmień

Post autor: pyza » poniedziałek 26 mar 2007, 09:45

hodzi dokładnie o brzmienia do kontakt - w stylu nexys superwave bundle vanguard. Gotowe z zapętleniem każdej próbki , i żeby sample były nagrane bez efektów delay itd.a żeby efekty były nałożone za pomocą tych które kontakt ma na pokładzie . Już bardziej wyjaśnić się nie da.
Chociaż i tak dzięki bo już sobie poradziłem
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

ODPOWIEDZ