wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
hellectro
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: hellectro » niedziela 05 paź 2008, 13:55

Witam. Udało mi się podłaczyć mojego starego Rolanda pod kompa, a także zmusić fruity loopsa do pracy:)
Możliwości jest multum, tyle świetnych efektów - ze starych klawiszy zrobił się mega profesjonalny sprzęt. Ale ja nie o tym...
---
Brakuje mi standardowych brzmień tzw. "Strings". Chodzi o te długie dźwięki. Myślałem, że po podłączeniu pod fruity loopsa, będzie słychać na komputerze standardowe dźwieki midi jakie posiadam w klawiszach.
Co prawda wtyczka "Sytrus" posiada jakieś tam brzmienie "strings", ale coś mi w tym nie pasuje - poprostu dzwięk zaczyna się od ciszy i trza dłużej przytymac klawisze.
---
Mógłby mi ktoś polecić jakąs dobrą wtyczkę z tym brzmieniem?
Najlepiej dokładnie co do wersji (bo z tego co wiem Toxic Biohazard rózni się kolejnymi wersjami/posiada inne dźwieki z wersji na wersje)
Pozdrawiam Krystian
Jestem muzykiem-amatorem-samoukiem.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: SHIVOO » niedziela 05 paź 2008, 14:12

Nie wiem jak wygląda SYTRUS, ale powinien mieć obwiednię ( envelope ) ADSR na końcu toru - AMP - i spróbuj zmniejszyć wartość A - ATACK. Wtedy powinieneś słyszeć dźwięk od razu po wciśnięciu klawisza.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: SHIVOO » niedziela 05 paź 2008, 14:20

...Nie wiem jak wygląda SYTRUS, ale powinien mieć obwiednię ( envelope ) ADSR na końcu toru - AMP - i spróbuj zmniejszyć wartość A - ATACK. Wtedy powinieneś słyszeć dźwięk od razu po wciśnięciu klawisza.
...
**********************
Z tego co widzę na print screenach to jest zakładka "MAIN" i na górze masz obwiednię do VOL (volume) i tam zmniejsz wartość A - najlepiej na sam dół.

Awatar użytkownika
fantom
Posty: 81
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: fantom » poniedziałek 06 paź 2008, 00:00

...Witam. Udało mi się podłaczyć mojego starego Rolanda pod kompa, a także zmusić fruity loopsa do pracy:)
Możliwości jest multum, tyle świetnych efektów - ze starych klawiszy zrobił się mega profesjonalny sprzęt. Ale ja nie o tym...
---
Brakuje mi standardowych brzmień tzw. "Strings". Chodzi o te długie dźwięki. Myślałem, że po podłączeniu pod fruity loopsa, będzie słychać na komputerze standardowe dźwieki midi jakie posiadam w klawiszach.
Co prawda wtyczka "Sytrus" posiada jakieś tam brzmienie "strings", ale coś mi w tym nie pasuje - poprostu dzwięk zaczyna się od ciszy i trza dłużej przytymac klawisze.
---
Mógłby mi ktoś polecić jakąs dobrą wtyczkę z tym brzmieniem?
Najlepiej dokładnie co do wersji (bo z tego co wiem Toxic Biohazard rózni się kolejnymi wersjami/posiada inne dźwieki z wersji na wersje)
Pozdrawiam Krystian...
**********************
Załatw sobie -ATMOSPHERE firmy Spectrasonics,odlecisz...;)
Roland Fantom G7,Yamaha Motif XS7,E-mu E5000 ultra i Xboard 49 Proteus X,Yamaha YS-200,SOUNDCRAFT COMPACT 4,EWQL Goliath,Komplete 8,Nexus,Sylenth1,Spectrasonics.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: DJOZD » poniedziałek 06 paź 2008, 09:26

O jaki rodzaj brzmienia string ci chodzi? Czy Sytnh string, ktory raczej brzmi jak pad, czy o realistyczne brzmienie smyczków. Te pierwsze uzyskasz w dość prosty sposób za pomocą syntezy oraz przerabiając inne brzmienie. Po to drugie brzmienie trzeba się raczej udać do samplera. Tutaj polecam biblioteki wielu z seri dla samplera Giga Studio.
Wszytsko to jednak nie jest za darmo.

Przejrzyj płyty estrady i studio, jest wiele darmowych instrumetów.
Przejrzyj jeszcze katalogi z darmowymi VST http://3d2f.com/tags/string/vst/ , http://freemusicsoftware.org/category/free-vst/strings
Napewno cos da sie wynalesć.
Napisz moze jakim Rolandem dysponujesz.

Awatar użytkownika
hellectro
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 05 paź 2008, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: hellectro » poniedziałek 06 paź 2008, 11:29

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
*Co do pytań: posiadam starego Rolanda E-16. był problem z podlączeniem go pod kompa, do czasu kiedy nie kupiłem na Allegro kabel Midi-USB.
*Dźwięki jakie szukam to właśnie ten standardowe "Synth Strings", "Ensamble Strings", itp.
*Co do czasopisma EiS, to niestety nie spotkałem się z nim w realu. Podejrzewam że będzie w Empiku, tylko u nas dopiero zaczynają go budować.
*Uzytkownik "Fantom" polecił mi ATMOSPHERE firmy Spectrasonics. Wygląda to profesjonalnie, ale kosztuje sporo i dużo zajmuje, a choć nie zajmuję się muzą profesjonalnie i mógłbym pracować na demówce, to i tak ściągając 5 płyt po 600MB na moim wolnym łączu, trwałoby wieczność.
Jestem muzykiem-amatorem-samoukiem.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: AkselPL » poniedziałek 06 paź 2008, 12:40

Sytrus to bardzo profesjonalne narzędzie i dla tych co sie znają to zastąpi on każdą inną wtyczkę ponieważ ma prawie nieograniczone możliwości generowania dźwięku. Pewnie szukasz presetów, zacznij od Hypersonic'a 2 i Nexus'a z dodatkiem dance orchestra. Zawsze możesz iść do sklepu i kupić stringi
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: DJOZD » poniedziałek 06 paź 2008, 16:25

...Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
*Co do pytań: posiadam starego Rolanda E-16. był problem z podlączeniem go pod kompa, do czasu kiedy nie kupiłem na Allegro kabel Midi-USB.
*Dźwięki jakie szukam to właśnie ten standardowe "Synth Strings", "Ensamble Strings", itp.
*Co do czasopisma EiS, to niestety nie spotkałem się z nim w realu. Podejrzewam że będzie w Empiku, tylko u nas dopiero zaczynają go budować.
*Uzytkownik "Fantom" polecił mi ATMOSPHERE firmy Spectrasonics. Wygląda to profesjonalnie, ale kosztuje sporo i dużo zajmuje, a choć nie zajmuję się muzą profesjonalnie i mógłbym pracować na demówce, to i tak ściągając 5 płyt po 600MB na moim wolnym łączu, trwałoby wieczność....
**********************
Proponuje najpierw zbadać to co oferują darmowe rozwiązania.
Na początek zaopatrz się w numery 09/2007 i 10/2007 Estrady i Studio. Na plytach zawarto kolekcje darowych pluginów (instrumentow i procesorów) w kazdej kategorii. Są tez naturalnie różnego rodzaju stringi

Z moich pierwszych darmowych propozycji to Scheeze Machine, StringZ2, Augur, Meltron itp.

Awatar użytkownika
domin2
Posty: 41
Rejestracja: środa 22 paź 2008, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: domin2 » sobota 25 paź 2008, 20:08

Nie żartuj, że Sytrus Cię nie satysfakcjonuje w temacie stringów!
To jest świetny syntezator. Zabawy z nim jest na pół roku a Ty mówisz, że brzmienia są nie takie.
Wgryź się. Polecam. To kawał rzetelnego softu, który ma mało ograniczeń.
Korg Oasys 88, Powercore X8, Alesis IO26, iMac 24", Cubase 5, NI Komplete 5, Salobrena Jumbo,
Fostex MK 2

pakamc
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: pakamc » środa 14 sty 2009, 11:54

Polecam instrument o wdzięcznej nazwie Sample Tank 2,5 , albo Nexus, w nim jest zakładka dance orchestra, mozna duzo zyskac

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ