wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: psysutra » środa 14 sty 2009, 12:05

Wg mnie pluginy DSK też są niczego sobie ;)
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: Petey » środa 14 sty 2009, 12:24

Co prawda wtyczka "Sytrus" posiada jakieś tam brzmienie "strings", ale coś mi w tym nie pasuje - poprostu dzwięk zaczyna się od ciszy i trza dłużej przytymac klawisze.

**********************
wtyczki nie znam na wylot ale zapewne wystarczy zwiększyć atak i będzie grało jak trza

pakamc
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: pakamc » środa 14 sty 2009, 12:26

Można dywagować do woli, wedlug mnie najlepsze brzmienie maja wyzej wymienione, ewentualnie EW QL

pakamc
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: pakamc » środa 14 sty 2009, 12:30

...Co prawda wtyczka "Sytrus" posiada jakieś tam brzmienie "strings", ale coś mi w tym nie pasuje - poprostu dzwięk zaczyna się od ciszy i trza dłużej przytymac klawisze.

**********************
wtyczki nie znam na wylot ale zapewne wystarczy zwiększyć atak i będzie grało jak trza...
**********************

Dajcie spokoj z tym sytrusem, ma naprawde biedne brzmienie, jak pozostało podstawowe instrumenty fruity loopsów, po za nielicznymi wyjątkami.
Zeby uzyskac wiekszy efekt potrzeba wiekszego silnika, który Nexus (rzecz jasna) bez problemu zapewnia.
A do tego próbki które podaje nam nexus, mozna w duzym stopdniu modyfikowac, moze nie w samym instrumencie, ale za pomocą prostych vst z FL

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: hemisys » środa 14 sty 2009, 13:03

...Nie żartuj, że Sytrus Cię nie satysfakcjonuje w temacie stringów!
To jest świetny syntezator. Zabawy z nim jest na pół roku a Ty mówisz, że brzmienia są nie takie.
Wgryź się. Polecam. To kawał rzetelnego softu, który ma mało ograniczeń....
**********************
Znalazłem to. To zajmuje tylko 3,2MB? A jak w pełnej wersjii?

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: Petey » środa 14 sty 2009, 13:28

Dajcie spokoj z tym sytrusem, ma naprawde biedne brzmienie, jak pozostało podstawowe instrumenty fruity loopsów, po za nielicznymi wyjątkami.
Zeby uzyskac wiekszy efekt potrzeba wiekszego silnika, który Nexus (rzecz jasna) bez problemu zapewnia.
A do tego próbki które podaje nam nexus, mozna w duzym stopdniu modyfikowac, moze nie w samym instrumencie, ale za pomocą prostych vst z FL
...
**********************
nie każdy jest milionerem i kupuje zaraz to co mu na forum napiszą. Jeśli kolega ma Fl'a z vsti to chyba warto to rozpracować.

Wszyscy chcą wszystko najlepsze a wiadomo do czego to zmierza.

życzę kreatywności a nie możliwości

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: pawello » środa 14 sty 2009, 18:21

Tu jest Sampler, ale jak masz Direct Wave to on chyba obsluguje Soundfonty. Sciagasz sampler, potem idziesz na podana strone i szukasz brzmienia ktore ci podpasuje. Sampler zapinasz jako wtyczke instrumentu VST i do niego ladujesz sciagniete sample. Tam jest tego sporo ale mozesz w koncu znalezc to czego szukasz. Alternatywa jest darmowa wtyczka E-MU Proteus VX, gdzie jest troche fajnych barw tego typu oraz wielewiele innych - to bardzo porzadna wtyczka.
[addsig]
pozdrawiam.

pakamc
Posty: 65
Rejestracja: wtorek 06 sty 2009, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: pakamc » czwartek 15 sty 2009, 09:23

To nie jest tak ze mieszam sytusa z błotem, poprostu mnie nie zadowola swoim silnikiem i tyle. Ale tez nie mowie ze nie mozna na nim zrobic bardzo dobrych rzeczy, albowiem mozna :)

Oda
Posty: 18
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: Oda » niedziela 09 paź 2011, 18:55

 Wysłany: 14-01-2009, godz. 12:30   



"..Co prawda wtyczka "Sytrus" posiada jakieś tam brzmienie "strings", ale coś mi w tym nie pasuje - poprostu dzwięk zaczyna się od ciszy i trza dłużej przytymacego klawisze..."


 


może poprostu masz latencję


jeśli chcesz dźwięki z parapetu, to podepnij go liniowo a nie przez midi


jeśli chodzi Ci o styntetyczne stringi to jest tego cała masa, nawet w podstawowych instrumentach FL'a


zajrzyj np do SimSynth - jest w każdej wersji


jeśli chcesz coś co brzmi jak realna sekcja to może np. edirol orchestral


a mroczne brzmienie... to chyba raczej uzyskasz akordem a nie samym brzmieniem wtyczki


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: wtyczka VST z mrocznym brzmieniem "strings"

Post autor: Akton » niedziela 09 paź 2011, 20:01


*Uzytkownik "Fantom" polecił mi ATMOSPHERE firmy Spectrasonics. Wygląda to profesjonalnie, ale kosztuje sporo i dużo zajmuje, a choć nie zajmuję się muzą profesjonalnie i mógłbym pracować na demówce, to i tak ściągając 5 płyt po 600MB na moim wolnym łączu, trwałoby wieczność....
 


Omnisphere!


http://www.youtube.com/watch?v=YD0rog3KcDs


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ