Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: gajosmix » wtorek 04 lis 2008, 16:12

...Dorzucę swoje dwa grosze.
Plik midi zrobiony np ( rolandzie fantom) z użyciem brassów z glisem na innym instrumencie bądź samplerze będzie odczytany jako nuta o jednej długości nie schodząca w dół - i tutaj problem :) i
**********************


Problem, że niektórzy forumowicze nie czytają ... ja pytałem o standard zgodny z General Midi ! Czy to SMF 0 czy 1 nie ma nic do rzeczy. Brzmienia w standardzie GM są światowym standardem tj., tam gdzie jest piano to jest piano, tam gdzie bas to jest bas itd !



Jedyną osobą, która napisała coś konkretnego jest p. Redaktor Chabinka, z którym zgadzam się z caaaałą rozciągłością. I ten post i człowiek należy do profejonalistów z różnicą do niektórych, którzy TYLKO myślą , że są profesjonalistami.

Do całości dodam, że po całej "walce" z komunikatami, sysEx itd., przychodzi czas na "złożenie całości" do "jednej kupy" - miks, mastering.

Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: gajosmix » wtorek 04 lis 2008, 16:20

Dziękuję ... po ochłonięciu dzięki "niektórym wpisom" za cenne uwagi tym, którzy te cenne uwagi przytoczyli. Tym, którzy mają się za profesjonalistów przez wielkie P odsyłam na pogawędki o Jasiu wędrowniczku :)


No cóz, o ile Admin się nie zdenerwuje i nie zdejmie tematu tym samym dając "innym" powód do uciechy, temat pozostawiam pod dalszą dyskusję.


Pozdrawiam serdecznie!


kontynuując wątek ... wczoraj zapoznałem się z brzmieniem Omnipshere i jestem pod wrażeniem. Nie mam tego u siebie ale ... kto wie, kto wie.
Może macie inne typy instr., vsti ?




Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: mr-hammond » wtorek 04 lis 2008, 16:20

Problem, że niektórzy forumowicze nie czytają ... ja pytałem o standard zgodny z General Midi ! Czy to SMF 0 czy 1 nie ma nic do rzeczy. Brzmienia w standardzie GM są światowym standardem tj., tam gdzie jest piano to jest piano, tam gdzie bas to jest bas itd !
***********************************************

Skoro tak to po jaki grzyb dotykasz sie Vst i sampli przecież one wogóle nie są zgodne z GM.
Każdy chyba wie co to GM ja usiłuje pokazać że należy się napracować troszkę aby oddać artykulacje banków, czasem łatwiej nagrać partie z łapy niż mozolnie edytować już nagraną. Pokazać problemy których może ty nie widzisz, dla ciebie są oczywiste a inni się głowią dlaczego sciągniety midik nie gra i co to wogóle za muzyka.
Tyle z mojej strony.


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: amis » wtorek 04 lis 2008, 16:24

gajos a napisz w jaki sposób żyjesz z muzyki od 20 lat bo naprawde jestem ciekaw...

i jeszcze jedno - to że nie zgadzasz się z moim zdaniem nie znaczy, że musisz byc od razu agresywny...
www.psychologium.net

Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: gajosmix » wtorek 04 lis 2008, 16:31

...gajos a napisz w jaki sposób żyjesz z muzyki od 20 lat bo naprawde jestem ciekaw...

i jeszcze jedno - to że nie zgadzasz się z moim zdaniem nie znaczy, że musisz byc od razu agresywny... ...
**********************
Agresywny ?
Nie jestem jeszcze spokojny

A co do tego jak żyję z "muzyki" to już mój biznes nie twój.

Jakby coś to niechętnie widzę tu twoją obecność.


amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: amis » wtorek 04 lis 2008, 16:35

to akurat już tylko Twój problem...

nie rozumiesz jednego... ja wcale nie mam pomysłu Cię obrażać, kompletnie mnie ziębi co robisz i w jaki sposób... zadaj sobie tylko pytanie dlaczego Twoje posty wywołują takie reakcje... a red Chabinka pisał o czymś zupełnie innym niż Ty...
www.psychologium.net

Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: gajosmix » wtorek 04 lis 2008, 16:39

...Problem, że niektórzy forumowicze nie czytają ... ja pytałem o standard zgodny z General Midi ! Czy to SMF 0 czy 1 nie ma nic do rzeczy. Brzmienia w standardzie GM są światowym standardem tj., tam gdzie jest piano to jest piano, tam gdzie bas to jest bas itd !
***********************************************

Skoro tak to po jaki grzyb dotykasz sie Vst i sampli przecież one wogóle nie są zgodne z GM.
Każdy chyba wie co to GM ja usiłuje pokazać że należy się napracować troszkę aby oddać artykulacje banków, czasem łatwiej nagrać partie z łapy niż mozolnie edytować już nagraną. Pokazać problemy których może ty nie widzisz, dla ciebie są oczywiste a inni się głowią dlaczego sciągniety midik nie gra i co to wogóle za muzyka.
Tyle z mojej strony.

...
**********************
Nie wcale nic nie usiłujesz pokazać ... wątek jest jasny, pytanie też. Jeśli masz cenne uwagi, chętnie skorzystam. Pytałem o metody pracy, proponowane vsti do sprawnej zamiany "brzmień" a nie o sposoby aranżacji czy zmiany aranżacji . Jakbym chciał tobym zmieniał aranżację ale nie o to w temacie chodzi.
Tak wogóle, to naprawdę niektórzy sądzą, że tylko oni umieją grać ?\\
Wydawało mi się, że jak skonczyłem szkołę muzyczną to też potrafię to robić ?
O dźizus !!!!

Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: gajosmix » wtorek 04 lis 2008, 16:46

...to akurat już tylko Twój problem...

nie rozumiesz jednego... ja wcale nie mam pomysłu Cię obrażać, kompletnie mnie ziębi co robisz i w jaki sposób... zadaj sobie tylko pytanie dlaczego Twoje posty wywołują takie reakcje... a red Chabinka pisał o czymś zupełnie innym niż Ty... ...
**********************
dlaczego Twoje posty wywołują takie reakcje...
Przynajmniej wiemy że żyjemy !

a red Chabinka pisał o czymś zupełnie innym niż Ty
Nie pisał o czymś innym, napisał tylko to co ważne w tej pracy i nad czym mozolnie pracuje wielu muzyków/realizatorów itp., osób.

A tak wogóle to jak myślisz ... w jaki sposób powstaje 90% podkładó muzycznych dla wokalistów dostępnych w necie za pieniądze ?
Po co tyle stron oferujących gotowe podkłady ?

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: amis » wtorek 04 lis 2008, 16:50

A tak wogóle to jak myślisz ... w jaki sposób powstaje 90% podkładó muzycznych dla wokalistów dostępnych w necie za pieniądze ?
Po co tyle stron oferujących gotowe podkłady ?...
**********************
bo ludzie są cholernie leniwi, nie chce im się pracować i chcą żeby wszystko było łatwo i szybko... i potem dlatego wszystko brzmi tak samo i wtórnie, oklepane na jedno kopyto... vanguarda, nexusa już przeciez nie można słuchać... zadaj sobie pytanie dlaczego z kolei inni osiągają coś więcej i stają się wzorem dla innych? dlatego, że sa oryginalni i szukają czegoś nowego a nie korzystają z gotowców... ale to wymaga znacznie więcej pracy...
www.psychologium.net

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki instr. VSTi do poprawy brzmienia plików MIDI w standardzie GM?

Post autor: AndrzejG » wtorek 04 lis 2008, 17:13



Jakie vsti do szybkiej "podmiany " brzmień zgodnych ze standardem GM

********************

Plugsound Vol6. PS06 - Global Collection GM , ( 1 CD )

ODPOWIEDZ