Samplitude/Sequoia 11

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Samplitude/Sequoia 11

Post autor: Leff » poniedziałek 16 lut 2015, 14:16

A ja miałem wczoraj dziwny problem z wersją Pro X Suite. Otóż w dwudziestoparościeżkowym projekcie VST nie renderowały mi się niektóre nuty. Podczas odtwarzania wszystko było w najlepszym porządku, a po renderze do wave tu brakowało uderzenia stopy, tam jednej nutki basu, tam jeszcze czegoś. Nigdy wczesniej Samplitude mi czegoś takiego nie robił. Co ciekawe, zawsze brakowało tych samych elementów w tych samych miejscach. Materiał midi był ok, sprawdzałem 100 razy, z resztą gdyby było cos nie tak, byłoby słyszalne podczas odtwarzania projektu. 


Miał ktoś podobny problem lub ma pomysł co to mogło być?

Leff - Szczecin

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Samplitude/Sequoia 11

Post autor: DJOZD » poniedziałek 16 lut 2015, 19:23

............
Możesz przybliżyć co zostało okrojone z funkcjonalności VST Routing?...

Chodzi o to że z powodu przebudowy silnika odpowiedzialnego za routing wtcyzek na
insertach nie został on jeszcze finalnie skończony. Wydali ProX 2 nie mając tego
elementu w takiej postaci / funkcjonalności jaki jest w poprzednich wersjach. Oznacza
to że póki co nie można ładować łatwo presetów i dodawać pliginów z poziomu okna
Plugins Mixer. To oczyszczacie będzie zrobione i ulepszone ale w przyszłych patchach.
Póki co można się tylko cieszyć faktem że kolejność wtyczek i modułów może być dowolna
bez względu na rodzaj.


@Leff

Sprawdź sprawdź czy coś nie psują bufory, pokombinuj z minimalnymi. Złe bufory mogą
powodować np. opóźnienia reakcji instrumentów i nie zagrają jeżeli jakieś zdarzenia
midi się nałożą na siebie itp. Wyłącz hibrid engine for bouncing/export. Nie miałem
takich problemów jak ty, ale podobne. Sprawdź tez czy freeze tych fragmentów też daje
taki efekt.


Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Samplitude/Sequoia 11

Post autor: doministry1 » środa 18 mar 2015, 21:21

A ja mam pytanie odnośnie rysowania automatyki.


Mam ostatni update ProX Suite (nie 2)


I coś nie tak z tymi krzywymi.


Po włączeniu Draw Automation Curves nie mogę rysować np. Panoramy mimo iż ją zaznaczam


w obiekcie.


Kiedyś te krzywe pokazywały się przez cały track a teraz tylko na obiekcie.


Nie rozumiem już jak to działa...

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Samplitude/Sequoia 11

Post autor: DJOZD » środa 18 mar 2015, 23:27

W menu automation przełącz na track automation. Jesteś w trybie object automation.

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Samplitude/Sequoia 11

Post autor: doministry1 » czwartek 19 mar 2015, 00:37

...W menu automation przełącz na track automation. Jesteś w trybie object automation. ... 


Ha! No jasne! Dzięki!


Nawet nie wiem jak się przełączyłem.......


Extra!


P.S. A jak ProX2 Suite?

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

ODPOWIEDZ