Reaper w wersji polskiej!

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: PrzemekM » niedziela 25 paź 2009, 09:13

......Przydałoby się trochę więcej wyobraźni, pokory i uprzejmości, co?...

Przyganiał sagan garnkowi.
Nie odpowiedziałeś na żaden z mych argumentów. Bajka z wujkiem wogóle mnie nie przekonuje. Tak samo jak i to, że szerokie okno na cokolwiek wpływa, tym bardziej, że znika po wybraniu opcji. Też wolałbym, żeby nie było zawielkie ale polska języka rozwlekła języka. Osobiście wolę tu większe okno niż koszmarne lingwistyczne połamańce robione na siłę w imię jakiejś wydumanej ideologii. ...
 


 


Szerokość menu ma wpływ na drogę, jaką musi pokonać wskaźnik myszy w celu wybrania elementu z podmenu. Zależność jest chyba prosta. Wystraczy samemu spróbować. Po drugie nie jestem bajkopisarzem i nie opowiadam bajek. Po trzecie nie jest to wydumana ideologia tylko standardy branżowe, widać, że nie miałeś nic do czynienia ani z lokalizacją jakiegokolwiek oprogramowania, ani z projektowaniem interfejsu. Zakończmy ten temat, bo szkoda czasu.


Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: PrzemekM » niedziela 25 paź 2009, 09:52

Aha, Piotrze, jeżeli masz tekst wyrzucony do jakiegoś zewnętrznego pliku, a potrzebowałbyś kogoś do korekty, chętnie służę pomocą:-). Nie będę nic skracać:-). Co dwie pary oczu, to nie jedna.


Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: devil » niedziela 25 paź 2009, 10:12

doceniam to co zrobil PiotrK, ale czy to aby na pewno ma sens ?
czy nie uwazacie moze, ze wyrosnie kolejne pokolenie realizatorow, pracujace tylko na polskich wersjach jezykowych ?

nagle pojda pracowac do innego studia, i beda sie pytac, co oznaczaja poszczegolne zwroty bo oni nie wiedza, bo zawsze mieli po polsku,... a ja np nie wyobrazam sobie takiego "profesjonalnego narzędza" i trybu "wielosciezkowy widok" albo "ogranicznik na sumie" albo wspomniana "obwiednica"
[addsig]
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: Darkthrone » niedziela 25 paź 2009, 11:00

...doceniam to co zrobil PiotrK, ale czy to aby na pewno ma sens ?
czy nie uwazacie moze, ze wyrosnie kolejne pokolenie realizatorow, pracujace tylko na polskich wersjach jezykowych ?

nagle pojda pracowac do innego studia, i beda sie pytac, co oznaczaja poszczegolne zwroty bo oni nie wiedza, bo zawsze mieli po polsku,... a ja np nie wyobrazam sobie takiego "profesjonalnego narzędza" i trybu "wielosciezkowy widok" albo "ogranicznik na sumie" albo wspomniana "obwiednica" ...
 


 


Przecież możesz mieć po angielsku, nikt Ci nie każe spolszczać. To jet ułatwienie w dyskusji polaka z polakiem, zamiast łamać sobie język powiesz mu po naszemu. Poza tym myślę, że demonizujesz trochę, bo i tak bez mała 100% inncyh rzeczy jak wtyczki, VSTi itd są po angielsku i tak czy siak trza sie uczyć języka, a przynajmniej pojęć. Nawet nasze rodzime PSP nie ma instrukcji po naszemu :)


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: Pan_Jabu » niedziela 25 paź 2009, 11:21

...doceniam to co zrobil PiotrK, ale czy to aby na pewno ma sens ? czy nie uwazacie moze, ze wyrosnie kolejne pokolenie realizatorow, pracujace tylko na polskich wersjach jezykowych ?nagle pojda pracowac do innego studia, i beda sie pytac, co oznaczaja poszczegolne zwroty bo oni nie wiedza, bo zawsze mieli po polsku,...


Czy naprawdę się tego obawiasz?


Ja uważam, że profesjonaliści sobie spokojnie poradzą i będą znali terminologię fachową w obu językach (bo będą wiedzieli, że profesjonalista powinien ją znać). Natomiast dla amatorów albo ludzi którzy się uczą - jest to znaczące ułatwienie i uprzyjemnienie pracy.


Sonar, Cubase - dostępne są ZTCW po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, chyba nawet hiszpańsku i japońsku. Jakoś nikomu to nie przeszkadza.


Dziwnie byłem pewien, że prędzej czy później pojawi się pytanie w rodzaju "jaki to ma sens". Cool


Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: PiotrK » niedziela 25 paź 2009, 11:56

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 03:16 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: Pan_Jabu » niedziela 25 paź 2009, 12:33

Takie teksty pokazują mi tylko, jak bardzo jestem naiwny. By nie powiedzieć, głupi. Sam dla siebie wersji polskiej nie potrzebuję i nawet nie sądzę, żebym używał.


Nie ma się co zniechęcać Robota świetna i IMHO bardzo potrzebna.


Swoją drogą robisz tutaj Reaperowi świetną robotę, lepszą niż zrobiłby najlepszy test w EiS czy inne reklamy. Sam jestem o krok od całkowitej przesiadki na ten program, mimo iż mam legalnego Sonara, którego nie da się legalnie odsprzedać Sealed .


Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: SEBSON » niedziela 25 paź 2009, 12:59

No nie...- nie wierzę Q'mać..Po prostu nie wierzę,co tu wypisują poniektórzy panowie.."A to że za szeroko(a zmienisz sobie człowieku to przecież sam! I z szacunku powinieneś,choćby w tym wątku przestać popisywać się elokwencją i fantazją - bo w przeciwności do Ciebie,Piotr wspomniał jedynie o potrzebie snu, a nie o pieniążkach),a to że po polsku" itd,itp!...

Człowiek wykonał dosć innowacyjną,czasochłonną robotę,po ojcowsku zwrócił uwagę na problemy piracenia,poszedł spać i za chwilę go nikt nie dobudzi,bo zapadnie w letarg zimowy..A jak wstanie się na wiosne i jak już zajrzy na forum,to wątek ten będzie miał 3000 postów z zipiejącymi w amoku problematykami w totalnym off-topie.

Przecież to mauzer sam z kabury wyskakuje i warczy do monitora!

O wstałeś Piotrze! - No to Ci coś powiem - w zasadzie wraz z Jabu unicestwiliście raz na zawsze problem obaw przed Reaperem i zamiast wydać na Maca z Logiciem Bóg wie ile kasy,dziś wraz Core i7 i Reaperem płynę szczęśliwy w świecie kreacji niczym spełniony lutniarz. A tu jeszcze taki gest w kierunku rodaków, których tak przetłumaczony program po prostu wyzwoli i uczyni względnie szybko szczęśliwymi advancerami. I to wszystko w formie podarunku(patcha) ...
Słów brakuje poprostu ilu ludzi będzie wdzięcznych za taki krok - szczególnie tych którzy wolą omijać forum,a spytać kogokolwiek w swoim środowisku zwyczajnie nie mają.
Spory łyk wiedzy o DAW's dzięki tej inicjatywie jest prawie na wyciagnięcie ręki,bo to,że,całe grupy adeptów przeskoczą z "klejenia sampli z bitem" do bardziej zaawansowanych technik kreacji - to pewne,a krok w stronę ludzkich marzeń i determinacji,która zamiast się wypalać może w końcu ustąpić pola wenie i radości z tworzenia, zostanie Ci wynagrodzony.

Tak jak powiedział Jabu - świetna robota - tak uruchominy siepacz z pewnością będzie kruszył fasady Babilonu

Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: PrzemekM » niedziela 25 paź 2009, 13:01

...
Przecież zamiast na siłę szukać skrótów wyrazów, które w języku polskim nie są tak powszechne, jak właśnie w angielskim (tradycja naszego języka nie wypracowała nawet I'm, we're, won't czy don't itp.), zawsze można zmienić fonty menu. Jedna, prosta operacja i po krzyku. Moim zdaniem, niepotrzebnym zresztą. O, proszę: obrazek.




 Tu się mylisz Piotrze. W języku polskim istnieje wiele skrótów funkcjonalnych. na przykład n.p. Skróty, które podajesz w angielskim, mają podłoże fonetyczne i przeniosły się na potoczny język pisany - skrótów tych nie używa się np. w jezyku urzędowym) - oprócz tego angielski prościej skracać ze woględu na szczątkową odmianę poszczególnych części mowy itp. Ale nie o to chodzi. Wszelkiego rodzaju skróty są powszechnie akceptowane w specjalistycznych programach - np. systemy ERP. I jakoś ludzie z tym żyją i sprawnie z tego korzystają, ponieważ zostali przeszkoleni i wiedzą, że polecenie X odpowiada za czynność Y.


Czcionkę możesz zawsze zmienić, jednak zawsze to ma wpływ na czytelność interfejsu. Ściśnięte znaki czyta się fatalnie. Ale zawsze jest jakiś kompromis.



... [...] Chętnie się tym zajmę, jeżeli odpowiednio mi zapłacisz:-). ...  

Takie teksty pokazują mi tylko, jak bardzo jestem naiwny. By nie powiedzieć, głupi. Sam dla siebie wersji polskiej nie potrzebuję i nawet nie sądzę, żebym używał.


Zaproponowałem Ci darmową pomoc. Wiem, ile czasu i wysiłku pochłania odpowiednia lokalizacja. Niestety teoretyzując, nie przetłumaczę Nuendo za darmo, ponieważ samemu trudno byłoby mi zagwarantować odpowiednią jakość produktu końcowego (tzn. korekta, czytanie, testowanie interfejsu pod kątem przycieć, zmiennych itp.) - do tego potrzeba zasobów, a chętnych do pracy za friko tak łatwo nie znajdziesz. Po prostu wszyscy musimy z czegoś żyć. Zamiast ślęczeć nad literkami, wolę spędzić czas z moimi dziećmi. Co innego praca. Moja bezpłatna oferta pomocy jest wciąż aktualna - mogę podesłać kupę referencji na priva:-).


 




 

 

  ...
 


Awatar użytkownika
PrzemekM
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2009, 00:00

Re: Reaper w wersji polskiej!

Post autor: PrzemekM » niedziela 25 paź 2009, 13:13

...No nie...- nie wierzę Q'mać..Po prostu nie wierzę,co tu wypisują poniektórzy panowie.."A to że za szeroko(a zmienisz sobie człowieku to przecież sam!


Wspomiałem tylko, że menu są szerokie i ma to wpływ na interfejs, co bezzasadnie kwestionowo. Zmienisz sobie szerokość zawsze kosztem czytelności.


I z szacunku powinieneś,choćby w tym wątku przestać popisywać się elokwencją i fantazją


Oj, nawet się nie staram - jeżeli tak to wygąda, świadczy to chyba o tym, że niektórym naprawdę brakuje elokwencji i fantazji.


- bo w przeciwności do Ciebie,Piotr wspomniał jedynie o potrzebie snu, a nie o pieniążkach),a to że po polsku" itd,itp!...


Zaproponowałem darmową pomoc.



Człowiek wykonał dosć innowacyjną,czasochłonną robotę,po ojcowsku zwrócił uwagę na problemy piracenia,poszedł spać i za chwilę go nikt nie dobudzi,bo zapadnie w letarg zimowy..A jak wstanie się na wiosne i jak już zajrzy na forum,to wątek ten będzie miał 3000 postów z zipiejącymi w amoku problematykami w totalnym off-topie.


To wcale nie jest totalny off-top - omawiane zagadnienie jest jak najbardziej związane z lokalizacją.  


ODPOWIEDZ