Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
composer
Posty: 27
Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 00:00

Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: composer » niedziela 25 paź 2009, 15:13

Witam Wszystkich,


tworze muzyke instrumentalna np. film, reklama - pytanie co moglibyscie doradzic jezeli chodzi o powiekszenie istniejacej juz biblioteki brzmien czyli : triton studio, roland jp 8, chris hein sax + chris hein acoustic guitar, magnus choir, halion 1, synth prologue.


Sa bardzo podzielone zdania w w/w temacie, nie chodzi mi o konkretne samplowanie, aleraczej o juz gotowe pady lub w miare autentyczne barwy np; church organs


bardzo dziekuje z gory za cenne uwagi


composer


 


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Robix » niedziela 25 paź 2009, 16:20

...
Witam Wszystkich,

tworze muzyke instrumentalna np. film, reklama - pytanie co moglibyscie doradzic jezeli chodzi o powiekszenie istniejacej juz biblioteki brzmien czyli : triton studio, roland jp 8, chris hein sax + chris hein acoustic guitar, magnus choir, halion 1, synth prologue.

Sa bardzo podzielone zdania w w/w temacie, nie chodzi mi o konkretne samplowanie, aleraczej o juz gotowe pady lub w miare autentyczne barwy np; church organs

bardzo dziekuje z gory za cenne uwagi

composer

 ...
 


Zerknij sobie co już było mówione w temacie o Goliacie.


Z tego co ja wiem, to brzmienia organowe itp. bardzo dobre ma Firma East West. Przejżyj sobie ich propozycje.


Co do Sample Tanka, to sam jestem zainteresowany jego kupnem, ale z całym pakietem Total Workstation 2. Masz w tym zestawie MP, co jest bardzo dużą biblioteką z brzmieniami orkiestrowymi itp., o bardzo dobrej jakości dźwięku. Jednak nie jestem przekonany co do tego, że wystarczył by Ci sam Sample Tank.  Moja opinia jest oparta na zebranych informacjach, wypowiedziach użytkowników i demach dźwiękowych z internetu. Nie miałem jeszcze do czynienia z tymi programami, więc traktuj moją wypowiedź jako wskazówkę.


A co do Kontakta to podobno jest przereklamowany. Myślę, że dużo lepszy byłby wspomniany Goliath, czy chociażby ST.


Jest jeszcze taki sampler jak Mach Five 2, podobno rewelacyjnie brzmiący, tylko nie znam składu jego bibliotek.


Serdecznie pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Pietro » niedziela 25 paź 2009, 19:04

Nie ma w Kontakcie nic przereklamowanego. Biblioteka, co prawda nie jest najmocniejszą jego stroną, ale sam sampler jest genialny, jego silnik jest bardzo wydajny i można na nim polegać - a biblioteka to tylko dodatek.


Chociaż znajdzie się w niej parę perełek, jak na przykład kilka fajnych perkusyjnych loopów, kilka bardzo ładnych brzmień orkiestrowych (zwłaszcza waltornia i flet ze znakomitą symulacją legato) ze stajni Vienna. W K4 dochodzą jeszcze smyczki solo (Vienna) i brzmienia vintage, z czego te drugie mogą być warte uwagi.


Jeśli zależy Ci na brzmieniach "do tańca i do różańca", to byćmoże Goliath czy SampleTank (którego osobiście niestety nie znam) może będzie lepszym wyborem. Kontakt, to przede wszystkim silny sampler, moim zdaniem w tej chwili bez konkurencji.


Jeśli jednak poszukujesz brzmień tylko elektroniki, to może lepiej Omnisphere?


- Piotr 


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Robix » niedziela 25 paź 2009, 19:50

Mi chodziło o biblioteki, że są przereklamowane, a jeżeli chodzi o sampler to niewątpliwie jest to jeden z najlepszych :). Koledze chodzi o program, który ma bardzo dobre gotowe barwy, a samplowanie to sprawa drugorzędna.


Pozdro

Początkujący muzyk.

composer
Posty: 27
Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: composer » poniedziałek 26 paź 2009, 20:22

Mi chodziło o biblioteki, że są przereklamowane, a jeżeli chodzi o sampler to niewątpliwie jest to jeden z najlepszych :). Koledze chodzi o program, który ma bardzo dobre gotowe barwy, a samplowanie to sprawa drugorzędna.


Pozdro


composer
Posty: 27
Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: composer » poniedziałek 26 paź 2009, 20:24

Bardzo dziekuje za w/w cenne uwagi od kolegow, tak mysle ze sie zdecyduje na Total Workstation2 - Instruments Bundle z IK Multimedia.
Czy to sie uda i jakie beda wrazenia postaram sie napisac

serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Jarek_Zand » wtorek 27 paź 2009, 17:47

...Bardzo dziekuje za w/w cenne uwagi od kolegow, tak mysle ze sie zdecyduje na Total Workstation2 - Instruments Bundle z IK Multimedia.
Czy to sie uda i jakie beda wrazenia postaram sie napisac

serdecznie pozdrawiam...
 


Ja bym jeszcze przyjrzał (przysłuchał) sie na twoim miejscu Independence Pro frmy Yellow Tools. Poza wydajnym silnikiem samplera przemawia za nim obszerna biblioteka - 70GB. Independence jest brzmieniowo mniej uniwersalny niż Kontakt - bardziej zorientowany na typowe barwy instrumentów akustycznych i elektrycznych, ale za to jeśli idzie o jakość, to jest znacznie lepszy od swego niemieckiego kolegi (Kontakt).


O Sample Tank się nie wypowiadam. Miałem kiedyś jakąś wersje demo tego instrumentu i byłem na tyle rozczarowany, że od tego czasu przestał mnie interesować.


composer
Posty: 27
Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: composer » wtorek 27 paź 2009, 19:54

...Bardzo dziekuje za w/w cenne uwagi od kolegow, tak mysle ze sie zdecyduje na Total Workstation2 - Instruments Bundle z IK Multimedia.
Czy to sie uda i jakie beda wrazenia postaram sie napisac

serdecznie pozdrawiam...
 


Ja bym jeszcze przyjrzał (przysłuchał) sie na twoim miejscu Independence Pro frmy Yellow Tools. Poza wydajnym silnikiem samplera przemawia za nim obszerna biblioteka - 70GB. Independence jest brzmieniowo mniej uniwersalny niż Kontakt - bardziej zorientowany na typowe barwy instrumentów akustycznych i elektrycznych, ale za to jeśli idzie o jakość, to jest znacznie lepszy od swego niemieckiego kolegi (Kontakt).


O Sample Tank się nie wypowiadam. Miałem kiedyś jakąś wersje demo tego instrumentu i byłem na tyle rozczarowany, że od tego czasu przestał mnie interesować.



Dziekuje za powyzsze rowniez, ale jak wczesniej wspomnial kolega ROBIX i bardzo mnie tym przekonal, ze bundle z IK Multimedia TW2 bedzie chyba najbardziej wszechstronnym rozwiazaniem, w ktorym jest m.in. Miroslav Philharmonik - a jego sample sa raczej dobrej jakosci.

serd pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Robix » wtorek 27 paź 2009, 20:23

  Ja bym jeszcze przyjrzał (przysłuchał) sie na twoim miejscu Independence Pro frmy Yellow Tools. Poza wydajnym silnikiem samplera przemawia za nim obszerna biblioteka - 70GB. Independence jest brzmieniowo mniej uniwersalny niż Kontakt - bardziej zorientowany na typowe barwy instrumentów akustycznych i elektrycznych, ale za to jeśli idzie o jakość, to jest znacznie lepszy od swego niemieckiego kolegi (Kontakt).

O Sample Tank się nie wypowiadam. Miałem kiedyś jakąś wersje demo tego instrumentu i byłem na tyle rozczarowany, że od tego czasu przestał mnie interesować....
 


W sumie ten Independence to chyba też niezłe cacko. Szkoda, że zajmuje aż 70 Gb, bo w takiej sytuacji byłbym zmuszony umieścić jego biblioteki na dysku zewnętrznym, a nie wiem, jaki przyniosło by to efekt. Chyba będę musiał 3 raz zadzwonić do Audio Factory {#śmiech}.



Co do Sample Tanka, to nie wierzę, że wypadł u Ciebie tak źle. Jakbyś mógł to powiedz jaką wersję testowałeś ?? I ile brzmień było w tej wersji testowej :)??


Nie wiem jak jest z innymi brzmieniami, ale te co są w demach dźwiękowych, brzmią na prawdę dobrze. A już na pewno MP i Sample Moog.


Pozdro


 

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Sample Tank 2.5 XL czy Kontakt 3?

Post autor: Jarek_Zand » środa 28 paź 2009, 09:19

W sumie ten Independence to chyba też niezłe cacko. Szkoda, że zajmuje aż 70 Gb, bo w takiej sytuacji byłbym zmuszony umieścić jego biblioteki na dysku zewnętrznym, a nie wiem, jaki przyniosło by to efekt. Chyba będę musiał 3 raz zadzwonić do Audio Factory {#śmiech}.


Co do Sample Tanka, to nie wierzę, że wypadł u Ciebie tak źle. Jakbyś mógł to powiedz jaką wersję testowałeś ? I ile brzmień było w tej wersji testowej :)??

Nie wiem jak jest z innymi brzmieniami, ale te co są w demach dźwiękowych, brzmią na prawdę dobrze. A już na pewno MP i Sample Moog.

Pozdro


Nie pamiętam jaką dokładnie wersję demo Sample Tanka testowałem. Zdaje się, że była dołączona do króregoś z numerów EiS. To co mnie zniechęciło to upiornie czerwony panel sterowania i zredukowane do minimum możliwości edycji brzmienia. Jeśli chodzi o same barwy to były przeciętne i nie wnosiły dla mnie nic nowego.


Jeśli chodzi o Independence to wersja demo nastawiła mnie bardzo pozytywnie. Przede wszystkim jakość brzmień i wielość dostępnych artykulacji, wydajność i kilka przydatnych narzędzi na pokładzie: min. splotowy procesor efektów i arpeggiator z funkcją importu midi file.


Independence poza wersją demo ma dwa wcielenia: Basic - 12GB i Pro -70GB. Wersja Pro zawiera dodatkowo wszystkie bibliotwki sampli wydane przez Yellow Tools: Candy (saksofony), Majestic (basy) i Culture (perkusja). Dla kogoś kto zajmuje się tworzeniem muzyki użytkowej moim zdaniem ten instrument wydaje się być strzałem w dziesiątkę.


ODPOWIEDZ