Omnisphere Stylus Trilian

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » środa 17 lut 2010, 10:59

Jeszcze jedno. Czy Complete Composers Collection PLAY Edition działa bez problemu z Win7 64bit? Nie pamiętam narzekań z innych dyskusji na ten temat, ale na wszelki wypadek pytam.

Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: estbeatz » środa 17 lut 2010, 11:11

...Jeszcze jedno. Czy Complete Composers Collection PLAY Edition działa bez problemu z Win7 64bit? Nie pamiętam narzekań z innych dyskusji na ten temat, ale na wszelki wypadek pytam.... 


 


Z tym różnie bywa. Często zdarza się (nawet tu na forum EiS było kilka postów o tym), że u jednej osoby działa, u innej nie. To przez dłuższy czas będzie jeszcze zagadka. Bo na prawdę nie rozumiem dlaczego jedni niektóre wtyczki/programy instalują i używają ich bez problemu, a inni nie dali rady po wielu trudach i zmaganiach.


Poszukaj na oficjalnych forach, wyGoogluj takie informacje, poszukaj na stronie producenta wzmianki o tym. Często jest tak, że jeśli coś poszło na Viście64 to na Win7 64 nie powinno być problemów. Ew. próbuj instalować programy w trybie zgodności (mi to w wielu sytuacjach pomogło - np. instalacja sterowników do Emu 0404PCI).


Pozdrawiam 


sdopeUNO
Posty: 26
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: sdopeUNO » środa 17 lut 2010, 15:35

Wczoraj doszedl do nie moj trilian, instalacja trwala lekko ponad godzine, martwilem bo na gearslutz komus tam sie podobno 12 godzin instalowalo... hehe. autoryzacja rowniez poszla no problemo, odpalilem reapera, wybieram wersje audio units i reapera wywalilo, uruchamiam ponownie, wybieram wersje vsti ktora nazywa sie Ruby i wciaga mnie na nastepne kilka godzin... po kilku godzinach zabawy moge stwierdzic ze to napewno nie zmarnowane pieniadze, tak samo jak w przypadku trilogy ktory sluzyl mi bez problemowo przez 6 lat. zajebiste brzmienia i jak to bywa w przypadku spectra's zajebiaszczo inspirujace i dajace sie pieknie modyfikowac. jestem bardzo zadowolony i zdecydowalem sie na nastepny zakup... chyba wiecie co,hehe... pozdrawiam i polecam! dzisiaj sciagnolem ze strony spectrasonics dodatkowe brzmienia, ponad 700, dziekuje!
at2020/mpc1k/analogfactory/macpro/mixbus/uad2/ff800/hs80/1210mk5,StaxOfWax... i jazda! myspace.com/spekulacja/

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: Tadeo » środa 17 lut 2010, 16:03

lekko ponad godzine? no to gratuluję..
Nawet przy dyskach SSD to pozostaje ograniczenie wynikające z napedu DVD, hmm przyznam ze aż wierzyc sie nie chce. ja walczyłem z trilianem z 4h...
Pozdrawiam
tadek

Awatar użytkownika
jess
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 lip 2006, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: jess » czwartek 18 lut 2010, 22:02

witam,


rownież przymierzam sie do zakupu tego pakietu. Jednak może ktoś z Was mi podpowie jakąś lepsza alternatywę. W zasadzie szukam:


- najlepszego akustycznego basu, najlepszych akustycznych bębnów, najlepszych padów (tło/soundscapes). Nie potrzebuję wszechstronnego zestawu barw (od popu po hip-hop, trance itp.). Nie potrzebuję też brzmień żadnych brzmień orkiestrowych.


Chyba nic lepszego niż Trilian do tego celu nie ma? (fajne są basy akustyczne Chrisa Heina, ale czy lepsze, chyba niekoniecznie, może równie dobre)


Lepszych jakościowo "padów" niż Omnisphere też z tego co prześledziłem różne dema nie znalazłem.


Ewentualnie zamiast Stylusa myślę o programie Battery3 lub BFD, bo raczej w Stylusie dobrych perkusyjnych brzmień akustycznych brak (choć atutem są tu "gotowe" modyfikowalne loopy).


Jest coś lepszego niż powyższy zestaw do akustycznego basu, najwyższej jakości soundscapów i akustycznej perkusji? Pozdrawiam


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

dziękuję, wolę jazz

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: Blaviken » piątek 19 lut 2010, 01:22

lekko ponad godzine? no to gratuluję..
Nawet przy dyskach SSD to pozostaje ograniczenie wynikające z napedu DVD, hmm przyznam ze aż wierzyc sie nie chce. ja walczyłem z trilianem z 4h...
Pozdrawiam
tadek
********
Ja zawsze robię obrazy płyt na dysk inny niż na ten na który finalnie instaluję oprogramowanie, potem podmontowuję obrazy i tak instaluję. Za pierwszym razem zajmuje to więcej czasu ale już przy drugiej instalacji czas poniesiony na zrobienie obrazów płyt zwraca się z nawiązką. Polecam :) Komplete 6 z obrazów instaluje się ponad 50% szybciej.

Pozdrawiam.
[addsig]
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: dr_After » piątek 19 lut 2010, 11:36

W zasadzie szukam:

- najlepszego akustycznego basu, najlepszych akustycznych bębnów, najlepszych padów (tło/soundscapes).

Chyba nic lepszego niż Trilian do tego celu nie ma? (fajne są basy akustyczne Chrisa Heina, ale czy lepsze, chyba niekoniecznie, może równie dobre)

Lepszych jakościowo "padów" niż Omnisphere też z tego co prześledziłem różne dema nie znalazłem.

Ewentualnie zamiast Stylusa myślę o programie Battery3 lub BFD, bo raczej w Stylusie dobrych perkusyjnych brzmień akustycznych brak (choć atutem są tu "gotowe" modyfikowalne loopy).


Trilian spokojnie nada się do emulacji akustycznych i elektrycznych gitar basowych, ma też świetne brzmienie kontrabasu. Myślę, że nie trzeba dalej szukać.


Co do perkusji akustycznej to lepiej, moim zdaniem, inwestować w maszyny dające możliwości konfiguracji bębnów - fajnym rozwiązaniem jest EZDrummer, droższym Superior Drummer, podobno bardzo dobre próbki ma Steven Slate Drums. Wersja EX (nieco okrojona) jest teraz w niesamowitej cenie - do końca lutego 20 dolców:


http://www.audiomidi.com/cust_search/Steven-Slate-Drums-EX-Edition-No-Brainer-Deal-P13601.aspx 

 

 

 

 

 

 

 

 ...
 


kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: kaziorkaski » sobota 17 kwie 2010, 21:57

Omnisphere mam od półtorej roku i ta nieprzebrana głębia brzmień, oraz rożnorodność nieprzerwanie mnie urzeka i daje satysfakcję podczas pracy.


Zdecydowałem się poszerzyć zestaw o pozostałe dwa instrumenty: Stylus RMX Xpanded oraz Trilian. Powinienem je mieć na początku przyszłego tygodnia, to conieco napiszę ;)


Ja działam bez mała wyłącznie w obrębie elektroniki, stąd perełki od Spectrasonics sa dla mnie szczególnie cnne. A wspomnieć trzeba jeszcze o wyjątkowej jakości tych instrumentów i generowanego przez nie dźwięku! Osadzanie ich w mixie to czysta przyjemność


Ale zawsze specyfika tworzonej muzyki, ukazuje przydatność (lub jej brak) instrumentów. Tak więc śmiało możemy twierdzić, iż zupełnie uniwersalne środowisko na pewno wymaga o wiele szerszego spektrum instrumentalnego i naprawdę dużych nakładów finansowych.

 

 

 

 

 

 ...
 
...
 

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » wtorek 27 gru 2011, 19:40

Orientujecie się czy odkupując od kogoś Omnisphere można "przekazać" także licencję? Kiepsko u mnie z angielskim, dlatego pytam. Dodam, że Triliana już mam zarejestrowanego. Jest okazja kupić taniej Omnisphere, ale chcę żeby to było w pełni legalne.


Z góry dzięki za podpowiedzi.


t0mek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 21 wrz 2010, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: t0mek » wtorek 27 gru 2011, 21:12

...


Orientujecie się czy odkupując od kogoś Omnisphere można "przekazać" także licencję? Kiepsko u mnie z angielskim, dlatego pytam. Dodam, że Triliana już mam zarejestrowanego. Jest okazja kupić taniej Omnisphere, ale chcę żeby to było w pełni legalne.

Z góry dzięki za podpowiedzi....
 


 


Jeśli chce się od kogoś odkupić, to wręcz ten ktoś MUSI przekazać licencję, na tym właśnie polega sprzedaż - będziesz używać seriala, który ktoś miał wcześniej, a ten ktoś nie będzie już mógł więcej korzystać z programu. Ze Spectrasonics jest tak, że płaci się opłatę za transfer licencji (nie pamiętam ile, chyba ok. 50$) i nowy nabywca nie będzie uprawniony do preferencyjnego upgrade'u gdy pojawi się nowa wersja (np. jak wyjdzie Omnisphere 2, to będziesz musiał zapłacić pełną cenę). Nie jestem tylko pewien, czy program staje się nfr (not for resale).


ODPOWIEDZ