Omnisphere Stylus Trilian

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » niedziela 24 sty 2010, 13:31

Coraz bardziej przekonuję się (niestety tylko na podstawie video-demek) do zakupu tych produktów Specrasonics. Chciałbym aby wystarczyły mi brzmieniowo do tworzenia aranżacji dla zespołu wokalnego, ale też do innej muzyki. Oczywiście wszyscy wiemy o ogromie brzmień tych instrumentów, jednak trochę się obawiam czy zbyt szybko (mimo wszystko) nie znudzę się... Ale najważniejsze dla mnie: jak te instrumenty współpracują z Reaperem? Swego czasu zastanawiałem się nad Goliathem, ale zniechęciły mnie możliwe problemy właśnie z Reaperem. W sumie nie żałuję, bo zestaw spectrasonic wydaje się być o wiele lepszym narzędziem (choć o wiele droższym).
Przede mną również zakup (wymiana) komputera,ale o to na razie nie pytam, bo temat przepadnie . Tak że wszelkie uwagi, sugestie co do VSTi Spectrasonics AD 2010 bardzo proszę tutaj - co by zbyt mocno nie rozsiewać po pobocznych tematach.

Awatar użytkownika
mixcherry
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 10 gru 2009, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: mixcherry » poniedziałek 25 sty 2010, 01:44

Dość mocno ostatnio męczyłem Triliana na Reaperze i nie miałem z nim żadnych problemów. System to PC/Vista. Co do Maka już może nie być tak różowo, obsługa AU pod Reaperem chyba coś kuleje, ponoć używanie VST zamiast tego może pomóc. Zresztą, kliknij w pierwszy temat jaki się pokaże po wpisaniu "reaper trilian" w googlach...


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » niedziela 14 lut 2010, 18:09

Może inaczej postawię pytanie, bo nikt nic nie mówi. Mając do wydania 3,5k co kupilibyście jeżeli chodzi o VSTi do wszystkiego? Czy w tej cenie jest coś co mogłoby być lepsze od wielkiej trójcy Spectrasonics?

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: dr_After » niedziela 14 lut 2010, 19:15

...Może inaczej postawię pytanie, bo nikt nic nie mówi. Mając do wydania 3,5k co kupilibyście jeżeli chodzi o VSTi do wszystkiego? Czy w tej cenie jest coś co mogłoby być lepsze od wielkiej trójcy Spectrasonics?... 


 


Na marginesie: "wielka trójca" nie jest do wszystkiego. Zapewni ci dobry bas akustyczny, elektryczny i syntetyczny (Trillian), zapewni świetne pady, ciekawe fxy, brzmienia ambientowe i oryginalne leady (Omnisphere) oraz zestaw niezłych pętli - ale nie uniwersalnych (Stylus). Zabraknie ci w tym zestawie dobrego pianina, Hammonda, czy wiernej emulacji Rhodesa, większej różnorodnosci bębnów syntetycznych, dobrych zestawów bębnów akustycznych, większości brzmień orkiestrowych i niektórych "własnych" syntetyków, które daje np. ACE, Reaktor, Surge czy też Chiptune.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: Robix » niedziela 14 lut 2010, 20:40

...Może inaczej postawię pytanie, bo nikt nic nie mówi. Mając do wydania 3,5k co kupilibyście jeżeli chodzi o VSTi do wszystkiego? Czy w tej cenie jest coś co mogłoby być lepsze od wielkiej trójcy Spectrasonics?... 


 


Ja mogę dodać jeszcze swoją opinię, a mianowicie ta "wielka trójca" to chybiony zestaw, jeżeli chodzi o całe spektrum brzmieniowe, wliczając w to akustyki, różnego rodzaju brzmienia etniczne itp. Na pewno jest to bardzo dobra baza głównie do syntetycznych barw.


Jeżeli chcesz mieć coś do wszystkieg, to wedłóg mnie, największe spektrum brzmieniowe, oczywiście za te pieniądze, dają zestawy firmy ik, tj. Total Workstation i Total Bundle 2. Ponadto oba produkty są objęte promocją (bardzo korzystną) do końca lutego.


No a jeśli chcesz mieć już bardzo profesjonalny zestaw, to trochę więcej pieniążków trzeba by skombinować. Mam na myśli instrumenty East West, w zestawie Complete Composesrs + np. Omnisphere (lub jakiś syntezator, np. Surge, Gladiator, czy bardzo zaawansowany Reaktor.). To już jest konkretny zestaw, nastawiany i na elektronikę i na akustyczne brzmienia. Do tego by można było dodać jakiś mały pekiecik z perką do elektroniki.


Konfiguracji może być na prawdę wiele, więc trzeba się porządnie zastanowić, co potrzeba i potem dobrać odpowiedni soft.


Pozdro

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 15 lut 2010, 00:03

Ja mogę dodać jeszcze swoją opinię, a mianowicie ta "wielka trójca" to chybiony zestaw, jeżeli chodzi o całe spektrum brzmieniowe, wliczając w to akustyki, różnego rodzaju brzmienia etniczne itp. Na pewno jest to bardzo dobra baza głównie do syntetycznych barw.
Jeżeli chcesz mieć coś do wszystkieg, to wedłóg mnie, największe spektrum brzmieniowe, oczywiście za te pieniądze, dają zestawy firmy ik, tj. Total Workstation i Total Bundle 2. Ponadto oba produkty są objęte promocją (bardzo korzystną) do końca lutego.
No a jeśli chcesz mieć już bardzo profesjonalny zestaw, to trochę więcej pieniążków trzeba by skombinować. Mam na myśli instrumenty East West, w zestawie Complete Composesrs + np. Omnisphere (lub jakiś syntezator, np. Surge, Gladiator, czy bardzo zaawansowany Reaktor.). To już jest konkretny zestaw, nastawiany i na elektronikę i na akustyczne brzmienia. Do tego by można było dodać jakiś mały pekiecik z perką do elektroniki.
Konfiguracji może być na prawdę wiele, więc trzeba się porządnie zastanowić, co potrzeba i potem dobrać odpowiedni soft.
Pozdro
---------------------------------------------------------------------------------
A Ty co w końcu kupiłeś? Bo pamiętam, że miałeś wiele dylematów w podobnym temacie. O promocji IK wiem, też to rozważam. Complete Composesrs kupiłeś?

sdopeUNO
Posty: 26
Rejestracja: piątek 24 lip 2009, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: sdopeUNO » poniedziałek 15 lut 2010, 12:14

ja posiadam Trilogy od kilku lat i wczoraj zdecydowalem sie na przesiadke, zamowilem Trilaiana, jutro powinien dojsc do mnie, ciekaw jestem jak to bedzie dzialac z Reaperem na Mac-u...


[addsig]
at2020/mpc1k/analogfactory/macpro/mixbus/uad2/ff800/hs80/1210mk5,StaxOfWax... i jazda! myspace.com/spekulacja/

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 15 lut 2010, 12:28

Na marginesie: "wielka trójca" nie jest do wszystkiego. Zapewni ci dobry bas akustyczny, elektryczny i syntetyczny (Trillian), zapewni świetne pady, ciekawe fxy, brzmienia ambientowe i oryginalne leady (Omnisphere) oraz zestaw niezłych pętli - ale nie uniwersalnych (Stylus). Zabraknie ci w tym zestawie dobrego pianina, Hammonda, czy wiernej emulacji Rhodesa, większej różnorodnosci bębnów syntetycznych, dobrych zestawów bębnów akustycznych, większości brzmień orkiestrowych i niektórych "własnych" syntetyków, które daje np. ACE, Reaktor, Surge czy też Chiptune.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Właściwie zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę instrumentu "do wszystkiego" nie ma. Ale z tego co piszesz, można by sądzić, że Omnisphere niewiele różni się od protoplasty - Atmosphere, który moim skromnym zdaniem był bardzo mało wszechstronny (mówiąc w skrócie). Mimo wszystko Omnisphere to jednak jakby inny instrument - tak mi się wydaje.
Ale problem wyboru instrumentów przeniosę raczej do innego wątku żeby nie śmiecić.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: Akton » poniedziałek 15 lut 2010, 12:48


Właściwie zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę instrumentu "do wszystkiego" nie ma. Ale z tego co piszesz, można by sądzić, że Omnisphere niewiele różni się od protoplasty - Atmosphere, który moim skromnym zdaniem był bardzo mało wszechstronny (mówiąc w skrócie). Mimo wszystko Omnisphere to jednak jakby inny instrument - tak mi się wydaje.


Różni się wielością, chociaż to podobna grupa, lecz jeżeli chodzi o Atmosphere, to jestem zdziwiony Twoją opinią, mając skrajnie inną, oczywiście pozytywną :)

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Omnisphere Stylus Trilian

Post autor: elmuz1 » poniedziałek 15 lut 2010, 13:35

Różni się wielością, chociaż to podobna grupa, lecz jeżeli chodzi o Atmosphere, to jestem zdziwiony Twoją opinią, mając skrajnie inną, oczywiście pozytywną :)
--------------------------------------------------------------------------------
Moja opinia o Atmosphere nie jest jakaś negatywna (znałem tylko pierwszą wersję i nie wiem jak się Atmosphere rozwijał). Nie o to z resztą chodzi ;) Chodzi o porównanie z Omnisphere, którego możliwości są jednak dużo większe.
Akton, powiedz co byś wybrał na moim miejscu mając 3,5k?
Promocja IK Multimedia jest znakomita i zastanawiająca - Total Workstation 2 za 1160 zł! Nie śledziłem rozwoju instrumentów IK, ale chyba od dłuższego czasu nic nowego się nie pojawiało (łącznie z NAAM 2010). Ciekawe czy Włosi szykują coś nowego czy po prostu wyprzedają za pół ceny?
Triliana warto by mieć, bo chyba lepszych basów nie znajdę. Nie znam dobrze "środka" ST 2.5 XL, tzn. nie wiem na ile zestawy perkusyjne, basy, piana mnie zadowolą. Trudno wyrobić sobie zdanie na podstawie demek - jakieś piano You Tube słyszałem - raczej porażka.
Doradź coś konkretnego.

ODPOWIEDZ