THE DARK SIDE

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

THE DARK SIDE

Post autor: elmuz1 » piątek 20 sie 2010, 15:10


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: THE DARK SIDE

Post autor: Soundscape » piątek 20 sie 2010, 15:17

...Nowy instrument od eastwest...
http://www.soundsonline.com/product.php?productid=EW-198...
 


**************************


Trochę off, ale ostatnio jestem pod wrażeniem tego:


www.samplelogic.com


Swoją drogą bardzo ciekawie wygląda nowa biblioteka EW. Byle Play nie był tak kapryśny czasami...


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: Pietro » piątek 20 sie 2010, 15:35

Szczerze mówiąc, nie bardzo podpada mi ten nowy instrument EW.


Odgrzewany kotlet - stare sample przepuszczone przez filtry i efekty. Połowa z nich brzmi identycznie. Przy odrobinie chęci i umiejętności samemu sobie takie brzmienia wykręcimy. Przester, jakiś bit crusher, EQ i heja.


Ani to rewolucja ani rewelacja ;).


- Piotr


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: elmuz1 » piątek 20 sie 2010, 15:36

U mnie Play nie kaprysi (Win7, 8Gb Ram, Reaper), właściwie nie pamietam czy choć raz jakąś zwiechę miałem, chyba nie. A samplelogic przyjrzę się

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: elmuz1 » piątek 20 sie 2010, 15:44


Ani to rewolucja ani rewelacja ;).
- Piotr...
------------------------------------
W sumie może i racja. Nie wiem jak czesto EW wypuszczało dotąd nowe instrumenty, bo jestem dość nowym użytkownikiem CCC, ale tak w ogóle na rynku VSTi chyba trochę stagnacja? IK Multimedia to już krańcowy przykład - wyprzedają za bezcen swoje VSTi, ale absolutnie nic nowego nie pokazują, już od b. dawna.

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: Pietro » piątek 20 sie 2010, 16:06

------------------------------------  
W sumie może i racja. Nie wiem jak czesto EW wypuszczało dotąd nowe instrumenty, bo jestem dość nowym użytkownikiem CCC, ale tak w ogóle na rynku VSTi chyba trochę stagnacja? IK Multimedia to już krańcowy przykład - wyprzedają za bezcen swoje VSTi, ale absolutnie nic nowego nie pokazują, już od b. dawna....
 


 


Kiedyś EW wypuszczało kilka produktów rocznie, teraz wzięli się po prostu za większe rzeczy - Hollywood Strings, to gigantyczna biblioteka i masa przy niej roboty. Pracują też nad samym PLAY-em, w którym ostatnio doszły fajne funkcje i jest dużo bardziej użyteczny. Jest też zapowiedź PLAY Pro, który będzie niewiadomo kiedy oraz wbudowanego w PLAY Wordbuildera do Symphonic Choirs. Zostaje również Forbidden Planet, o którym dawno nie ma wieści.


Podejrzewam, że The Dark Side to trochę projekt z przypadku, albo nawet trochę na siłę, żeby się coś działo ;).


Ale aktywność swoją wzmożyli pozostali gracze - ProjectSam, Heavyocity, SampleLogic, Cinesamples, Tonehammer, Vienna Symphonic Library. To są firmy które cały czas pracują nad nowymi produktami - i zazwyczaj są to rzeczy conajmniej warte sprawdzenia.


Polecam forum Vi-Control, a szczególnie ten dział, jak jesteście zainteresowani nowościami.


http://www.vi-control.net/forum/viewforum.php?f=63


- Piotr 


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: psysutra » piątek 20 sie 2010, 18:10

Brzmienie brzmieniem, ale GUI jest, nie powiem, intrygujące :)

Stay Psychedelic People!

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: Pietro » piątek 20 sie 2010, 20:49

...
Brzmienie brzmieniem, ale GUI jest, nie powiem, intrygujące :)...
 


PLAY jest ładny, to można przyznać ;).


Tylko, że te kontrolki to standard w większości ich instrumentów. Nie ma dodatkowej kontroli zastosowanych na instrumentach efektów - przesterów itp. A szkoda, bo by na tym instrument zyskał.


- Piotr 


 


 


Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: elmuz1 » piątek 20 sie 2010, 23:12

No, ale ten nowy Play może będzie miał wieksze mozliwości edycyjne?

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: THE DARK SIDE

Post autor: Pietro » sobota 21 sie 2010, 00:38

...No, ale ten nowy Play może będzie miał wieksze mozliwości edycyjne?... 


PLAY w wersji 2 (i wyżej) nie ma opcji edycyjnych (takich jak Kontakt), ale ułatwiające zabawę. Jest to darmowy update i polecam jak najbardziej.


PLAY Pro? Będzie miał wszelkie opcje edycji. Będzie to jednak płatny upgrade i póki co nie wiem, czy warto, jakoś mi nie leży. Ale to tylko tyle co mogę zdradzić.


- Piotr 


 


ODPOWIEDZ