LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Post autor: KAFEL » piątek 29 paź 2010, 11:42

Natknąłem się na specjalistyczny program pomocny w tuningu systemu pod audio LatencyMon. Ciekawostką jest to że działa tylko na najnowszych wersjach Windowsa (bez Windows XP). Tak przynajmniej jest w opisie. Czy ktoś z Was używał już tego programu (z powodzeniem ?) pod Windows 7 ?


Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Post autor: crash22 » piątek 29 paź 2010, 17:38

...
Natknąłem się na specjalistyczny program pomocny w tuningu systemu pod audio LatencyMon. Ciekawostką jest to że działa tylko na najnowszych wersjach Windowsa (bez Windows XP). Tak przynajmniej jest w opisie. Czy ktoś z Was używał już tego programu (z powodzeniem ?) pod Windows 7 ?...


Witam - ja co prawda nie znam tego programu i go nie używałem, ale ważne pytanie; co chcesz zrobić i po co tuningować system? Bo tunning kojarzy mi się z podkręcaniem, a to nie wpływa dobrze na żywotność sprzętu - np. podkręcanie procesora czy grafiki skraca ich życie. Przede wszystkim powinieneś (moim zdaniem) skonfigurować system starą metodą, tzn. odciążyć procesor i grafikę czyli system bez wodotrysków. Ponadto powyłączać usługi działające w tle. Zakupić kartę muzyczna / interfejs z Direct Monitoring i ustawić tryb dla sterowników ASIO. No i oczywiście jak najmocniejszy procesor, dużo RAM i dobra grafika. Jeżeli mogę coś doradzić... Pozdr.

Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Post autor: Piniol » sobota 30 paź 2010, 14:33

Przetestuję ten program - dzięki za link. Z mojej strony mogę dorzucić darmowy program do zamykania niepotrzebnych usług. Przed uruchomieniem aplikacji audio włączam ten właśnie program, wyłączam komunikację bezprzewodową w laptopie i daję maksymalną wydajność. http://www.iobit.com/gamebooster.html

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Post autor: JoachimK » sobota 30 paź 2010, 15:09

...
Natknąłem się na specjalistyczny program pomocny w tuningu systemu pod audio LatencyMon. Ciekawostką jest to że działa tylko na najnowszych wersjach Windowsa (bez Windows XP).


Użyj DPC Latency Timer, bedziesz miał pod XP.

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Solin
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 00:00

Re: LatencyMon - wyłapywacz źródeł audio, clicków/dropów

Post autor: Solin » czwartek 15 mar 2012, 12:09

...Natknąłem się na specjalistyczny program pomocny w tuningu systemu pod audio LatencyMon. Ciekawostką jest to że działa tylko na najnowszych wersjach Windowsa (bez Windows XP). Tak przynajmniej jest w opisie. Czy ktoś z Was używał już tego programu (z powodzeniem ?) pod Windows 7 ?...

Odświeżę...

LatencyMon smiga pod Windows 7 64-bit. Wczoraj optymalizowałem system po audio i jeżeli maż za dużą latencję to ten program pomożę ci zlokalizować źródło tejże wysokiej latencji. A później źrodło możesz zamknąć. Na stronie Dubspot jest gdzieś Tutorial do optymalizacji (pisze też których programów nie należy wyłączać)
Pzdr.
ω

ODPOWIEDZ