Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: perfektsound » poniedziałek 27 gru 2010, 17:49

...Niestety mnie interesują tylko programy na macosx

Z wszystkich podanych idealnym byłby właśnie Grid, ale z tego co widziałem to od dawna program nie był aktualizowany, nawet producent się już nim nie chwali. Poza tym jest na ppc, czyli wydajnosciowo mogłoby być na intelu kiepsko, no i nie wiem jak można byłoby go kupić, jak nie jest już w ofrecie. A szkoda.


 No fakt, ppc... Ja do odpalania wizualizacji używam starego Powerbooka wiec mi ppc tam nie przeszkadza ;) GRIDa mozna kupic w tzw "hidden shopie", tylko trzeba napisac do Vidvoxu ;) Oni wycofali kilka programow oficjalnie ze sprzedazy ale wciaz sa do nabycia. Przetestuje go na Intelu w trybie zgodności Rosetta, ale to jak wróće do domu po swietach-sylwestrze ;)

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: Redakcja » poniedziałek 27 gru 2010, 18:13

...Niestety mnie interesują tylko programy na macosx Z wszystkich podanych idealnym byłby właśnie Grid, ale z tego co widziałem to od dawna program nie był aktualizowany, nawet producent się już nim nie chwali. Poza tym jest na ppc, czyli wydajnosciowo mogłoby być na intelu kiepsko...

Hej, wszak tzw. "wydajność programu" wcale nie zależy od systemu, lecz w głównej mierze od tego, jak jego użytkownik z niego korzysta na bazie tego co ma.
Niemniej OK, niech nasz program będzie więc na uniwersalnej platformie Java (nie mylić z JavaScript!), będzie łatwiej.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: perfektsound » poniedziałek 27 gru 2010, 20:48

......Niestety mnie interesują tylko programy na macosx Z wszystkich podanych idealnym byłby właśnie Grid, ale z tego co widziałem to od dawna program nie był aktualizowany, nawet producent się już nim nie chwali. Poza tym jest na ppc, czyli wydajnosciowo mogłoby być na intelu kiepsko...

Hej, wszak tzw. "wydajność programu" wcale nie zależy od systemu, lecz w głównej mierze od tego, jak jego użytkownik z niego korzysta na bazie tego co ma.
Niemniej OK, niech nasz program będzie więc na uniwersalnej platformie Java (nie mylić z JavaScript!), będzie łatwiej. ...
 


 


No ale co ma użytkownik do rzeczy, jak to jest kwestia całkiem innych architektur procesora i kompatybilnosci?


Co do javy, zgoda. Niech bedzie na javie ;)

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » czwartek 30 gru 2010, 13:42

Taki prosty player video kontrolowany via MIDI napisałem sobie w MaxMSP/Jitter.



Możecie go pobrać z mojej strony.

Ponieważ jest to patch w MaxMSP do uruchomienia potrzebna będzie albo pełna wersja Max albo jego runtime (środowisko uruchomieniowe), dostępne na stronie producenta (URL=http://cycling74.com) - runtime jest darmowy, a i pełną wersję MaxMSP/Jitter można testować przez 30 dni. Użytkownicy Windows będą też potrzebowali QuickTime (polecam w wersji Alternative).
[Post edytowany przez Admina w dniu 24/01/2011]

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » poniedziałek 24 sty 2011, 19:52

Sądząc po odzewie na moje poprzednie posty pewnie i tak nie warto o tym pisać... ale niech tam. Uaktualniłem projekt (teraz m.in. mamy do dyspozycji 128 programów/banków po 128 klipów) - sądzę, że zasadniczo spełnia wymagania kolegi, który pytał o prosty sposób na triggerowanie klipów wideo via MIDI (ale i za pomocą OpenSound Control). Oczywiście ciągle możemy uruchomić "remoteVJ" (nastąpiła mała zmiana nazwy) na Mac i PC.



Zerknijcie (jeśli ktoś jest zainteresowany...) pod ten link: http://vimeo.com/19129535 - zamieściłem tam krótką prezentację-tutorial. Szczegółowa instrukcja w formacie PDF jest dostępna w pakiecie z programikiem. Do ściągnięcia z http://workshops.paweljanicki.jp.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: preceli » poniedziałek 24 sty 2011, 20:03

...Sądząc po odzewie na moje poprzednie posty pewnie i tak nie warto o tym pisać...

E tam, wszak wiadomo, że jesteś wielki .
Po prostu temat za szybko chyba odpłynął w zalewie innych. Sam od Świąt walczę z Twym programem, jest super. Wprawdzie nie bardzo mi pasuja mov-y, ale niech tam.
Zdrawiam

[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » poniedziałek 24 sty 2011, 20:06



> a mov-y, ale niech tam

Nie wczytuje avi? Powinien dawać sobie radę z tym formatem. U mnie działa.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: preceli » poniedziałek 24 sty 2011, 20:20

...Nie wczytuje avi? Powinien dawać sobie radę z tym formatem. U mnie działa...

Właśnie miałem z tym problem, stąd (na szybkiego) przekonwertowałem wszystko, co mi potrzebne do mov.
Inną sprawa jest, że nie miałem już też nawet chwili czasu na eksperymenty, a prawdopodobnie mam swe wav'y skompresowane - może to przez to. W wolnej chwili odnajdę wszystko i spróbuję z plikami bez kompresji.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » poniedziałek 24 sty 2011, 20:29

Jeśli znajdziesz wolną chwilę spóbuj opisać problem - może to jakiś detal łatwy do poprawienia. "remoteVJ" potrzebuje testów - o ile z makami jest łatwo, o tyle każdy PC to inna historia...

Zasadniczo jednak "remoteVJ" powinien sobie radzić z tymi plikami avi, z którymi radzi sobie QuickTime. Możesz sprobować zamiast QuickTime'u apple'owskiego użyć QuickTime Aternative w wersji 1.81, dostępny np.
tutaj. Akurat wersja 1.81 wyjątkowo dobrze działa z MaxMSP/Jitter.

I dzięki za zainteresowanie. Od razu mi lepiej .

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: richtig » poniedziałek 24 sty 2011, 20:33

yaniki, jesteś wielki! Jakoś nie zauważyłem Twoich poprzednich postów, dobrze żeś podbił wątek! Jutro zabiorę sie za ściąganie MAX, rozgryzanie tego programu, jeżeli wszystko pójdzie jak powinno to będę Ci dozgonnie wdzięczny!
www.myspace.com/pchelki

ODPOWIEDZ