Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » środa 02 lut 2011, 15:09

Wbudowałem w remoteVJ jeszcze jedną prostą (ale przydatną, jak sądzę, funkcję): prevent retriggering - zaznaczenie pola wyboru o tej nazwie (znajduje się ono w sekcji clips) powoduje blokowanie ponownego wyzwalania odtwarzanego właśnie klipu.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: preceli » środa 02 lut 2011, 15:27

Super. Zasysam...
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » sobota 05 lut 2011, 13:40

Przyjrzałem się remoteVJ z racji moich nowych projektów i postanowiłem dodać pewne nowe funkcje i trochę przeorganizować interfejs. Przy okazji poprawiłem niektóre niedociągnięcia w dokumentacji i samym programie (najpoważniejszy bug dotyczył niedziałającej funkcji "prevent retriggering", która teraz... działa ).

Aplikacja otrzymała nowy panel o nazwie "transport". Grupuje on kontrolki (niektóre nowe, inne przeniesione w to miejsce) związane z parametrami odtwarzania klipów. Najważniejszymi nowymi funkcjami umieszczonymi w tym panelu są suwak umożliwiający płynną kontrolę tempa i kierunku odtwarzania klipu oraz opcja pozwalająca na przeskok do wybranej klatki aktualnie odtwarzanego pliku video.

Prędkość i kierunek odtwarzania można oczywiście kontrolować przez MIDI i OSC - ten drugi protokół umożliwia również dostęp do funkcji przeskoku do wybranej klatki obrazu (nie wpadłem jeszcze na wygodną metodę kontroli tej funkcji przez MIDI...).

Poza tym remoteVJ reaguje na teraz na MIDI Time Code (MTC), a dokładnie na komunikaty START, STOP i CONTINUE.

Oczywiście remoteVJ ciągle jest dostępny na stronie http://workshops.paweljanicki.jp

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » poniedziałek 14 lut 2011, 12:18

remoteVJ ponownie doczekał się poważnej przebudowy.

Tym razem zmian jest naprawdę sporo. Uporządkowany interfejs, bardziej elastyczne funkcje kontroli audio i transportu. Dużo więcej funkcji sterowanych przez MIDI i OSC. Możliwość łatwego wykorzystania z moim prototypowym systemem obiektowym MAP. Możliwość wyzwalania klipów za pomocą komunikatu OSC (lub po prostu kliknięcia w odpowiedni przycisk) przekazującego adres pliku (nie trzeba dokonywać przypisań do wirtualnej klawiatury).

Pojawiły się też wyjścia MIDI i OSC - remoteVJ wysyła teraz komunikaty informujące o tym, co aktualnie robi.

Oczywiście remoteVJ ciągle jest dostępny na stronie http://workshops.paweljanicki.jp.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: preceli » poniedziałek 14 lut 2011, 19:49

To po prostu odjazd już wręcz na maksa.
Dzięki!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » wtorek 15 lut 2011, 15:28

...To po prostu odjazd już wręcz na maksa.
Dzięki!...

Jeszcze sporo rzeczy da się zmienić i ulepszyć. Myślę, że mogę wyciągnąć jeszcze jakiegoś asa z rękawa

Tymczasem poprawiłem podsystem audio - teraz dźwięk powinien być poprawnie odtwarzany.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: Redakcja » wtorek 15 lut 2011, 16:03

... teraz dźwięk powinien być poprawnie odtwarzany...



Jest prawidłowo odtwarzany - u mnie zarówno z plikami avi jak i mov, oczywiście także wav i mp3
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » wtorek 15 lut 2011, 16:09

...Jest prawidłowo odtwarzany - u mnie zarówno z plikami avi jak i mov, oczywiście także wav i mp3 ...

Super! W poprzedniej wersji poplątały mi się wirtualne kabelki...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: preceli » poniedziałek 21 lut 2011, 20:34

Uprzejmie donoszę, że z serwisu kolegi Yaniki (http://workshops.paweljanicki.jp) można pobrać program ActiveZones2OSC, który właśnie zaopatrzony został dodatkowo w obsługę portów MIDI.
Nie muszę chyba się za wiele rozpisywać o tym, że dla ludzisków zainteresownych podobnymi "klockami" ten program w połączeniu z remoteVJ będzie wręcz odjazdem na maksa. I to z darmo!
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Program do wyzwalania klipów wideo przez MIDI

Post autor: yaniki » środa 30 mar 2011, 20:05

Nowa wersja remoteVJ - dużo nowości, m.in. uniezależnienie proporcji wyświetlanego obrazu od proporcji okna, nowa sekcja kontrolek umożliwiająca automatyczne odtwarzanie sekwencji klipów, bank klipów testowych, więcej funkcji kontrolowanych przez MIDI i OSC i wiele innych.

Adres, jak zawsze http://workshops.paweljanicki.jp.

ODPOWIEDZ