Ministry of Rock 2

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
mrbm
Posty: 142
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: mrbm » poniedziałek 02 maja 2011, 09:33

krótko mówiąc - program dla klawiszowców :)
Core i5, 16GB RAM, Sonar8 Producer, NI Komplete 7, VSLinstruments, Symphobia, Tonehammer Requiem, CineOrch, Hollywoodwinds, Drums of War

Awatar użytkownika
rockman
Posty: 11
Rejestracja: sobota 06 cze 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: rockman » poniedziałek 02 maja 2011, 16:54

Dziękuję wszystkim za odpowiedz.Wielka szkoda,że tylko dla klawiszowców,ja niestety tylko jestem gitarzystą.Brzmienia dużo lepsze niż w Amplitube,no niestety trzeba obejść się smakiem niestety.
Gram na gitarze

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: Robix » poniedziałek 02 maja 2011, 21:49

...Dziękuję wszystkim za odpowiedz.Wielka szkoda,że tylko dla klawiszowców,ja niestety tylko jestem gitarzystą.Brzmienia dużo lepsze niż w Amplitube,no niestety trzeba obejść się smakiem niestety. ... 


Dlaczego trzeba obejść się smakiem ? Piano roll, ścieżka midi i tworzyć co się chce :).


Pozdro :)

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
rockman
Posty: 11
Rejestracja: sobota 06 cze 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: rockman » poniedziałek 02 maja 2011, 22:09

Ale to strasznie pracochłonne,a na gitarze zagrać to dużo szybciej.
Gram na gitarze

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: Akton » poniedziałek 02 maja 2011, 22:15

...Ale to strasznie pracochłonne,a na gitarze zagrać to dużo szybciej.... 


A w jaki sposób chciałbyś osiągnąć jakikolwiek efekt, jak nie pracą? Dam Ci przykład: napisałem kilka hejnałów dla miast. Z założenia są to formy czasowo krótkie - 1 - 1,5 minuty. Jeden pisałem 3 dni, inny - półtora miesiąca. Tyle w temacie "pracochłonne" :)


Pozdrawiam.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: Robix » poniedziałek 02 maja 2011, 22:25

...Ale to strasznie pracochłonne,a na gitarze zagrać to dużo szybciej.... 


Niestety, bez pracy nie ma kołaczy, a szczególnie w tej branży :). Chyba, że umiesz na tyle dobrze grać na gitarze, że dasz radę bez tego. W tym wypadku amplitube będzie najlepszym rozwiązaniem, lub kupno różnych gitar. Pytanie co się bardziej opłaca ;).


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
rockman
Posty: 11
Rejestracja: sobota 06 cze 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: rockman » wtorek 03 maja 2011, 00:43

Nie jest mi obca ciężka praca,układałem partie symfoniczne w Colossusie z East West ręcznie klikając myszką,ale to były raczej proste zagrywki.Wiadomo lepsze efekty bym uzyskał za pomocą klawiatury midi,ale jak pisałem wcześniej nie jestem klawiszowcem,a szkoda bo przydałaby się taka umiejętność grania.Dlatego jak pomyślę,że miałbym tak układać karkołomną solówkę metalową to wolę jednak zostać przy gitarze.Jakoś sobie radzę na wiośle po 15 latach ćwiczeń
Gram na gitarze

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: Robix » środa 03 sie 2011, 22:34

Witam ponownie w temacie MOR 2. Brzmienia są na prawdę super, masa artykulacji dla każdej z gitar, perkusja też super, tylko jest jeden problem.


Otóż, doświadczam pewnej anomalii używając brzmienia perkusyjne. Chodzi o to, że mając sekwencję z równymi odstępami pomiedzy uderzeniami, o takiej samej głośności w MIDI, np. snare gra raz cicho, głośno, cicho, na przesterze, i dalej ta sama sekwencja. Dlaczego zmienia się dynamika tego samego brzmienia, skoro są dokładnie te same komunikaty MIDI?


Myślałem, że to może mieć związek z updatem play 3.0, ale MOR 1 gra doskonale, bez takiego zachowania. Pomyślałem także, że może tak zostało zaprogramowane, ale powinny być w takim razie zestawy, gdzie gra dobrze, ale patrzyłem na kilka opcji i jest to samo.


Jeśli ktoś coś wie na ten temat, bardzo proszę o pomoc.


Pozdrawiam,


Robert

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: elmuz1 » czwartek 04 sie 2011, 09:39

round robin?

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Ministry of Rock 2

Post autor: Robix » czwartek 04 sie 2011, 13:13

...round robin?... 


Witam,


Niestety próbowałem robić round robin reset i nic nie pomogło:(. Szukałem też w opcjach round robin i też nic. Dalej jest jak było.


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ