cubase 6

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
konop_tnt
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00
Kontakt:

Re: cubase 6

Post autor: konop_tnt » środa 09 lut 2011, 20:11

...


ja tez bralem w thomannie. ciekawostka jest taka, że upgrade z Cubase 5 do Cubase 6, zmienia wersję edu w wersję komercyjną :) Sprawdzone
...
 

zależy jaki upgrade, jak to sprawdziłeś
...
 


 


Zwykły z 5 do 6. Upewniłem sie thomanie. Wskazałem konkretny produkt i zapytałem się czy na 100% jest ok. Człowiek w Thomanie potwierdził, że jak najbardziej bedzie ok.


 


Zainstalowałem i w e-licenser nie ma już edu :)


[addsig]

Awatar użytkownika
Dario2
Posty: 100
Rejestracja: sobota 22 gru 2007, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Dario2 » środa 09 lut 2011, 20:38

...
...


ja tez bralem w thomannie. ciekawostka jest taka, że upgrade z Cubase 5 do Cubase 6, zmienia wersję edu w wersję komercyjną :) Sprawdzone
...
 

zależy jaki upgrade, jak to sprawdziłeś
...
 

 

Zwykły z 5 do 6. Upewniłem sie thomanie. Wskazałem konkretny produkt i zapytałem się czy na 100% jest ok. Człowiek w Thomanie potwierdził, że jak najbardziej bedzie ok.

 

Zainstalowałem i w e-licenser nie ma już edu :)
...
 


 


Ja sprawdziłem na forum Cubase 6.


http://www.steinberg.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=1726


lub


http://www.steinberg.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=1728


Upgrade do 6 zmienia ci licencję z edu do full.


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Akton » czwartek 10 lut 2011, 08:29



Tym razem upgrade zamówiłem u Thomanna. Paczka była trzy dni później. Wybaczcie, polscy dystrybutorzy, ale się na Was przejechałem.


I jak tu nie chwalić Thomanna? :) Pisałem już o nim niejednokrotnie. W poniedziałek późnym wieczorem zamówiłem zestaw VSTi (kolejny mój zakup w Thomannie), a dziś już miałem sms-a od kuriera i czekam, aż przyjedzie (3 dni tylko i przesyłka oczywiście bezpłatna). W tzw. międzyczasie otrzymałem z Thomanna 3 maile potwierdzające zamówienie i dodatkowo sms-a o wyjściu przesyłki. Ponad to mamy tam obsługę polskojęzyczną (pan Wojtek Kleszczyński). We wrześniu w trakcie urlopu podjechałem sobie do Thomanna, żeby osobiście odwiedzić to cudo :) Przy okazji chciałem kilka rzeczy tam posprawdzać. No problem, bardzo miła obsługa, udostepniali mi wszystko, co tylko chciałem.


Krótko - jestem pod wrażeniem (cenowym również) i zdecydowanie polecam wszystkim, którzy mają jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, gdzie kupować.

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Dario2
Posty: 100
Rejestracja: sobota 22 gru 2007, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Dario2 » czwartek 10 lut 2011, 12:01

...


3 dni tylko i przesyłka oczywiście bezpłatna


... 
 


Od wartości 199 E przesyłka jest bezpłatna. Do wartości 199 E trzeba za przesyłkę zapłacic 20 Euro. Mi się akurat kiedyś przytrafił zakup o wartości 196 E i musiałem sobie dobrać jeszcze jakąś pierdołkę za 3 Euro, żeby nie płacić za transport.


Ogołnie, Thomann to najlepiej zorganizowany sklep w którym kiedykolwiek kupowałem. Świetna jest też możliwość śledzenia na bieżąco trasy przesyłki.


Awatar użytkownika
diablo
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: diablo » czwartek 10 lut 2011, 23:55

...
...


3 dni tylko i przesyłka oczywiście bezpłatna


 ... 
 


Od wartości 199 E przesyłka jest bezpłatna. Do wartości 199 E trzeba za przesyłkę zapłacic 20 Euro. Mi się akurat kiedyś przytrafił zakup o wartości 196 E i musiałem sobie dobrać jeszcze jakąś pierdołkę za 3 Euro, żeby nie płacić za transport.

Ogołnie, Thomann to najlepiej zorganizowany sklep w którym kiedykolwiek kupowałem. Świetna jest też możliwość śledzenia na bieżąco trasy przesyłki....
 



====================================================================


Ja się nie dziwię , że akurat w thomannie tak wszystko sprawnie działa , tak dba się o klienta. Oglądałem wczoraj ich strone w necie. Można tam odbyc wirtualna wycieczke po całym przesiębiorstwie. Osobiście byłem w szoku z ilu budynków się składa . Widzieliście jakie maja magazyny po których jeżdżą wózki widłowe? Po prostu matrix .Ile tam jest sprzętu ? Jakie taśmy pakujące mają ? Zdjęcia biura handlowców też mi się podobały. Sztab ludzi przy komputerach zapewne wysyłający towar do różnych zakątków świata. Wszystko zrobione z takim rozmachem. I najważniejsze...inna mentalnośc ludzi. Dużo jeszcze wody upłynie w Wiśle , żeby u nas w sklepie jakimkolwiek można było oddać tak jak tam towar/instrument w przeciągu 30 dni i powiedzieć , że chce się inny lub zwrot pieniędzy bo ten akurat Korg czy Roland nie leży pod ręką. W Polsce przeważnie już nie ma mowy o oddaniu pieniędzy - "przecież widziały gały co brały". Może ktoś napisze tutaj , że są wyjątki , że jednak spotkał sie w Polsce z czyms całkiem przeciwnym o czym wyżej piszę. Nie neguję tego . Moim zdaniem  w wiekszości wypadków taka możliwość jest niestety " bardzo utrudniona ".


Chciałbym teraz cos napisać jeszcze o naszych sprzedawcach jak i cenach . Od 3 tygodni kupuje Cubase 6 Artist. Postanowiłem , ze pójdę do najbliższego sklepu w swoim mieście i go zamówię.


Sprzedawca nie był w stanie podać mi konkretnej ceny ( mówił , że tak mniej więcej około...cena będzie wynosiła...) ani terminu kiedy mógłby go ściągnąć.Zostawiłem więc swój telefon z prośbą o przygotowanie oferty i terminu realizacji . Trzy dni czekałem i się nie doczekałem telefonu zwrotnego. Myślę sobie -  ok , nie to nie .Zadzwoniłem do sklepu muzycznego w sąsiednim mieście w nadzieji , że będzie lepiej. Tak jak poprzednio zostawiłem numer telefonu aby sprzedawca oddzwonił i podał mi cenę i termin realizacji zamówienia . Na próżno  , mój telefon dalej przez kolejne dni milczał .


Pewnie , ze prościej byłoby zamówic w polskim sklepie internetowym Kubusia lub w Thomannie i mieć problem z głowy, jednak z racji tego , że mnie czas nie nagli byłem bardzo ciekawy kto stanie się tym " wybrańcem " i będzie chciał wziąść moje pieniądze za program .


Pomyślałem , no dobra , sklepy muzyczne nie sa zainteresowane więc może pewna sieć nawiasem mówiąc znana - handlująca sprzętem komuterowym będzie zainteresowana .Tu było lepiej , cene mi od razu podali ...ale...jak sie dowiedziałem nie maja Kubusi na magazynie w hurtowni i nie wiadomo kiedy będzie dostawa. Sprzedawca mi powiedział , żebym zadzwonił za tydzień - może już coś będzie wiedział. Dobre pomyślałem ..." to ja mam zadzwonić " . No w sumie czego ja chcę . To jest normalne  , że jak chcesz wydać swoje pieniądze to musisz sam kołatać do bram i się dopominać . Jak widać w moim rejonie Polski gdzie mieszkam nie tak łatwo się pozbyc pieniędzy .


Próba czwarta. Postanowiłem wejść do sklepu następnego komputerowego. (Prawdę mówiąc po tych przejściach nie spodziewałem się przełomu w obsłudze ) i...zdziwienie. Podali mi cenę od razu i zastrzegli , że z możliwością negocjacji .Terminu realizacji nie podali ale poprosili o telefon  , że na drugi dzień zadzwonią i mnie poinformuja na kiedy byłby program . Szoku doznałem jak rzeczywiście zadzwonili następnego dnia. Dowiedziałem się , na kiedy będe miał program i podali taką cene  o kurde, prawie jak w ...thomannie !!! Uff...Wreszcie kupiłem.


I na koniec opowiadania jak zwykle refleksja. Dlaczego u nas jest jak  jest . Dlaczego niektórym się po prostu nie chce za ladą.Czy tu chodzi tylko i wyłącznie o zarobki , które sa mizerne w porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami , czy też chodzi o to , ze brakuje nam mentalności " ludzi zachodu " , musimy się tego dopiero nauczyć i zrozumieć kim w dzisiejszych czasach jest klient.


 


 


Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: lep » piątek 11 lut 2011, 17:28

Witam.
Własnie zainstalowałem cubase 6 64bit.
Niestety nie widzi mi wtyczek wavesa.Pojawia się alert z treścią że ta aplikacja nie jest kompatybilna z waveshell
Posiadam pakiet native power pack i renaisans.
Czy ktoś spotkałem się z czymś takim. Co zrobić by cubase widział te wtyczki.
Dzięki. Pozdrawiam.
www.homstudio.com.pl

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Łukasz1985 » piątek 11 lut 2011, 17:36

Witam. Wlasnie zainstalowalem Cubase 6 64bit. I jest taka sprawa: w projekcie mam zapiete tylko wtyczki z UAD-2 a zre mi cala moc procesora{#zdziwko} W cubase studio 4 wogole nie pobieralo mi mocy procesora tylko moc z uada. Co to moze byc?

Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Ryba
Posty: 133
Rejestracja: wtorek 12 mar 2002, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Ryba » piątek 11 lut 2011, 18:05

...Witam.
Własnie zainstalowałem cubase 6 64bit.
Niestety nie widzi mi wtyczek wavesa.Pojawia się alert z treścią że ta aplikacja nie jest kompatybilna z waveshell
Posiadam pakiet native power pack i renaisans.
Czy ktoś spotkałem się z czymś takim. Co zrobić by cubase widział te wtyczki.
Dzięki. Pozdrawiam.... Cześć, wygląda na to że nie ma wsparcia waves'a dla 64bitowego windows'a. To problem nie tylko dla Ciebie ,ale dla większości osób które muszą sie przesiąść na nowy system a maja sporo softu działajacego tylko na 32 b.

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: Łukasz1985 » piątek 11 lut 2011, 18:24

...
Witam. Wlasnie zainstalowalem Cubase 6 64bit. I jest taka sprawa: w projekcie mam zapiete tylko wtyczki z UAD-2 a zre mi cala moc procesora{#zdziwko} W cubase studio 4 wogole nie pobieralo mi mocy procesora tylko moc z uada. Co to moze byc?...
 


Juz rozwiazalem problem{#śmiech} Zainstalowalem 32bit wersje i jest juz gitCool

Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: cubase 6

Post autor: lep » piątek 11 lut 2011, 20:30

Cześć, wygląda na to że nie ma wsparcia waves'a dla 64bitowego windows'a. To problem nie tylko dla Ciebie ,ale dla większości osób które muszą sie przesiąść na nowy system a maja sporo softu działajacego tylko na 32 b.
------------------------------------------------

Ale pod win 7 64bit na cubase 5 32 bit wszystko jest ok.

Chyba trzeba będzię zaistalować C6 32bit.
www.homstudio.com.pl

ODPOWIEDZ