Samplelord 2 i ESC v4

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
BassFun
Posty: 190
Rejestracja: środa 13 sie 2003, 00:00

Re: Samplelord 2 i ESC v4

Post autor: BassFun » czwartek 22 wrz 2011, 16:52

ok czekamy na nowe wersje:)

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Samplelord 2 i ESC v4

Post autor: yaniki » czwartek 22 wrz 2011, 17:01

Na mojej liście życzeń jest przede wszystkim OSX... no, może jeszcze iOS.

Awatar użytkownika
diablo
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 00:00

Re: Samplelord 2 i ESC v4

Post autor: diablo » czwartek 22 wrz 2011, 21:04

...Na mojej liście życzeń jest przede wszystkim OSX... no, może jeszcze iOS....

Tak się zastanawiam co ja bym chciał aby się znalazło na mojej liście życzeń . Ktoś tu kiedyś powiedział , że grafika programu Samplelorda jest przestarzała . Moim zdaniem jest ok . Właściwie to nie jest takie istotne. Program ma grać , szybko wczytywać próbki , być stabilny a wygląd to naprawdę drugorzędne znaczenie. Jak się stworzy muzykę to i tak nie widać w głośnikach jaką miał program grafikę .
Natomiast wolałbym zamiast tego dodać trzecie okno w programie . Jedno , które jest po lewej stronie to " Instrument " i jest moim zdaniem na swoim miejscu . Drugie okno to " Browser " . Między tymi dwoma oknami po środku stworzyłbym trzecie gdzie byłyby zakładki . Jedna zakładka " fiszka "jeden parametr jak " LFO , TVA , TVF . Klikając na daną zakładkę powiedzmy TVA mielibyśmy okno w którym przedstawiona by była obwiednia w formie graficznej , którą można by było myszką szybko edytować w punktach łamania obwiedni a pod tą obwiednią graficzną pokrętła odpowiednio ADSR .Czyli edycja w tym przypadku odbywałaby się albo myszką graficznie albo pokrętłami z funkcją midilearn .
Drugim elementem , który mógłby być w przyszłości to więcej niż jeden filtr jak do tej pory. Osobiście wystarczyłoby mi jak by miał dolny , górny i podbijający filtr .
No i najważniejsza sprawa - żeby chodził na windowsie 64 bitowym bo jak na razie trzyma mnie ten ograniczony RAM w XP. Już sobie powiedziałem , że jak wyjdzie Samplelord 2 to zmieniam kompa
I ostatnia kwestia . Zapis barwy . Powiedzmy , że zsamplowałem sobie jakąś barwę programem ESC i zapisałem ją w formacie Samplelorda . Teraz wczytuje ta barwę do Samplelorda, edytuje parametry wzmacniacza , filtru i chciałbym aby po wciśnieciu przycisku " zapisz " narzucił te ustawienia w pliku pierowtnym brawy ( wiadomo , że każda barwa skłąda sie z dwóch plików ). Tak , żebym mógł taką barwę po miesiącu wczytać i żeby te parametry , które wtedy zmieniłem i zapisałem były uwzględnione aż do następnej edycji - jeśli takową kiedyś będę chciał zrobić i zapisać .
Może Pan Włodzimierz już to uwzględnił w nowym Samplelord 2 , kto wie ?.



pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Samplelord 2 i ESC v4

Post autor: pyza » sobota 17 gru 2011, 21:20

A może w tym roku na święta ukażą się nowe wersje naszych programów?


Warto było by uwzględnić nowy format HALION 4.


Może by tak pan WG cokolwiek napisał i czy w ogóle  będą nowe wersje SL i EXSC bo takie uchylanie się od odpowiedzi nie pomaga.

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

ODPOWIEDZ