Duende Native - już jest!

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: DJOZD » czwartek 24 lut 2011, 11:54

...
...no i co w nich takiego niesamowitego?? Czy to przypadkiem nie są kolejne wtyczki jakich wiele ze znanym logo?? Mógłby ktoś poważniejszy napisać coś na temat tych wtyczek?...
 


 


To ty nie znasz Duende?  Tlumaczy to twoje zapytanie.


Jezeli pytasz o mozliwosci brzmieniowe  to wersja native nic w nich niesamowiteg nie ma względem wersji hardware. Jedynie to że są sprawdzonym zestawem (jednym zwielu) najbardziej profesjonalnych narzędzi softwarowych. Dotychczas mogli je uzywac tylko posiadacze sprzetu. Natomiast obecnie mozna uzyc i na kazdym gółym komputerze, i jest to w pewnym sensie rewolucja, z punktu widzenia polityki firmy SSL. Ot co.


Radomir
Posty: 101
Rejestracja: środa 12 mar 2008, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: Radomir » czwartek 24 lut 2011, 12:05

Czytałem kilka opinii na różnych forach zagranicznych gdzie ludzie robili już bezpośrednie porównania z Waves SSL i wychodzi na to, że pluginy Duende wypadają lepiej, szczególnie Bus Compressor.


 


Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: ZgibniewZiobor » czwartek 24 lut 2011, 16:25

Testuje sobie od godzinki te wtyczki. Porównuje SSL Bus Com z RVoxem na wokalu. Różnice słychać na korzyść SSL.


Radomir
Posty: 101
Rejestracja: środa 12 mar 2008, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: Radomir » czwartek 24 lut 2011, 16:39

...
Testuje sobie od godzinki te wtyczki. Porównuje SSL Bus Com z RVoxem na wokalu. Różnice słychać na korzyść SSL....
 


Osobiście nie widzę sensu takiego porównania. Bus Compresor na pojedynczej ścieżce wokalu...? Niech mnie ktoś wyprowadzi z błedu:)


Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: ZgibniewZiobor » czwartek 24 lut 2011, 16:46

...no właśnie mnie też to zastanowiło, ale jest BUS comp MONO i STEREO...takie czary:D soft to soft.


Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: ZgibniewZiobor » czwartek 24 lut 2011, 17:46

dobra przekonałem się do tych wtyczek:P


FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: FIRE » piątek 25 lut 2011, 10:23

Ja mam wrażenie, że pokładowy kompresor 4K z Sonara X1 "brzmi" fajniej jak Bus Compressor z Duende i co ważne, jest standardem w X1. Wydaje mi sie że jest bardziej "miękki" i lepiej klei miks. Z wyczek Duende najbardziej podoba mi się X-Eq - jest bardzo precyzyjny. Znowu zaś, po odpaleniu X-Verb dostałem niemal oczopląsu. Bardzo nieczytelny GUI ma ten reverb.


Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: ZgibniewZiobor » piątek 25 lut 2011, 10:56

Gdybym się decydował na kupno wersji komercyjnej to kupiłbym xcomp i xeq...resztę można sobie darować.


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: dr_After » piątek 25 lut 2011, 13:48

...
Gdybym się decydował na kupno wersji komercyjnej to kupiłbym xcomp i xeq...resztę można sobie darować...


 


Mi się podoba brzmienie bus compressora - ma fajny "punch" :) Na pewno jest przyjemniejszy dla ucha niż Waves SSL.


Ale za najfajniejszy efekt uważam channel strip - super brzmi korekcja i naprawdę muzyczna kompresja - bez problemu da się tym okiełznać większość scieżek.


XVerb to wysokiej klasy procesor pogłosowy - podoba mi się jego wybrzmienie na wokalach. Choć musiałbym dłużej potestować, by wydać ostateczną opinię.


Dobre czasy nastały dla miksujących ITB - wtyczki są naprawdę coraz lepsze. Ciekawe czy UAD kiedykolwiek pójdzie drogą SSL ;)


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Duende Native - już jest!

Post autor: Tadeo » piątek 25 lut 2011, 14:09

Dobre czasy nastały dla miksujących ITB - wtyczki są naprawdę coraz lepsze. Ciekawe czy UAD kiedykolwiek pójdzie drogą SSL ;)
...
 


 


Pomalutku, najpierw niech przepisze swoje pluginy na 64bitowy system...


ODPOWIEDZ