Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » sobota 31 mar 2012, 00:42

...
...Panowie wracając do tematu DM i tego jak mi się wydaje nie najlepszego aranżu -udało mi sie stworzyć chór z Enjoy na Korgu Wavestation i nie odbiegał on od oryginału. Kilka brzmień z SOFAD jest z Korga 01W-i żeby było śmieszniej są to fabryczne presety .W nagraniach jest dużo loopów na reversie (outro w Higher Love to nic innego jak bedny z numeru na reversie i zfiltrowane ).Co do sprzętu -będąc na jednej z tras DM miałem możliwość obejżenia sprzętu koncertowego troszkę od kuchni -na scenie Yamaha CS6X ale w rakach pod sceną AKAI S 3200 .Dlaczego AKAI ?Odpowiedz prosta -ma 2 bardzo pożyteczne funkcje -po pierwsze czyta brzmienia z EIII po drugie ma 2 śladową nagrywarke HD .Emaxy były na trasie tylko dla tego ze były lekkie i łatwe w transporcie więc nie sugerował bym się fabrycznymi bankami Emaxa (choć tak jak wcześniej pisałem udało mi się znaleść "oryginalne brzmienie " z banków brzmień Emaxa (chodzi o dzwonek który jest motywem przewodnim w "Waiting for...") wystarczyło zagrać go na ostatniej (górnej )oktawie w emaxie i dodać revers delay .Wiec radził bym poszukać w bibliotekach EIII tymbardziej ze "duże" Emu było używane w studio tak jak i EII a emax tylko w czasie tourne .Nomen omen na przedostatniej trasie grali z Maca Mini :).... 

Dobra Panowie , myślę , że pora uaktualnić listę moich wtyczek i sampli to będzie nam łatwiej  myśleć ewentualnie co by tu jeszcze dołożyć do tego zestawu.Poniżej świeżutka lista.

VST


-NI FM7 (Yamaha DX7)
-Arturia Arp2600V (Arp2600)
-Arturia MinimoogV (Minimoog)
-Arturia Moog ModularV (Moog Moudular)
-Arturia CS80V (Yamaha CS80)
-Arturia Jupiter 8V (Roland Jupiter 8)
-Arturia Prophet V (Sequntial Circuits Prophet 5)
-ElecroStudio Model Pro (Moog Prodigy)
-Waldorf PPG Wave 3v (wirtualny PPG Wave w wersji 2 , 2.2 i 2.3)
-Synh1 (tClavia Nord Lead 2)


-TAL-U-NO-60 (Roland Juno 60)

-JP6K (Roland JP8000)

-Synapse Audio Poly-850 (Korg Poly800)

-Korg Legacy Digital Edition (Korg M1 , Korg Wavestation , Korg Polysix , Korg MS20)

-Memorymoon (Memorymoog)

-SonicProjects - OP-X Pro-II (jakiś Oberheim , nie pamiętam jaki)

-discoDSP - Dicovery (Nord Lead 1)

-NI Absynth 2

-vb1

-LinPlug Alpha


Sample

-E-MU EMAX II - Elements Of Sound 1 & 2 [Kontakt, WAV] + vol1+vol2+vol3+vol4


-E-MU Emulator II Sampler 1984 Library [Kontakt, WAV]

-Fairlight CMI samples


Dokładam jeszcze Vanguard VirusTi Polar


...
 


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » sobota 31 mar 2012, 09:51

Jednak nie otrzymałem odpowiedzi od Ciebie.


Czyli nie jesteś zainteresowany tym co Ci napisałem w prywatnej wiadomości?


Pozdrowienia


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » sobota 31 mar 2012, 11:46

...
Jednak nie otrzymałem odpowiedzi od Ciebie.

Czyli nie jesteś zainteresowany tym co Ci napisałem w prywatnej wiadomości?

Pozdrowienia
...
 




Otrzymałem jakąś prywatną wiadomość z forum muzyczny od użytkownika lamont.Czy to twoja nazwa użytkownika , bo przyznam się szczerze , że się już pogubiłem.Wiadomość przeczytałem.Innych wiadomości nie otrzymałem.


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » sobota 31 mar 2012, 11:55

...
...
Jednak nie otrzymałem odpowiedzi od Ciebie.

Czyli nie jesteś zainteresowany tym co Ci napisałem w prywatnej wiadomości?

Pozdrowienia
...
 




Sorry , ja weszłem na pocztę w interii a ta wiadomość była na EiS.Wybacz jestem tu nowy i nie mam jeszcze takie doświadczenia.Jeszcze raz przepraszam.Zaraz odpiszę.


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » sobota 31 mar 2012, 13:50

...
...
...
Jednak nie otrzymałem odpowiedzi od Ciebie.

Czyli nie jesteś zainteresowany tym co Ci napisałem w prywatnej wiadomości?

Pozdrowienia
...
 




Sorry , ja weszłem na pocztę w interii a ta wiadomość była na EiS.Wybacz jestem tu nowy i nie mam jeszcze takie doświadczenia.Jeszcze raz przepraszam.Zaraz odpiszę.

...
 


Wielkie dzieki za odpowiedz!


Wysłalem Ci drugą wiadomość i za jakis czas napisze Ci wiecej konkretow ale musze teraz odejsc od komputera bo będę mial za chwilę gościa.


Do usłyszenia!


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » poniedziałek 16 kwie 2012, 00:03

Mam takie jeszcze jedno małe pytanie.Kiedyś bawiłem się trochę wtyczkami arturia minimoog v i arp2600 v.Na minimoog v udało mi się uzyskać bas bardzo podobny do tego z "World In My Eyes".Jest tylko jeden problem , jak zrobić taką modulację tej barwy jaka występuje w orginale.Nie mam pojęcia czy to zmiana w czasie rzeczywistym częstotliwości odcięcia (cut off) czy czegoś innego.Może ktoś z was posiada gotowego preseta z tym basem pod konkrętną wtyczkę.


 


ODPOWIEDZ