Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » wtorek 28 lut 2012, 22:36

Witam Wszystkich.Już od dłuższego czasu interesuję się tworzeniem aranży do muzyki Depeche Mode zarówno tej nowszej jak i starszej.Myślę że zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać.OK , przejdźmy do konkretów.Aranżacje tworzę w programie cubase 4.Jestem klawiszowcem więc pod cubasa kupiłem klawiaturę sterującą usb/midi EMU Xboard 49.Miałem na początku problemy bo mój laptop nie wyrabiał z wtyczkami VST , ale rozwiązałem problem innymi sterownikami do dźwięku.Jest też opcja Freeze Track w cubase więc wszystko śmiga tym
bardziej.Do muzyki DM używam takich oto wtyczek VST :
-NI FM7 (emulator Yamahy DX7)
-Arturia Arp2600V (emulacja Arp2600)
-Arturia MinimoogV (programowy Minimoog)
-Arturia Moog ModularV (wirtualny Moog Moudular)
-Arturia CS80V (wiadomo , Yamaha CS80)
-Arturia Jupiter 8V (Roland Jupiter)
-Arturia Prophet V (Sequntial Circuits Prophet 5)
-ElecroStudio Model Pro (nietypowa nazwa , ale jest to Moog Prodigy)
-Waldorf PPG Wave 3v (wirtualny PPG Wave w wersji 2 , 2.2 i 2.3)
-Synh1 (ten plugin modeluje dźwięk na wzór Clavia Nord Lead 2)
To tyle jeśli chodzi o VST.Co do sampli wyposażyłem się w brzmienia z EmuEmax II i Kurzweil K2000.
Wyczytałem w sieci , iż duże barw z DM pochodzi z Emu Emulator II (przede wszystkim z albumów Black Celebration , Some Great Reward czy Music for The Masses).Do tej pory udało mi się uzyskać wszystkie brzmienia analogowe i kilka synth padów z DM.Wspomagałem się też Yamahą QS300 co wbrew pozorom dużo pomogło.
Najgorzej jest jednak z brzmieniami industrialnymi , efektami dźwiękowymi.Niczym nie idzie tego wyciągnąć.Dla przykładu utwór DM Master and Servant zawiera dużo takich brzmień , kolejny przykład People Are People.Co polecacie ? Jakie VST lub sample ? Syntezatora Emu Emulator II nie idzie kupić (sprzedano chyba około 3000 jego egzemplarzy na całym świecie).Może ktoś ma do niego sample lub zna jakieś VST udające jego brzmienia.Zapraszam także wszystkich do dyskusji tych , którzy zajmują się lub interesują podobnym zajęciem.Może wyciągniemy wspólne wnioski i dojdziemy do czegoś sensownego.Za pomoc i porady z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: Jarek_Zand » środa 29 lut 2012, 15:06

...Dla przykładu utwór DM Master and Servant zawiera dużo takich brzmień , kolejny przykład People Are People.Co polecacie ? Jakie VST lub sample?



Nawet jakbyś kupił Emulatora II to nic ci to nie da. DM podczas nagrywania płyty "Some Great Reward" byli zauroczeni nową w tamtych czasach technologią i zsamplowali mnóstwo dźwięków otoczenia i rozmaitych przedmiotów. Jeśli te brzmienia jeszcze istnieją, to ma je jedynie zespół, któryś z producentów albo wytwórnia.



...Syntezatora Emu Emulator II nie idzie kupić (sprzedano chyba około 3000 jego egzemplarzy na całym świecie).Może ktoś ma do niego sample lub zna jakieś VST udające jego brzmienia.



Najlepsza dostępna w tej chwili emulacja na jaką natrafiłem to UVI Emulation II:



http://www.bestservice.de/sort1.asp/uvi/en



http://www.uvisoundsource.com/emulation-ii/product_info.php/products_id/66


Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: KAFEL » środa 29 lut 2012, 15:41

...
...Dla przykładu utwór DM Master and Servant zawiera dużo takich brzmień , kolejny przykład People Are People.Co polecacie ? Jakie VST lub sample?

Nawet jakbyś kupił Emulatora II to nic ci to nie da. DM podczas nagrywania płyty "Some Great Reward" byli zauroczeni nową w tamtych czasach technologią i zsamplowali mnóstwo dźwięków otoczenia i rozmaitych przedmiotów. Jeśli te brzmienia jeszcze istnieją, to ma je jedynie zespół, któryś z producentów albo wytwórnia.

...Syntezatora Emu Emulator II nie idzie kupić (sprzedano chyba około 3000 jego egzemplarzy na całym świecie).Może ktoś ma do niego sample lub zna jakieś VST udające jego brzmienia.

Najlepsza dostępna w tej chwili emulacja na jaką natrafiłem to UVI Emulation II:

http://www.bestservice.de/sort1.asp/uvi/en

http://www.uvisoundsource.com/emulation-ii/product_info.php/products_id/66 
 ...
 
Przegapiłeś sprawę. Przed świętami Alan Wilder (mr.Emulator ex.DM) odpowiedzialny za całe brzmienie DM w latach 80 tych wyprzedawał na aukcjach swój sprzęt i pamiątki po Depeche Mode m.in. samplery z barwami na dyskietkach. Przerzucił się na software pozostawiając sobie jadynie kilka analogów.


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » środa 29 lut 2012, 22:52

...
...
...Dla przykładu utwór DM Master and Servant zawiera dużo takich brzmień , kolejny przykład People Are People.Co polecacie ? Jakie VST lub sample?

Nawet jakbyś kupił Emulatora II to nic ci to nie da. DM podczas nagrywania płyty "Some Great Reward" byli zauroczeni nową w tamtych czasach technologią i zsamplowali mnóstwo dźwięków otoczenia i rozmaitych przedmiotów. Jeśli te brzmienia jeszcze istnieją, to ma je jedynie zespół, któryś z producentów albo wytwórnia.

...Syntezatora Emu Emulator II nie idzie kupić (sprzedano chyba około 3000 jego egzemplarzy na całym świecie).Może ktoś ma do niego sample lub zna jakieś VST udające jego brzmienia.

Najlepsza dostępna w tej chwili emulacja na jaką natrafiłem to UVI Emulation II:

http://www.bestservice.de/sort1.asp/uvi/en

http://www.uvisoundsource.com/emulation-ii/product_info.php/products_id/66 
 ...
 
Przegapiłeś sprawę. Przed świętami Alan Wilder (mr.Emulator ex.DM) odpowiedzialny za całe brzmienie DM w latach 80 tych wyprzedawał na aukcjach swój sprzęt i pamiątki po Depeche Mode m.in. samplery z barwami na dyskietkach. Przerzucił się na software pozostawiając sobie jadynie kilka analogów..
...


Cóż naprawdę wielkie dzięki , chyba borę się do roboty.Zobaczę co da się zrobić.Zauważyłem , że bardzo dużo kawałków DM brzmi jakoś inaczej w wersji na żywo w porównaniu do oficjalnego teledysku . czy mi się wydaje ?Czyżby DM miał już dosyć tej zabawy ze zgrywaniem tych wszystkich dźwięków.W zasadzie jako wielki fan tej grupy to wcale im się nie dziwie.Starsze brzmienia a gdzie jeszcze przecież te nowe - wszystko to trzeba gdzieś pomieścić.


4promedia
Posty: 4
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: 4promedia » czwartek 01 mar 2012, 10:38

Jeżeli masz emaxa to na angielskim Ebay były do kupienia zipy z brzmieniami DM za jakieś 30 funtów(z Devotional Tour) -jak poszukasz to pewno i i znajdziesz .Ja kożystając z barw EMAXa uzyskałem dużo brzmień z Violatora (wystarczy delay,reverb i mała filtracja)


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » wtorek 27 mar 2012, 19:13

Czy barwy z emaxa II bardzo różnią się od tych z emulatora II.W sieci znalazłem E-MU EMAX II - Elements Of Sound 1 & 2 [Kontakt, WAV] - są to te barwy o których mówiłem na początku.Jak myślicie , czy te brzmienia nadają się do DM.W mojej opinii jest tam kilka naprawdę dobrych brzmień.Jeśli barwy z emulatora II i emaxa II byłyby bardzo podobne to chyba nie ma sensu szukać czegoś innego.Proszę o wasze porady co do tej kwestii.
(Post edytowany przez Admina w dniu 28/03/2012)

MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » wtorek 27 mar 2012, 19:30

Jeszcze jedna sprawa co do brzmień DM.Wspomniałem wcześniej o utworach Master And Servant i People Are People.Czy ktoś z was wie co to w ogóle za brzmienie jest użyte w Master And Servant zaraz po intro.Podpowiem , iż jest to zarazem główny motyw tym utworze.To brzmienie właśnie najbardziej chciałem uzyskać , jak dotąd poza zasięgiem.Nie proszę was tutaj jeśli nie macie o gotowe brzmienie , bo to rzeczywiście ciężka sprawa.Proszę o porady jak taką barwę po prostu samemu stworzyć.Krótko mówiąc - czym i w jaki sposób.Za pomoc tutaj z góry dziękuję.
(Post edytowany przez Admina w dniu 28/03/2012)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: Zbynia » wtorek 27 mar 2012, 23:56

Mówisz o tej przygrywce w Master & Servents??jakiś rimshot plus bas...to nie jest jedno brzmienie tylko miks kilku wyzwolonych w tym samym czasie


Awatar użytkownika
trancvission
Posty: 78
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: trancvission » środa 28 mar 2012, 13:53

Podziwiam, naprawdę. DM brzmieniowo odpowiada może tego też spróbuj:



E-MU Emulator II Sampler 1984 Library (kontakt / wav)



E-MU EMAX II Elements of Sound Vol.3-Vol.4 (kontakt / wav)



http://www.digitalsoundfactory.com/emax-collector-s-edition-soundfont-bundle/product_info.php/products_id/213







SoundLand

ODPOWIEDZ