Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » środa 28 mar 2012, 14:38

E-MU Emulator II Sampler 1984 Libary (konkakt/wav) tak się składa , że właśnie wczoraj pobrałem z neta.Właśnie jestem w trakcie zabawy z tą kolekcją barw.Co do E-MU EMAX II Elements of Sound coś takiego również posiadam tylko chyba Vol.1-Vol.2.    Vol.3-Vol.4 oczywiście też wypróbuję jak znajdę.Ale i tak wielkie dzięki za pomoc.Cieszę się , że jest takie zainteresowanie tym tematem.

MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » czwartek 29 mar 2012, 14:30

Mówisz o tej przygrywce w Master & Servents??jakiś rimshot plus bas...to nie jest jedno brzmienie tylko miks kilku wyzwolonych w tym samym czasie


Utwór zaczyna się od "it`s a lot like life".Później wchodzi intro z ostrym basem i jakąs perkusją.A następnie wchodzi właśnie to brzmienie które mnie interesuje.Chyba dosyć dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi.Oczywiście zaznaczam , że mówię o oryginalnej wersji tego utworu.


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » piątek 30 mar 2012, 02:42

Wysłałem Ci wiadomość na priva. Sądze, że zainteresuje Cie to co napisałem:)

MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » piątek 30 mar 2012, 21:08

...Wysłałem Ci wiadomość na priva. Sądze, że zainteresuje Cie to co napisałem:)... 




Przeczytałem twoją wiadomość.Tobie też kilka wysłałem.Zapraszam do oglądania.Poniżej link do filmu do jednego z moich aranżów DM.


http://www.youtube.com/watch?v=r3LTDU0sAAg


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » piątek 30 mar 2012, 21:28

...
...Wysłałem Ci wiadomość na priva. Sądze, że zainteresuje Cie to co napisałem:)... 




Przeczytałem twoją wiadomość.Tobie też kilka wysłałem.Zapraszam do oglądania.Poniżej link do filmu do jednego z moich aranżów DM.

http://www.youtube.com/watch?v=r3LTDU0sAAg...
 


Dziwne bo wszedłem w moje prywatne wiadomości i nie mam żadnych wiadomości od Ciebie.


Możemy się skontaktować za pomocą maila?


MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » piątek 30 mar 2012, 21:52

...
...
...Wysłałem Ci wiadomość na priva. Sądze, że zainteresuje Cie to co napisałem:)... 






Dziwne bo wszedłem w moje prywatne wiadomości i nie mam żadnych wiadomości od Ciebie.

Możemy się skontaktować za pomocą maila?
...
 




Rzeczywiście dziwne.Chyba znowu mam problemy z połączeniem.Za pomocą maila jak najbardziej możemy się skontaktować.


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » piątek 30 mar 2012, 22:05

...
...
...
...Wysłałem Ci wiadomość na priva. Sądze, że zainteresuje Cie to co napisałem:)... 






Dziwne bo wszedłem w moje prywatne wiadomości i nie mam żadnych wiadomości od Ciebie.

Możemy się skontaktować za pomocą maila?
...
 




Rzeczywiście dziwne.Chyba znowu mam problemy z połączeniem.Za pomocą maila jak najbardziej możemy się skontaktować.
...
 


Po prawej stronie w tej kopercie jest mój e-mail, więc odpisz.


Jak napiszesz to napiszę Ci konkretnie jakim sprzętem dysponuje.


radealfa
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 10 kwie 2008, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: radealfa » piątek 30 mar 2012, 22:32


Szkoda, że coś nie możemy się skontaktować:(


4promedia
Posty: 4
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: 4promedia » piątek 30 mar 2012, 22:48

Panowie wracając do tematu DM i tego jak mi się wydaje nie najlepszego aranżu -udało mi sie stworzyć chór z Enjoy na Korgu Wavestation i nie odbiegał on od oryginału. Kilka brzmień z SOFAD jest z Korga 01W-i żeby było śmieszniej są to fabryczne presety .W nagraniach jest dużo loopów na reversie (outro w Higher Love to nic innego jak bedny z numeru na reversie i zfiltrowane ).Co do sprzętu -będąc na jednej z tras DM miałem możliwość obejżenia sprzętu koncertowego troszkę od kuchni -na scenie Yamaha CS6X ale w rakach pod sceną AKAI S 3200 .Dlaczego AKAI ?Odpowiedz prosta -ma 2 bardzo pożyteczne funkcje -po pierwsze czyta brzmienia z EIII po drugie ma 2 śladową nagrywarke HD .Emaxy były na trasie tylko dla tego ze były lekkie i łatwe w transporcie więc nie sugerował bym się fabrycznymi bankami Emaxa (choć tak jak wcześniej pisałem udało mi się znaleść "oryginalne brzmienie " z banków brzmień Emaxa (chodzi o dzwonek który jest motywem przewodnim w "Waiting for...") wystarczyło zagrać go na ostatniej (górnej )oktawie w emaxie i dodać revers delay .Wiec radził bym poszukać w bibliotekach EIII tymbardziej ze "duże" Emu było używane w studio tak jak i EII a emax tylko w czasie tourne .Nomen omen na przedostatniej trasie grali z Maca Mini :).

MaroX
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 00:00

Re: Tworzenie brzmień Depeche Mode z lat 80

Post autor: MaroX » sobota 31 mar 2012, 00:40

...Panowie wracając do tematu DM i tego jak mi się wydaje nie najlepszego aranżu -udało mi sie stworzyć chór z Enjoy na Korgu Wavestation i nie odbiegał on od oryginału. Kilka brzmień z SOFAD jest z Korga 01W-i żeby było śmieszniej są to fabryczne presety .W nagraniach jest dużo loopów na reversie (outro w Higher Love to nic innego jak bedny z numeru na reversie i zfiltrowane ).Co do sprzętu -będąc na jednej z tras DM miałem możliwość obejżenia sprzętu koncertowego troszkę od kuchni -na scenie Yamaha CS6X ale w rakach pod sceną AKAI S 3200 .Dlaczego AKAI ?Odpowiedz prosta -ma 2 bardzo pożyteczne funkcje -po pierwsze czyta brzmienia z EIII po drugie ma 2 śladową nagrywarke HD .Emaxy były na trasie tylko dla tego ze były lekkie i łatwe w transporcie więc nie sugerował bym się fabrycznymi bankami Emaxa (choć tak jak wcześniej pisałem udało mi się znaleść "oryginalne brzmienie " z banków brzmień Emaxa (chodzi o dzwonek który jest motywem przewodnim w "Waiting for...") wystarczyło zagrać go na ostatniej (górnej )oktawie w emaxie i dodać revers delay .Wiec radził bym poszukać w bibliotekach EIII tymbardziej ze "duże" Emu było używane w studio tak jak i EII a emax tylko w czasie tourne .Nomen omen na przedostatniej trasie grali z Maca Mini :).... 


Dobra Panowie , myślę , że pora uaktualnić listę moich wtyczek i sampli to będzie nam łatwiej  myśleć ewentualnie co by tu jeszcze dołożyć do tego zestawu.Poniżej świeżutka lista.


VST


-NI FM7 (Yamaha DX7)
-Arturia Arp2600V (Arp2600)
-Arturia MinimoogV (Minimoog)
-Arturia Moog ModularV (Moog Moudular)
-Arturia CS80V (Yamaha CS80)
-Arturia Jupiter 8V (Roland Jupiter 8)
-Arturia Prophet V (Sequntial Circuits Prophet 5)
-ElecroStudio Model Pro (Moog Prodigy)
-Waldorf PPG Wave 3v (wirtualny PPG Wave w wersji 2 , 2.2 i 2.3)
-Synh1 (tClavia Nord Lead 2)


-TAL-U-NO-60 (Roland Juno 60)


-JP6K (Roland JP8000)


-Synapse Audio Poly-850 (Korg Poly800)


-Korg Legacy Digital Edition (Korg M1 , Korg Wavestation , Korg Polysix , Korg MS20)


-Memorymoon (Memorymoog)


-SonicProjects - OP-X Pro-II (jakiś Oberheim , nie pamiętam jaki)


-discoDSP - Dicovery (Nord Lead 1)


-NI Absynth 2


-vb1


-LinPlug Alpha


Sample


-E-MU EMAX II - Elements Of Sound 1 & 2 [Kontakt, WAV] + vol1+vol2+vol3+vol4


-E-MU Emulator II Sampler 1984 Library [Kontakt, WAV]


-Fairlight CMI samples




ODPOWIEDZ