Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
sajmon1973
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 00:00

Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: sajmon1973 » sobota 19 maja 2012, 11:53

Ciekawi mnie , czy ktoś porównywał DAW-y, pod kątem jakości brzmienia i innych paramerów.


Jako test - wykonanie przez konkretny DAW określonej symfonii ,a potem porównynie przez profesjonalnego muzyka ,najlepiej dyrygenta ,wierności /jakości utworu. Co sadzicie o takim teście?


fortepianowki
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2011, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: fortepianowki » sobota 19 maja 2012, 12:19

chyba gdzieś po drodze mylisz pojęcia
zero sprzyntu kupa talyntu ........ (Triton Extreme, Yamaha S90 , MSP5, DT150, Rode??? Samick Custom ElGit,(5ty wydział Aranż/Komp)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: AkselPL » sobota 19 maja 2012, 12:23

...
Ciekawi mnie , czy ktoś porównywał DAW-y, pod kątem jakości brzmienia i innych paramerów.

Jako test - wykonanie przez konkretny DAW określonej symfonii ,a potem porównynie przez profesjonalnego muzyka ,najlepiej dyrygenta ,wierności /jakości utworu. Co sadzicie o takim teście?...
 


Pytasz który daw jest najlepszy? ten na którym najlepiej Ci się pracuje.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: yaniki » sobota 19 maja 2012, 12:26

> wykonanie przez konkretny DAW określonej symfonii

?

fortepianowki
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2011, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: fortepianowki » sobota 19 maja 2012, 14:29

ja wrzucam do mojego DAW Wav-a z określoną symfonią ... i pięknie gra wrzuconą oczywiście określoną symfonię :):):):)
zero sprzyntu kupa talyntu ........ (Triton Extreme, Yamaha S90 , MSP5, DT150, Rode??? Samick Custom ElGit,(5ty wydział Aranż/Komp)

audiophone
Posty: 510
Rejestracja: piątek 08 lip 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: audiophone » sobota 19 maja 2012, 15:45

...Ciekawi mnie , czy ktoś porównywał DAW-y, pod kątem jakości brzmienia i innych paramerów.
Jako test - wykonanie przez konkretny DAW określonej symfonii ,a potem porównynie przez profesjonalnego muzyka ,najlepiej dyrygenta ,wierności /jakości utworu. Co sadzicie o takim teście?...

Kiedyś w EIS był taki test, nie chce nikogo wprowadzac w blad ale coś mi sie kojarzy że któryś daw maiał domyślnie wpięty kompresor na sume i wiekszość osób mówiło że ten daw jest "najlepszy" nie wiem czy to nie chodziło o project5 ;)
http://www.myspace.com/audiophone

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: elmuz1 » sobota 19 maja 2012, 16:10

...
Ciekawi mnie , czy ktoś porównywał DAW-y, pod kątem jakości brzmienia i innych paramerów.

Jako test - wykonanie przez konkretny DAW określonej symfonii ,a potem porównynie przez profesjonalnego muzyka ,najlepiej dyrygenta ,wierności /jakości utworu. Co sadzicie o takim teście?...
 




No, no... To już idź na całość - ORATORIUM! Wtedy na pewno dostrzeżesz ten najlepszy DAW... ;)


Awatar użytkownika
sajmon1973
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: sajmon1973 » sobota 19 maja 2012, 17:14

...chyba gdzieś po drodze mylisz pojęcia...

Ale jakie?

Awatar użytkownika
sajmon1973
Posty: 15
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: sajmon1973 » sobota 19 maja 2012, 17:20

Pytasz który daw jest najlepszy? ten na którym najlepiej Ci się pracuje....

Mi chodzi o to,który DAW generuje najbardziej autentycznie brzmienia różnych instrumentów w jakimś utworze symfonicznym. Przecież w różnych DAW-ach instrumenty nie mają chyba równie autentycznych brzmień? Może myślę naiwnie i jak laik,ale skoro instrumenty klawiszowe generują brzmienia różnej jakości, to i chyba DAW-y tez tak mają np.skrzypce na keyboardzie za 500 zł nie brzmią dobrze,ale już w syntezatorze za 10000 zł powinny lepiej.

Andyeis
Posty: 108
Rejestracja: środa 24 lis 2010, 00:00

Re: Czy ktoś porównywał w taki sposób DAW-y?

Post autor: Andyeis » sobota 19 maja 2012, 18:41

...Pytasz który daw jest najlepszy? ten na którym najlepiej Ci się pracuje....

Mi chodzi o to,który DAW generuje najbardziej autentycznie brzmienia różnych instrumentów w jakimś utworze symfonicznym. Przecież w różnych DAW-ach instrumenty nie mają chyba równie autentycznych brzmień? Może myślę naiwnie i jak laik,ale skoro instrumenty klawiszowe generują brzmienia różnej jakości, to i chyba DAW-y tez tak mają np.skrzypce na keyboardzie za 500 zł nie brzmią dobrze,ale już w syntezatorze za 10000 zł powinny lepiej....


Najlepszy keyboard do skrzypiec nazywa się stradivarius i kosztuje ciut więcej niź 500zł
O take symfonie to się zapytaj Pani od muzyki
Bo tu same stare złośliwe zgredy siedzą

ODPOWIEDZ