Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: JankoMuzykant » poniedziałek 17 wrz 2012, 00:23

A tu już gotowy layout. Teraz trzeba to tylko ożywić.

Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: Janusz_M » wtorek 18 wrz 2012, 11:24

Janko - czy synthmaker ma moduł syntezy PD (zniekształcenie fazy - coś jak FM tylko trochę prostsze)?

Pozdrawiam
Janusz

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: JankoMuzykant » wtorek 18 wrz 2012, 20:47

...Janko - czy synthmaker ma moduł syntezy PD (zniekształcenie fazy - coś jak FM tylko trochę prostsze)?


Nie znalazłem narzędzi do majdrowania fazą wprost (poza przesuwaniem fazy w samym generatorze), ale pewnie można je sobie napisać (pełna wersja) albo skorzystać z gotowców pisanych przez innych.

Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: JankoMuzykant » poniedziałek 19 lis 2012, 00:22

Instrumencik jest właściwie gotowy, pozostaje zrobienie kilku przykładowych brzmień. Tak gra MuzykantS w wersji drugiej. Brud zamierzony, a wszystkie efekty pochodzą z intrumentu, który w tej prezentacji pracuje na 10 ścieżkach. Modulacja pochodzi wyłącznie z PB, dźwigni modulatora i AT (nie używałem CC poza #1, czyli dźwigni modulatora, ale oczywiście aplikacja reaguje na sporą ilość kontrolerów).

Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: JankoMuzykant » czwartek 22 lis 2012, 22:26

Zanim zrobię opis, zapraszam do pobierania. W środku są dwie wersje, jedną pokazałem już, a druga jest nad wyraz skromna. Oczywiście to co ma sens reaguje na CC.
Jak ktoś ma jakiś pomysł na przemalowanie wersji ''skromnej'', to może coś jeszcze dorzucę.

Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Muzykant S - subiektywny wirtualny analog

Post autor: JankoMuzykant » niedziela 23 gru 2012, 11:58

Niniejszym ogłaszam, że Muzykant S2, czyli subiektywyny klasyczny syntezator jest już gotowy. Występuje w dwóch wersjach interfejsu: efekciarski oraz ''zachowawczy'', ten także w dwóch mutacjach: ciepłej i zimnej. Brzmieniowo i technicznie odmiany niczym się nie różnią.

Przy okazji odświeżyłem także sampler fraz Muzykant W2, który teraz jest lżejszy i wygodniejszy. Ten występuje tylko w wersji ''zachowawczej'' (także ciepłej i zimnej), ale może popracuję nad wersją efekciarską.

Aplikacje testowałem dogłębnie, ale gdyby ktoś znalazł jakiś błąd, będę wdzięczny za zgłoszenie.
Instrumenty są w pełni darmowe i można ich używać do jakichkolwiek celów, aczkolwiek na wsparcie jestem otwarty :)


[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

ODPOWIEDZ