Menadżer biblioteki sampli

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Menadżer biblioteki sampli

Post autor: katox » czwartek 11 paź 2012, 22:35

Witam,

Nie wiem czy w odpowiednim dziale ale myślę, że ok.

Od jakiegoś czasu poszukuję prostego menadżera plików audio (sampli).

Zależy mi na tym aby w tym menadżerze były dwa okna (tak jak np. w total commander). Dodatkowo chciałbym aby była tam funkcja "Autoplay" tak jak mamy to w różnych DAW'ach. Tzn kiedy najedziemy na plik to sie on odtwarza.
Dodatkowo fajnie gdyby można byłoby w łatwy sposób przenosić pliki do innych folderów z drugiego okna. Np. naciskam Alt+1 to wpada mi sampel do pierwszego foderu, Alt+2 to do drugiego:)

Niestety mam już taki bałagan w samplach a chciałbym je uporządkować, wyselekcjonować itd.
Wiem, że są programy gdzie możemy tagować itd. Ale mi o to nie chodzi. Korzystam z różnych programów i jedyna forma porządku to odpowiednia selekcja w folderach.

Czy istnieje coś podobnego albo właśnie takiego jak mój opis? Szukałem i powiem szczerze, że jak coś to są menadżery ale albo plików albo albumów z mp3, tyle, że to w ogóle nie podchodzi pod moje potrzeby

Pomóżcie proszę:)

Może łatwo jest coś takiego napisać?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Menadżer biblioteki sampli

Post autor: DJOZD » czwartek 11 paź 2012, 22:48

Myślę że twoje oczekiwania są zbyt karkołomne. Posegreguj wszystko w folderach, tak jak powinno być. Popisz przy loopach tempa, posegreguj według kategorii itp. I co najważniejsze, trzymaj porządek przy kiedy dokładasz nowe sample. Każdy poważny DAW posiada przecież manager który posiada funkcje wyszukiwania, odsłuchu sampli (Cubase - Media Bay, Samplitude - File manager), dostosowywania w locie loop'ów do tempa projektu itp.


Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: Menadżer biblioteki sampli

Post autor: katox » czwartek 11 paź 2012, 23:06

...Myślę że twoje oczekiwania są zbyt karkołomne. Posegreguj wszystko w folderach, tak jak powinno być. Popisz przy loopach tempa, posegreguj według kategorii itp. I co najważniejsze, trzymaj porządek przy kiedy dokładasz nowe sample. Każdy poważny DAW posiada przecież manager który posiada funkcje wyszukiwania, odsłuchu sampli (Cubase - Media Bay, Samplitude - File manager), dostosowywania w locie loop'ów do tempa projektu itp.

...


No tak, tylko, że mi w ogóle na loopach nie zależy i nie korzystam z wyżej wymienionych DAWów.
Może rozjaśnie szerzej sprawę. Pracuję obecnie nad drumkitami i robię je w Geist. Ale chciałbym odsiać mało potrzebne mi sample a przy okazji znaleźć jakieś perełki. Poukładać je w stopy, werble, itd. potem np. stopy w krótkie, długie, mocne delikatne, itd. W związku z tym, że swoje drumkity robię na warstwach to chciałbym mieć już w folderach te sample poukładane tak, że będę wiedział gdzie co i jak szukać.
Duża częśc moich sampli jest sprzed 10 lat. Teraz pewnie spojrzałbym na nie w zupełnie inny sposób. Ale robić drumkity z takiego bajzla to cięzko:)

Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: Menadżer biblioteki sampli

Post autor: katox » sobota 13 paź 2012, 21:12

no nic, w takim razie trzeba będzie samemu coś wykombinować

ODPOWIEDZ