Odsłuch na Reaperze

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
demolkrzych
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 16 kwie 2012, 00:00

Odsłuch na Reaperze

Post autor: demolkrzych » sobota 30 mar 2013, 21:14

Mam jedno pytanie dotyczące odsłuchu z reapera. Oczywiscie w preferencjach system audio jest ASIO . no ale tylko z interfejsa UX 2 mogę slyszeć projekty czy dzwięki z reapera, do tego tylko na jeden kanał idą. czyli mono. Wcześniej przed instalacją noiwego systemu i gdyu mia lem UX 1 dzwięk wydobywał się z głośników systemowych. Teraz nie wiem co się stało, ale wcześniej nie mialem ASIO. Jest to dla mnie bardzo kłopotliwe bo muszę odłączać małego jacka z wejścia PC i dawać go do interfejsa . Może ktoś zna odpowiedź , i podpowie mi co powinienem zmienić w ustawieniach . Proszę bardzo o pomoc .

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: acoto » sobota 30 mar 2013, 21:39

czyż nie masz w tym UX'sie dwóch wyjść na głośniki ? L i R ? Używasz karty dźwiękowej ,to niby skąd jeszcze ten dźwięk ma docierać .

Awatar użytkownika
demolkrzych
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 16 kwie 2012, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: demolkrzych » sobota 30 mar 2013, 23:11

...czyż nie masz w tym UX'sie dwóch wyjść na głośniki ? L i R ? Używasz karty dźwiękowej ,to niby skąd jeszcze ten dźwięk ma docierać . ... 




Tak są dwa wyjścia, ale ja pisząc że wychodzi raczej mono, miałem n amyśli wyjscie na słuchawki znajdujące się z przodu UX 2. Przyznam ze nie próbowałem wyść tylnych L i R ?


No ale głównie wciąż mnie nurtuje to że nie mogę odsłuchiwać ścieżek z reapera bezpośrednio z głośników systemowych windowsa 7 :(


Dzięki za odzew w kazdym razie w temacie .


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: acoto » niedziela 31 mar 2013, 00:24

Jeszuszzzzz.... dobra, Święta są

Wyjścia L i R są przeznaczone dla głośników nie słuchawek
A odsłuchujesz mono bo widocznie słuchasz śladów mono. Jeśli masz ich więcej niż jeden ,rozstaw sobie w panoramie. Będzie sterieło.
Alleluja!!!!!

Awatar użytkownika
demolkrzych
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 16 kwie 2012, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: demolkrzych » niedziela 31 mar 2013, 21:49

...Jeszuszzzzz.... dobra, Święta są

Wyjścia L i R są przeznaczone dla głośników nie słuchawek
A odsłuchujesz mono bo widocznie słuchasz śladów mono. Jeśli masz ich więcej niż jeden ,rozstaw sobie w panoramie. Będzie sterieło.
Alleluja!!!!!...

W UX 2 mam nastawione stereo, wejscie A jest maksymalnie czyli 100% na L a wejscie R 100% na R. NIe wiem jak jeszcze mogę ustawić w panoramie ?

Zresztą moje pytanie głownie dotyczyły że nie mam odsłuchu w głośnikach systemowych, kiedy chcę odsłuchać ścieżkę nagraną na reaperze. Więc jeśli potrafisz mnie nakierować na właściwa drogę właśnie w związku z tym problemem , byłbym wdzięczny .
Czemu dzwięk z reapera idzie tylko na interfejs, Kiedy na starym system używałem UX 1 ( czyli inny interfejs) dzwięk wychodził z kompa , teraz niestety nie . Myślę że problem leży gdzieś w ustawieniach dzwięku ale nie wiem czy w reaperze czy w W 7 .

Awatar użytkownika
majall
Posty: 231
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: majall » poniedziałek 01 kwie 2013, 11:48

......Jeszuszzzzz.... dobra, Święta są

Wyjścia L i R są przeznaczone dla głośników nie słuchawek
A odsłuchujesz mono bo widocznie słuchasz śladów mono. Jeśli masz ich więcej niż jeden ,rozstaw sobie w panoramie. Będzie sterieło.
Alleluja!!!!!...

W UX 2 mam nastawione stereo, wejscie A jest maksymalnie czyli 100% na L a wejscie R 100% na R. NIe wiem jak jeszcze mogę ustawić w panoramie ?

Zresztą moje pytanie głownie dotyczyły że nie mam odsłuchu w głośnikach systemowych, kiedy chcę odsłuchać ścieżkę nagraną na reaperze. Więc jeśli potrafisz mnie nakierować na właściwa drogę właśnie w związku z tym problemem , byłbym wdzięczny .
Czemu dzwięk z reapera idzie tylko na interfejs, Kiedy na starym system używałem UX 1 ( czyli inny interfejs) dzwięk wychodził z kompa , teraz niestety nie . Myślę że problem leży gdzieś w ustawieniach dzwięku ale nie wiem czy w reaperze czy w W 7 ....
----
Prawdopodobnie masz źle skonfigurowane ASIO . W instrukcji reapera pewnie wyczytasz jak to zrobić. Popatrz zakładki z wyjściami jakie daje interfejs
Macbook pro 17" 2.4 , mac pro 2.8 Quad-Core , RME fireface 800 , Emu 5000 ultra . telecaster hot rod , AKG 270 studio , Logic 8 , Melodyne plug in , Reaper .

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: Zbynia » poniedziałek 01 kwie 2013, 12:32

By móc cokolwiek słyszeć w głośnikach systemowych trzeba wyjście dźwieku przekierować do nich


nie zrobisz tego korzystajac z ASIO bo zintegrowana karta obsługujaca głosniki nie działa w tym trybie (mozesz spróbować do niej doinstalowac asio4all ale dwa sterowniki asio moga nie zadziałać


jednym wyjściem jest przejście na WDM i ustawienie w Panel Sterowania->audio jako wejść nagrywających kartę UX a jako odtwarzanie kartę zintegrowaną (głośniki)


drugi wyjściem jest nagranie wszystkiego za pomoca ux potem zmiana sterownika w reaperze i odsłuch za pomoca WDM(bądź asio) na karcie zintegrowanej




Awatar użytkownika
demolkrzych
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 16 kwie 2012, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: demolkrzych » poniedziałek 01 kwie 2013, 14:03

...By móc cokolwiek słyszeć w głośnikach systemowych trzeba wyjście dźwieku przekierować do nich
nie zrobisz tego korzystajac z ASIO bo zintegrowana karta obsługujaca głosniki nie działa w tym trybie (mozesz spróbować do niej doinstalowac asio4all ale dwa sterowniki asio moga nie zadziałać
jednym wyjściem jest przejście na WDM i ustawienie w Panel Sterowania->audio jako wejść nagrywających kartę UX a jako odtwarzanie kartę zintegrowaną (głośniki)
drugi wyjściem jest nagranie wszystkiego za pomoca ux potem zmiana sterownika w reaperze i odsłuch za pomoca WDM(bądź asio) na karcie zintegrowanej
...

Zbynia to by wyjaśniało mój problem. Faktycznie na starym systemie kiedy używałem UX 1 , nie korzystałem z ASIO dla tego odsłuch miałem na systemowych głośnikach . Teraz zgodnie z zaleceniami w instrukcjach reapera i znalezionymi na innych forach skonfigurowałem audio w ASIO.
Dziękuję za wyjaśnienie i pomoc.
Cóż chyba będe musiał albo dokupić głośniki które podłączę do tylnych wyjść interfejsu L i R albo odsłuchiwać przez słuchawki , tylko nie wiem co robię źle że wszystko mi leci na jeden kanał (mono), nie wiem gdzie jest ta panorama o której wspominał kolega Maiall wyżej ?

Pozdro/

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: acoto » poniedziałek 01 kwie 2013, 14:08

tylko po co? zawsze wydawało mi się,że kupuje się lepszą kartę niż integra aby jej używać.

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Odsłuch na Reaperze

Post autor: acoto » poniedziałek 01 kwie 2013, 14:11

...tylko po co? zawsze wydawało mi się,że kupuje się lepszą kartę niż integra aby jej używać. ...
-------------------------
to było w odpowiedzi na post Zbyni. W międzyczasie pojawiła się odpowiedź i... dziwnie to wygląda

Panorama w DAW'ie , przy każdym kanale. Nie na wejściach interfejsu.

ODPOWIEDZ