Dark Ambient

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Gruby666
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 27 cze 2013, 00:00

Dark Ambient

Post autor: Gruby666 » czwartek 27 cze 2013, 19:05

Witam jestem tu nowy :D wiec nie wiem czy napewno dobry dział wybrałem...


 


Mam takie pytanko sa jakieś wtyczki VST lub stronki z multisamplami do twożenia muzyki z gatunku Dark Ambient?(prosze o linki, propozycje programów, wtyczek :D) 


[addsig]

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: chantizstudio » czwartek 04 lip 2013, 08:23

hmm to zależy jaki ;), czy ''brutalniejszy'' w stylu Lustmord czy bardziej melancholijny...
Ale na poważnie , to na pewno cały pakiet Komplete. W tym szczególnie Absynth, Massive, Reaktor i Kontakt.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: PieTras! » czwartek 04 lip 2013, 09:06

...
Witam jestem tu nowy :D wiec nie wiem czy napewno dobry dział wybrałem...

 

Mam takie pytanko sa jakieś wtyczki VST lub stronki z multisamplami do twożenia muzyki z gatunku Dark Ambient?(prosze o linki, propozycje programów, wtyczek :D)  ...
 




Zarzuć linkiem, to przeanalizujemy :)

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: DJOZD » czwartek 04 lip 2013, 09:35

...hmm to zależy jaki ;), czy ''brutalniejszy'' w stylu Lustmord czy bardziej melancholijny...
Ale na poważnie , to na pewno cały pakiet Komplete. W tym szczególnie Absynth, Massive, Reaktor i Kontakt.
...

Wogóle Komplete to pakiet obowiązkowy (cena za instrument wychodzi śmiesznie niska). Ilość syntezatorów które wchodzą w jego skład zapewnia bazę brzmień która odnajdzie się w każdym gatunku muzyki. Zacząłbym od tego, plus ewentualne pojedyncze instrumenty wyspecjalizowane w konkretnych rodzajach brzmień (coś od U-he, D16 Group, Arturia).

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: chantizstudio » czwartek 04 lip 2013, 10:16

Dlatego właśnie podałem Komplete z wyszczególnieniem co z niego idealnie nadaje się do darkambientu. Ten styl muzyczny to przed wszystkim złożone modulacje i eksperymenty z dźwiękiem. Można podać setki instrumentów, tylko czy jest sens ? Nawet jeśli założyciel nie potrafi 'kręcić'' gałkami'' swoich brzmień, to w tym pakiecie będzie miał masę ''gotowców'' Ale jeśli potrafi ''kręcić'' samemu brzmienia to wszelka dyskusja jest już zbędna, bo Komplete jest idealny do eksperymentów.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: chantizstudio » czwartek 04 lip 2013, 10:37

a bym zapomniał, jeszcze Omnisphere może się nadać. A para Komplete plus Omni to już ideał
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: Caroozo » czwartek 04 lip 2013, 11:29

Jeśli masz trochę czasu, polecam U-he ACE - można osiągnąć świetne rezultaty mieszając kablami ;). Poza tym wtyczka brzmi dobrze. O tym, że do takiego gatunku wyśmienicie nada się Virus, wspominać nie trzeba - w zasadzie niewyczerpane źródło DOBRYCH dźwięków elektronicznych.


Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, aby skorzystać z Sylentha1 - prawdopodobnie najlepsza wtyczka VSTi ostatnich lat, ogromne zainteresowanie, które przekłada się na mnóstwo świetnych presetów, zaś sam instrument ma "kopa" i prezencję bardzo zbliżoną do tego, co oferuje Virus na tle innych klawiszy. Czy jednak Ci się przyda, musisz sam ocenić.


Nie ma narzędzi specjalnie przygotowanych tylko i wyłącznie do danych gatunków muzycznych, niemniej warto poszerzać horyzonty, bo czasami nawet w najprostszych narzędziach znaleźć można interesujące brzmienia. Taki Future Sound Of London m.in. płytę Lifeforms (a co tam się sonicznie dzieje, znawcy wiedzą ;]) robił przy użyciu m.in. Rolanda D-110, który jest jednym z "najcieńszych" modułów na rynku wtórnym - ale dzięki syntezie LA można uzyskać świetne rezultaty, jeśli tylko ma się na to pomysł.


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: perfektsound » czwartek 04 lip 2013, 16:27

...Witam jestem tu nowy :D wiec nie wiem czy napewno dobry dział wybrałem...
 
Mam takie pytanko sa jakieś wtyczki VST lub stronki z multisamplami do twożenia muzyki z gatunku Dark Ambient?(prosze o linki, propozycje programów, wtyczek :D) ...



Zobacz to:

http://www.humanoidsoundsystems.com/#!scanned-synth-pro/ciq1

Tak jak powiedzieli koledzy - NI Komplete i możesz zapomnieć o innych VST. Zwłaszcza Absynth, Massive, Reaktor - starczą na lata ;) Do tego jakaś pokręcona biblioteka do samplera Kontakt (jest ich pełno na rynku) i jedziesz.

Wiele osób chwali sobie Waldorfa Largo.

Do ambientu dobrze nadaje się też Propellerhead Reason, zwłaszcza dzięki Combinatorowi czy możliwości łączenia wielu syntezatorów, samplerów, efektów w pojedyncze piętrowe skomplikowane barwy.

W zasadzie każdy wirtualny analog z duża polifonią nadaje się do wykręcania ambientalnych dronów i padów.
Alchemy ma nawet gotowe biblioteki darkowe.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Gruby666
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 27 cze 2013, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: Gruby666 » sobota 06 lip 2013, 13:12

......hmm to zależy jaki ;), czy ''brutalniejszy'' w stylu Lustmord czy bardziej melancholijny...
Ale na poważnie , to na pewno cały pakiet Komplete. W tym szczególnie Absynth, Massive, Reaktor i Kontakt.
...

Wogóle Komplete to pakiet obowiązkowy (cena za instrument wychodzi śmiesznie niska). Ilość syntezatorów które wchodzą w jego skład zapewnia bazę brzmień która odnajdzie się w każdym gatunku muzyki. Zacząłbym od tego, plus ewentualne pojedyncze instrumenty wyspecjalizowane w konkretnych rodzajach brzmień (coś od U-he, D16 Group, Arturia). ...





Coś bardziej w stylu Lustmord bardziej brutalne brzmienia coś co mogło by sie komponowac z Black/Death Metalem :D hehe...

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Dark Ambient

Post autor: chantizstudio » niedziela 04 sie 2013, 15:52

.
Coś bardziej w stylu Lustmord bardziej brutalne brzmienia coś co mogło by sie komponowac z Black/Death Metalem :D hehe......
 


 


Nie chce byś złośliwy ale metal i darkambient jakoś mi się nie widzą razem....

''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

ODPOWIEDZ