Cubase licencja

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Cubase licencja

Post autor: Jarut » czwartek 11 lip 2013, 15:16

Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum (choć korzystam z niego od lat), więc po pierwsze witam wszystkich serdecznie. Zaciekawiony recenzją w ostatnim EiS programu Propellerhead Reason 7
postanowiłem "dać mu szansę" i odpocząć od Cubase'a. Stąd pytanie:

- posiadam Cubase 4 essential w raz z ilock i chciałbym go odsprzedać, pytanie tylko czy mogę to zrobić - nie znalazłem informacji jak to jest ze zbyciem programu i licencji

- i odnośnie Reason 7 - czy ktoś z Was go używa i może podpowiedzieć czy te fabrycznie dostarczone sample, instrumenty i efekty - dają radę i wystarczają do tworzenia nowoczesnych produkcji? Czy jednak na start trzeba zainwestować w sprawdzone instrumenty i wtyczki ?

Pozdrawiam
Jarut



Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Cubase licencja

Post autor: Caroozo » czwartek 11 lip 2013, 15:33

Witamy ;)


Ad.1 -> http://duc.avid.com/showthread.php?t=160068


Ad. 2 -> Essential to wykastrowany Kubuś - IMHO o ile nie pokochałeś go (a jak chcesz go sprzedać - widocznie nie zaiskrzyło), to jako DAW polecam Reaper'a - ma to co największe "gwiazdy", kosztuje grosze, trial nie ma "haków" i jest całkiem skuteczny.


Z Reaperem miałem do czynienia od trójki do piątki i powiem tak - jest to stosunkowo zamknięte środowisko - taki Reaktor od NI miał podobny koncept. Z nich dwóch jednak poszedłbym w stronę Reaktora - ma więcej opcji, lepsze instrumenty (IMHO), a jakoś np. gary z Reasona nigdy mi nie pasowały.


Jeśli wolisz mieć zintegrowany zestaw narzędzi i pasuje Ci to co Reason oferuje - kup go. Programy tego typu mają ten plus że jak się już człowiek przyzwyczaji to może korzystać latami (znajomy gitarzysta od lat z niego korzysta - jak sam twierdzi: "to co zrobię w Reasonie w 5 minut, na innym sofcie robiłbym pół dnia") i chyba coś w tym jest :).


Ja bym jednak się zastanowił, potestował i sprawdził, czy to jest na pewno to czego chcesz - świat software'owy jest bardzo szeroki, a koncept Reasona czy Reaktora był fajny w czasach, gdy dobrych wtyczek było jak na lekarstwo. Obecnie każdy DAW ma pełen zestaw narzędzi (różnią się szczegółami i filozofią pracy - kwestia gustu), wsparcie dla VSTi/DX pozwala zaś przenieść "zabawki" na dowolny plac zabaw (DAW) - można je porównać do narzędzi. Reason to scyzoryk ;).


ODPOWIEDZ