COMPOSER CLOUD?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Mu_ » wtorek 12 maja 2015, 19:11

...
...
East West wypuścił nowy produkt.

http://www.soundsonline.com/composercloud?l=forums

Prosze o uściślenie, jeżeli ktoś już wszedł w temat:czy dobrze rozumiem, w DAW mogę ich używać np przez miesiąc, ale jak w tym czasie wypuszczę mix w postaci wav to już jest mój "na zawsze"? Czy weryfikacja jest online poprzez  "eLicencers" na https://www.steinberg.net?...
 


1. Do wszystkiego co wypuściłeś w trakcie posiadania licencji zachowujesz prawa, jedyne co tracisz po jej wygaśnieciu to możliwość renderowania.


2. EW nie ma nic wspólnego ze Steinbergiem, posługują się iLockiem a nie eLicenserem.

Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Sigma » piątek 26 cze 2015, 09:30

Jeżeli ktoś z was nie ma iLoka to bez problemu może licencję mieć na komputerze jak w przypadku tradycyjnych programów.

Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Jarut » środa 19 sie 2015, 12:00

...East West wypuścił nowy produkt.http://www.soundsonline.com/composercloud?l=forums
 
Co o tym myślicie? ...

-------------------------------------------------------------------

skorzystałem w tym miesiącu z tej oferty - znakomita sprawa ! przy szybkim łączu jest co pobrać...
zastanawiam się nad zakupem dysku dodatkowego tylko na te biblioteki - stąd moje pytanie do użytkowników bibliotek EE - czy (stacjonarny komp PC) inwestować w SSD (szybkość) czy jednak w SATA (pojemność) - czy dobrze rozumuję, że w przypadku SSD zmieni się "jedynie" prędkość ładowania próbek w PLAY czy ma to wpływ również na inne aspekty korzystania z tych modułów. Czy z SSD będę w stanie odpalić więcej instancji PLAY czy też nie ma znaczenia (mam 16 GB RAM).
Doradźcie proszę :)




Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Sigma » sobota 19 wrz 2015, 08:06

Ja korzystam z HDD i uważam, że w zupełności to wystarczy. Jednak Faktycznie w instrukcjach obsługi jest preferowany dysk SSD. CHodzi o to, że instrumenty są nie tylko ładowane z dysku, ale również po części z dysku buforowane, oczywiście można to zmienić w ustawieniach play. Problem w tym, że cała biblioteka to 652GB, na dysk SSD to trochę wydatek.

Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Jarut » sobota 19 wrz 2015, 16:01

...Ja korzystam z HDD i uważam, że w zupełności to wystarczy.
----------------------------------

też tak zrobiłem - osobny hd na system, osobny hd na audio i projekty i osobny hd na EastWest - dobrze gra ! zastanawia mnie tylko co innego - zrobiłem sobie przerwę na miesiąc od subskrypcji (płacę co miesiąc) - kasy nie pobrali a instrumenty dalej grają choć minął już dobry miesiąc ...
hmmmmm - miał tak ktoś ?



Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Sigma » poniedziałek 21 wrz 2015, 08:40

Też Zauważyłem, że przez miesiąc jakbym nie zapłacił, ale nie sprawdzałem tego dokładnie. Pamiętaj, że jak zapłaciłeś kartą to może pobierać Ci automatycznie.

Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: COMPOSER CLOUD?

Post autor: Pietro » poniedziałek 21 wrz 2015, 12:03

...Ja korzystam z HDD i uważam, że w zupełności to wystarczy. Jednak Faktycznie w instrukcjach obsługi jest preferowany dysk SSD. CHodzi o to, że instrumenty są nie tylko ładowane z dysku, ale również po części z dysku buforowane, oczywiście można to zmienić w ustawieniach play. Problem w tym, że cała biblioteka to 652GB, na dysk SSD to trochę wydatek....

-------

Przy powaznym uzywaniu, zwlaszcza instrumentow orkiestrowych polecam jednak SSD. Skraca sie znacznie czas ladowania instrumentow, ale co rownie wazne strumieniowanie sampli podczas grania/odtwarzania jest duzo plynniejsze. Nie na wszystko SSD jest potrzebne - instrumenty perkusyjne i jakies drobnice mozna spokojnie trzymac na HDD. Za to instrumenty, ktorych uzywamy duzo glosow, w tym instrumenty sustainowe, i takie ktore maja samplowane legata, juz zdecydowanie skorzystaja z SSD.

- Piotr

ODPOWIEDZ