NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
Andrzej_89
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2016, 00:00

NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Andrzej_89 » poniedziałek 11 sty 2016, 13:59

Cześć!

Mam duży dylemat. Zwracam się z prośbą do Was, liczę na to że uda nam się wspólnie rozwikłać ten problem.

Od lat tułam się z zamiarem poważnego zaangażowania się w produkcję muzyki orkiestrowej, a co za tym idzie z zakupem profesjonalnych wtyczek w tym celu. Miałem okazję korzystać już z różnych darmowych odpowiedników vst odwzorowujących brzmienia sekcji smyczkowej, drewna, blaszaków czy też perkusji. Niestety nie była to zadowalająca i profesjonalna jakość jakiej dziś oczekuję.

W związku z tym, że nie chcę wydać pieniędzy w błoto proszę Was- ekspertów w tej dziedzinie- o pomoc w wyborze odpowiednich komponentów. Zastanawiam się nad zakupem Native Instruments Komplete 10 (normalnej, nie Ultimate) oraz ew. dokupem innych jeszcze wtyczek. Wiem, że wiele z nich korzysta z platformy Kontakt 5 jaka jest zawarta w Komplete 10.

Moim celem jest uzyskanie naturalnego i żywego brzmienia sekcji smyczkowej, intrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz dobrego piana i perkusji (i nie mowa tu o zestawie perkusyjnym).

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z wtyczek zawartych w NI Komplete 10 w celach podobnych do moich? Mam na myśli: Session Strings PRO, Action Strings, Session Horns itp.

Czy EWQL Symphonic Orchestra lub NI Komplete 10 pozwoli na uzyskanie brzmienia chociaż "zbliżonego" do brzmień jakie ma w swoich kompozycjach np.: Jeremy Soule, albo Jesper Kyd? Jeśli nie, to co pozwoli?

Zastanawiam się także nad dokupieniem następnie wtyczek firmy Heavocity: Gravity Pack (Natural Forces oraz Vocalise) i Ensemble Drums, które również korzystają z Kontakt 5.

Ograniczenia funduszy nie mają znaczenia.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: stage » poniedziałek 11 sty 2016, 14:41

...Cześć!

Mam duży dylemat. Zwracam się z prośbą do Was, liczę na to że uda nam się wspólnie rozwikłać ten problem.

Od lat tułam się z zamiarem poważnego zaangażowania się w produkcję muzyki orkiestrowej, a co za tym idzie z zakupem profesjonalnych wtyczek w tym celu. Miałem okazję korzystać już z różnych darmowych odpowiedników vst odwzorowujących brzmienia sekcji smyczkowej, drewna, blaszaków czy też perkusji. Niestety nie była to zadowalająca i profesjonalna jakość jakiej dziś oczekuję.

W związku z tym, że nie chcę wydać pieniędzy w błoto proszę Was- ekspertów w tej dziedzinie- o pomoc w wyborze odpowiednich komponentów. Zastanawiam się nad zakupem Native Instruments Komplete 10 (normalnej, nie Ultimate) oraz ew. dokupem innych jeszcze wtyczek. Wiem, że wiele z nich korzysta z platformy Kontakt 5 jaka jest zawarta w Komplete 10.

Moim celem jest uzyskanie naturalnego i żywego brzmienia sekcji smyczkowej, intrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz dobrego piana i perkusji (i nie mowa tu o zestawie perkusyjnym).

Czy ktoś z Was miał okazję korzystać z wtyczek zawartych w NI Komplete 10 w celach podobnych do moich? Mam na myśli: Session Strings PRO, Action Strings, Session Horns itp.

Czy EWQL Symphonic Orchestra lub NI Komplete 10 pozwoli na uzyskanie brzmienia chociaż "zbliżonego" do brzmień jakie ma w swoich kompozycjach np.: Jeremy Soule, albo Jesper Kyd? Jeśli nie, to co pozwoli?

Zastanawiam się także nad dokupieniem następnie wtyczek firmy Heavocity: Gravity Pack (Natural Forces oraz Vocalise) i Ensemble Drums, które również korzystają z Kontakt 5.

Ograniczenia funduszy nie mają znaczenia.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ...
 








Co do brzmień orkiestroych, to zainteresuje się też:


https://www.projectsam.com/Home


http://www.eis.com.pl/pl/article.php?sid=2660




Ja używam EWQL Symphonic Orchestra platinium i jestem ogólnie zadowolony. Trochę te brzmienia są takie ciemne, posiadają nieraz zbyt duży naturalny pogłos - tym bardziej polecam wersję Platinium, gdzie można sobie ustawiać głośność mikrofonów.


Ale East West chyba teraz promuje zestaw Hollywood? Może to być coś lepszego, nie miałem możliwośc przetestować.


Co do zestawów z Komplete, to Action Strings nie używam w ogóle, a Session Strings brzmi dość przyjemnie - ale wykorzystałem tylko raz. 


Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Pytajny » poniedziałek 11 sty 2016, 14:44

Do tego jest opcja skorzystania z Composer Cloud.


Jak na poważnie, to kup oba :)


Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Elfuello » środa 13 sty 2016, 23:03

Native Kontakt 10 jest mega rozwojowy, elastyczny, jest bazą pod biblioteki firm trzecich, a które rozwalają totalnie temat. Byłem postawiony przed podobnym wyborem, pełno kompletnych bibliotek, każda ma coś fajnego, ale wybrałem Kontakt i bardzo, ale to baaaardzo nie żałuję! Barwy, mimo, że może wydawać się, są mało hollywoodzkie, można z nich wyciągnąć wiele i ku mojemu zdziwieniu, udało mi się. Jest sporo bzdetów do elektroniki, jeśli szuka się filmowości, ale serio, Komplete (Ultimate w moim przypadku) to był strzał w dziesiątkę. Teraz bym nie wrócił do żadnych EastWest itp. Plus taki, że mając Komplete można sobie wziąć composer cloud'a i mieć doposażenie East'a. Ja dokupiłem ProjectSam Orchestral Essential i teraz czuję się mega kompletny ;) Serio, postaw na elastyczność, bo cena spora, a korzyści po stronie Native są widoczne gołym okiem.
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Akton » czwartek 14 sty 2016, 12:46

Odwieczny dylemat :) Z pewnością Komplete jest dużo wszechstronniejszy w porównaniu do EWQL. Ja również mam zarówno Gold'a, jak i Komplete, ale choruję też na inne biblioteki, np. na taki drobiazg, jak MAJESTICA :) Posłuchaj - warto.


http://8dio.com/?mc_cid=d586b20f1d&mc_eid=1ee1a7ec2a#instrument/majestica/


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: chantizstudio » czwartek 14 sty 2016, 22:56

Postaram się odpowiedzieć dwa pytania osoby, która założyła ten wątek. Ponieważ widzę,
że niestety zaczyna się pod wątkiem robić to, co zwykle robi się w takich tematach.

cyt''Moim celem jest uzyskanie naturalnego i żywego brzmienia sekcji smyczkowej,
intrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz dobrego piana i perkusji (i nie mowa
tu o zestawie perkusyjnym).''


Niestety ale będziesz potrzebował prawdziwej orkiestry, skoro potrzebujesz coś w 100
procentach realistycznego i naturalnego. W przypadku takich czy innych bibliotek,
zawsze mówimy o pewnych kompromisach.



cyt'' Czy EWQL Symphonic Orchestra lub NI Komplete 10 pozwoli na uzyskanie brzmienia
chociaż "zbliżonego" do brzmień jakie ma w swoich kompozycjach np.: Jeremy Soule, albo
Jesper Kyd? Jeśli nie, to co pozwoli?''


Niewłaściwe podchodzisz do sprawy. Sama biblioteka to zaledwie 40 procent sukcesu.
Reszta to umiejętności kompozytorskie plus dobra jakość czyli miks wszystkiego itp.
---------------------------


Jeśli chodzi o East West, to mam z tymi bibliotekami jeden drobny problem. Moim zdaniem
są one niesamowicie ograne. Kontakt natomiast ma ten plus, że jest rozwojowy i zawsze w
przyszłości możesz sobie dokupić jakąś nową ciekawą bibliotekę. Dlatego ja bym brał NI
Komplete, a w East West bym się nie pchał. Odradzałbym także od razu ''zakupywanie''
''jak leci'' kilku rzeczy na raz.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Akton » piątek 15 sty 2016, 09:26

...
Postaram się odpowiedzieć dwa pytania osoby, która założyła ten wątek. Ponieważ widzę, że niestety zaczyna się pod wątkiem robić to, co zwykle robi się w takich tematach. cyt''Moim celem jest uzyskanie naturalnego i żywego brzmienia sekcji smyczkowej, intrumentów dętych drewnianych i blaszanych oraz dobrego piana i perkusji (i nie mowa tu o zestawie perkusyjnym).'' Niestety ale będziesz potrzebował prawdziwej orkiestry, skoro potrzebujesz coś w 100 procentach realistycznego i naturalnego. W przypadku takich czy innych bibliotek, zawsze mówimy o pewnych kompromisach. cyt'' Czy EWQL Symphonic Orchestra lub NI Komplete 10 pozwoli na uzyskanie brzmienia chociaż "zbliżonego" do brzmień jakie ma w swoich kompozycjach np.: Jeremy Soule, albo Jesper Kyd? Jeśli nie, to co pozwoli? '' Niewłaściwe podchodzisz do sprawy. Sama biblioteka to zaledwie 40 procent sukcesu. Reszta to umiejętności kompozytorskie plus dobra jakość czyli miks wszystkiego itp. --------------------------- Jeśli chodzi o East West, to mam z tymi bibliotekami jeden drobny problem. Moim zdaniem są one niesowicie ograne. Kontakt natomiast ma ten plus, że jest rozwojowy i zawsze w przyszłości możesz sobie dokupić jakąś nową ciekawą bibliotekę. Dlatego ja bym brał NI Komplete, a w East West bym się nie pchał. Odradzałbym także od razu ''zakupywanie'' ''jak leci'' kilku rzeczy na raz....
 




Chantizstudio jak zwykle dobrze doradza :) Ja osobiście nie wyobrażam sobie pracy na VSTi bez posiadania podstawy takich działań, czyli Kontakta. Większość bibliotek otwieramy właśnie w nim. Przy okazji - Pan Tomasz Wróblewski wydał poradnik "Kontaktowy". Polecam każdemu. Kolejna sprawa - inne wtyczki Komplete'a. Jest tam baaaardzo dużo ciekawych rzeczy. Reasumując - Kontakta mieć musisz, natomiast inne VSTi - zależy to wyłącznie od Twoich upodobań i potrzeb. I jeszcze jedno - brzmienia realistyczne. Tu można by podyskutować. Żadna orkiestra "żywa" nie zrobi takich efektów, jak softy - i odwrotnie :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Pietro » piątek 15 sty 2016, 12:40

Stare biblioteki EW są faktycznie już mocno ograne. Kojarzą mi się obecnie głównie z produkcjami amatorskimi. Seria Hollywood a w szczególności wersja Diamond z kolei jest bardzo elastyczna, zarówno jako sam instrument, jak i pod względem brzmieniowym. Różne pozycje mikrofonów pozwalają na świetne zróżnicowanie brzmieniowe między utworami, jeśli coś takiego nas interesuje.

Seria Hollywood to są dosyć trudne instrumenty do opanowania i wymagają mocnego sprzętu. Niemniej, jeśli macie możliwość, to brałbym Composers Cloud w ciemno. Można zawsze zrezygnować.

W każdym razie Komplete nie jest aż takim cudem świata - niektóre instrumenty są świetne i mają nieskończone możliwości (synthy), ale o porządne brzmienie orkiestry, ale nie z loopów, trzeba by było ostro powalczyć (bo nie będzie out of the box). Kontakt jest absolutnie niezbędnym narzędziem dla kompozytora (ze względów przytoczonych przez kolegów powyżej), ale reszta pakietu już niekoniecznie. Zależy też co tam chcecie smażyć. Mnie te wszystkie Reaktory i Absynthy nigdy nie wkręciły.

- Piotr

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: chantizstudio » piątek 15 sty 2016, 13:03

cyt''Mnie te wszystkie Reaktory i Absynthy nigdy nie wkręciły''


Akurat Absynth czy Reaktor to bardzo przydatne rzeczy w muzyce filmowej do atmosfer...
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: NI Kontakt 10 czy EWQL Symphonic Orchestra?

Post autor: Akton » piątek 15 sty 2016, 17:13

...cyt''Mnie te wszystkie Reaktory i Absynthy nigdy nie wkręciły''


Akurat Absynth czy Reaktor to bardzo przydatne rzeczy w muzyce filmowej do atmosfer...
...
 


Jeżeli ktoś nie ma Omnisphere, to może tak, ale jestem przekonany, że na pewno masz to cudeńko :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

ODPOWIEDZ