Współbrzmienia i permutacje

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
stellatus
Posty: 8
Rejestracja: piątek 06 maja 2016, 00:00

Współbrzmienia i permutacje

Post autor: stellatus » środa 18 maja 2016, 21:40

Jest taka funkcja w DAW-ach, przynajmniej w Reasonie na pewno, że na subclipach mogę przeprowadzać permutację (przemieszanie kolejności dźwięków). Nie wiem czy pojęcie subclip jest jednoznaczne. Na tym obrazku: https://drive.google.com/file/d/0B-u7dqmskzd5UDMtYlNWUWVpTXM/view to fragmenty tych kolorowych pasków o nazwach np. vb 2p., vc 1p.). 


Jak najprostszym sposobem zrealizować taki pomysł (najlepiej na DAW-ie), że zaznaczam sobie dowolne subclipy i chcę żeby program przeprowadzał na nich permutacje aż do wyeliminowania określonych przez mnie współbrzmień?


adelalor
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 30 lis 2017, 00:00

Re: Współbrzmienia i permutacje

Post autor: adelalor » czwartek 30 lis 2017, 17:41

...Jest taka funkcja w DAW-ach, przynajmniej w Reasonie na pewno, że na subclipach mogę przeprowadzać permutację (przemieszanie kolejności dźwięków). Nie wiem czy pojęcie subclip jest jednoznaczne. Na tym obrazku: https://drive.google.com/file/d/0B-u7dqmskzd5UDMtYlNWUWVpTXM/view to fragmenty tych kolorowych pasków o nazwach np. vb 2p., vc 1p.). 
Jak najprostszym sposobem zrealizować taki pomysł (najlepiej na DAW-ie), że zaznaczam sobie dowolne subclipy i chcę żeby program przeprowadzał na nich permutacje aż do wyeliminowania określonych przez mnie współbrzmień? ...xx

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Współbrzmienia i permutacje

Post autor: yaniki » piątek 01 gru 2017, 15:36

Dużo zależy od tego, jakiego DAW używasz - każdy program ma swoje własne procedury przetwarzania danych MIDI.

Jeśli natomiast szukasz w miarę uniwersalnego rozwiązania, to stawiałbym na jakiś plugin działający jako sequencer krokowy - większość tego rodzaju programów pozwala na różnego rodzaju zabawy z sekwencjami, w tym permutacje. Ja czasami wykorzystuję Numerology (może dzialać jako samodzielny program lub plugin) różnego rodzaju permutacji, a jeśli pracuję w Ableton Live wykorzystuję M4L.

ODPOWIEDZ