program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
jankowalski123d
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2020, 12:36

program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: jankowalski123d » wtorek 12 maja 2020, 12:41

Dzień dobry

Mam duży problem i bardzo proszę o wskazówki jak go rozwiązać.

Posiadam wycięty fragment filmu w postaci pliku .mp4 i żeby go uatrakcyjnić, chcę widzom przekazać klika informacji wprowadzających w postaci tekstu oraz zdjęć przed filmem oraz po zakończeniu filmu jako komentarz - również w postaci tekstu i zdjęć.
Oczywiście chciałbym żeby całość była interesująca i wyglądała na jak najbardziej „profesjonalnie” wykonany film w postaci pliku .mp4, oczywiście z podkładem muzycznym…

Nie dysponuję profesjonalnymi programami od montażu i obróbki video, chciałbym to wykonać za pomocą narzędzi dostępnych bezpłatnie w Internecie.

Próbowałem to zrobić w następujący sposób.

Zacząłem od programu Microsoft PowerPoint, gdzie stworzyłem wiele slajdów z informacjami, które chciałem zawrzeć w całym filmie, by potem połączyć to w prezentację.
W Microsoft PowerPoint pokazy slajdów (bez slajdu z filmem głównym) zapisałem w formacie filmowym .wmv.
Mam wersję PowerPoint 2010 ale widzę opcję zapisu Tylku do pliku filmowego wmv.
Nie mogłem sobie również poradzić z dodaniem ścieżki dźwiękowej pomimo, iż podobno PowerPoint to umożliwia? Chciałem dodać ścieżkę dźwiękową jedną dla całego pokazu slajdów.
Dlatego też ścieżkę dźwiękową dodałem w kolejnym programie - Windows Live Movie Maker.
Dopiero później powstałe pliki połączyłem z filmem głównym w programie FormatFactory ażeby końcowo otrzymać plik .mp4

Jednak wydaje mi się, że to nie jest najlepszy i najprostszy sposób wykonania przecież bardzo prostej czynności…

Zaznaczam że zależy mi na zachowaniu oryginalnych czasów wyświetlania slajdów, niestety program E.M. PowerPoint Video Converter w wersji darmowej też nie radzi sobie poprawnie z przekonwertowaniem całego pokazu slajdów (łącznie ze slajdem z filmem głównym), PowerPoint przynajmniej zachowuje oryginalne czasy wyświetlenia slajdów.


A może istnieje jakiś darmowy program lub inna metoda, by tą procedurę uprościć poza wspomnianymi wyżej czynnościami?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: PWA » wtorek 12 maja 2020, 17:46

Jeżeli masz już gotowy plik wmv, to do konwersji do mp4 możesz użyć np. darmowego konwertera Any Video Converter
https://www.any-video-converter.com/pl/ ... r-free.php

Sony udostępnia za darmo aplikację do prostej edycji plików zdjęć i plików wideo, która umożliwia konwersję do formatu mp4
https://support.d-imaging.sony.co.jp/ww ... me/win/pl/

Wreszcie firma Blackmagic Design udostępnia darmową wersję swojego flagowego produktu DaVinci Resolve 16 w okrojonej wersji (ale w dalszym ciągu o potężnych możliwościach), która jest do pobrania na stronie producenta (musisz zejść na dół strony), Jest to jednak aplikacja, która ma swoje wymagania jeżeli chodzi o sprzęt.
https://www.blackmagicdesign.com/produc ... ciresolve/

jankowalski123d
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2020, 12:36

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: jankowalski123d » wtorek 12 maja 2020, 23:40

Dzięki za odpowiedź, Davinci ma za wysokie wymagania jak na mój komputer, z przekonwertowaniem pliku wmv do mp4 nie mam problemu używam FormatFactory.
Poszukuję jakiegoś podobnego programu do PowerPoint który umożliwia wykonanie prezentacji razem ze ścieżką dźwiękową i połączenie jej z plikiem mp4 a następnie wyeksportowanie całości do mp4. Najlepiej aby to był program darmowy i miał niezbyt duże wymagania sprzętowe.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: PWA » środa 13 maja 2020, 09:49

Powerpoint w wersji 2010 umożliwia zarówno nagrywanie ścieżki dźwiękowej do prezentacji, jak również eksport prezentacji do formatów mp4 i wmv. Sprawdziłem to u siebie i wszystko działa poprawnie. Jeżeli w/w możliwości nie działają w twoim przypadku, to znaczy, że coś nie tak jest z instalacją PP2010 i konfiguracją karty dźwiękowej i na Twoim miejscu zaczął bym od rozwiązanie tego problemu, a nie szukał narzędzi, które już masz dostępne z poziomu PP 2010.
Jeżeli nie masz ochoty zajmować się problemami z konfiguracją swojego systemu i aplikacji, aby działały poprawnie, pozostaje możliwość nagrania ścieżki dźwiękowej np. w darmowym Audacity (odtwżając film z prezentacją w innej aplikacji i jednocześnie nagrywając komentarz w Audacity) i montaż tych materiałów w jakiejś aplikacji do edycji filmów. Jeżeli DaVinci jest zbyt złożone, to możesz np. użyć darmowego KDENLive (https://kdenlive.org/en/) i zmontować w nim całość.
Nie bardzo również rozumiem, po co umieszczasz główny film w prezentacji? Moim zdaniem sam film powinien składać się z przynajmniej 3 plików wideo:
- wstęp, który jest prezentacją w postaci wmv
- główny film
- zakończenie, również wmv z przentacji
- na ścieżce audio w KDENlive powinieneś umieścić pliki audio z komentarzami w odpowiednich miejscach
Cały montaż, to najwyżej 10 minut.
Jakiego mikrofonu używasz i jakiej karty dźwiękowej?

jankowalski123d
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2020, 12:36

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: jankowalski123d » środa 13 maja 2020, 11:51

Dzięki za odpowiedź kdenlive nie mogłem zainstalować.
Proszę o inne propozycje.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: PWA » środa 13 maja 2020, 13:43

Tu masz artykuł o darmowych aplikacjach. Coś sobie wybierz.
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenz ... ci-resolve

jankowalski123d
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 12 maja 2020, 12:36

Re: program do darmowej konwersji pokazu slajdów na plik mp4

Post autor: jankowalski123d » środa 13 maja 2020, 14:32

Nie wszystkie obsługują tworzenie slajdów ale dzięki.

ODPOWIEDZ