Licencja Cubase Elements 11

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Czaras95
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 11 kwie 2021, 15:25

Licencja Cubase Elements 11

Post autor: Czaras95 » niedziela 11 kwie 2021, 16:22

Witam czy licencja do Cubase elements 11 po sformatowaniu komputera bedzie nadal aktywna
i czy e-licencer ma już wbudowana licencje na pendrive czy w czasie instalacji czeba coś zrobić
tak ogólnie polecacie cubase do nagrywania kawałków i robienia bitów na klawiaturze midi
klawiature mam M-Audio OGYGEN 49 nagrywałem w sumie na cubase 5 ale na piracie
teraz planuje kupić i dla tego pytam.Jeżeli bedzie ktoś coś wiedział na temat licencji i czy 11'nastka jest spoko
to prosze pisać .Aha i czy muszą być np. wtyczki vsti orginalne czy mogą być pobrane z neta
bo mam massive i nexusa i jescze inne. :)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Licencja Cubase Elements 11

Post autor: PWA » niedziela 11 kwie 2021, 17:44

Czaras95 pisze:
niedziela 11 kwie 2021, 16:22
Witam czy licencja do Cubase elements 11 po sformatowaniu komputera bedzie nadal aktywna
i czy e-licencer ma już wbudowana licencje na pendrive czy w czasie instalacji czeba coś zrobić
Cubase Elements nie wymaga aktywacji na gwizdku. Jak zainstalujesz e-Licenser, to po aktywacji oprogramowania Twoja licencja jest trzymana w repozytorium na dysku. W przypadku konieczności sformatowania dysku, reinstalacji systemu lub wymiany komputera trzeba reaktywować licencję. Jest to dość prosta czynność opisana w tym artykule:
https://helpcenter.steinberg.de/hc/en-u ... /206530004
Jeżeli masz gwizdek, to możesz licencję przenieść na niego i wtedy nic nie musisz robić poza instalacją e-Licensera i wetknięciem gwizdka do portu USB ;)
Czaras95 pisze:
niedziela 11 kwie 2021, 16:22
tak ogólnie polecacie cubase do nagrywania kawałków i robienia bitów na klawiaturze midi
klawiature mam M-Audio OGYGEN 49 nagrywałem w sumie na cubase 5 ale na piracie
teraz planuje kupić i dla tego pytam.
Cubase od lat jest wiodącym DAW, więc jak najbardziej tak. Pamiętaj jednak, że jest to DAW liniowy, więc nagrywa się i aranżuje utwór w sposób że tak powiem klasyczny, czyli ścieżkami.
Jeżeli bardziej pasuje Ci filozofia klipów i ich wyzwalania np. padami, to zerknij na Ableton i Btwig.
Czaras95 pisze:
niedziela 11 kwie 2021, 16:22
Aha i czy muszą być np. wtyczki vsti orginalne czy mogą być pobrane z neta
bo mam massive i nexusa i jescze inne. :)
Oczywiście Cubase obsługuje pluginy VST innych producentów :) ...natomiast od wersji 9 wspiera tylko wtyczki 64-bitowe. Ostatnia wersja wspierająca 32-bitowe, to 8.5.

ODPOWIEDZ