Soundfonty pianina akustycznego

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
clavia
Posty: 7
Rejestracja: środa 22 kwie 2020, 00:30

Soundfonty pianina akustycznego

Post autor: clavia » środa 12 kwie 2023, 12:59

Mam pytanko, kupiłam pianino cyfrowe Rolad RP-107. Chce się wziąć bardziej za naukę na piano no i komponowanie na barwie piano. Kupiłam nowe, więc w tej chwili nie mam na interface audio i kartę dźwiękową osobną a chciałabym komponować czy nagrywać swoje wykonania na barwie piano. W internecie jest pełno soundfountów piano, ale nie wiem czy są do końca legalne. Kojarzą mi się tak jakbym poszła do koleżanki nagrała pianino Legnicę i udostępniła wszystkim. Czy są jakieś legalne soundfonty piano w formacie SFZ albo SF2, gdyż mam Linuxa i z kontaktem ciężko? Mam Yamaha Salamander ale nie wiem czy jest do końca legalny jeśli tak to też napiszcie. Mam Bitwiga 8 track z piano ale go daję do Nektara GXP 88 by mi szybciej z OLX wyszedł. Z góry dziękuję za pomoc.

celcel
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 02 cze 2022, 09:30

Re: Soundfonty pianina akustycznego

Post autor: celcel » poniedziałek 05 cze 2023, 11:49

Rozumiem, że chcesz znaleźć legalne soundfony pianina do użycia w swojej pracy kompozytorskiej. Ważne jest, aby pamiętać, że prawa autorskie odnoszą się również do dźwięków i próbek muzycznych, w tym soundfontów. Zawsze warto sprawdzić, jakie zasady dotyczą konkretnych soundfontów, aby upewnić się, że są zgodne z prawem.

Jednym z bezpiecznych sposobów uzyskania legalnych soundfontów pianina jest poszukiwanie bibliotek dźwiękowych, które są darmowe i udostępniane na licencji Creative Commons lub podobnej. Te biblioteki często mają swoje zasady korzystania i dystrybucji, więc warto zapoznać się z nimi przed użyciem.


Inną opcją jest zakup profesjonalnych bibliotek dźwiękowych pianina, które są dostępne na rynku. Takie biblioteki są zazwyczaj dokładnie nagrane i mają wysoką jakość dźwięku. Przed zakupem upewnij się, że licencja pozwala na ich używanie w Twoich kompozycjach.

Ważne jest, abyś zawsze zapoznawał się z licencjami i zasadami korzystania z bibliotek dźwiękowych, aby mieć pewność, że działasz zgodnie z prawem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z prawnikiem lub ekspertem w dziedzinie praw autorskich.


______________________________
https://facetomania.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie

ODPOWIEDZ